Изработка на мишени за ФТ

Румен Тодоров

Новодошъл
Прав си уточнявам параметрите защото ако има грешка да ме поправите!
Едно е да предполагаш ефекта от удара върху материала друго е да имаш практичното наблюдение според мен.
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, похвално е че си се захванал с това, но бих те посъветвал да не прекаляваш със здравината и дебелината :)
Няма да ги целим с АК47, в темата назад може да намериш какви са най-често употребяваните материали и с каква дебелина най-често ги правят хората.
Все пак и фактора с теглото на мишените е от значение, който е разнасял мишени по поляните знае най-добре ;):cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Поздравления за ентусиазма, колега!:bravo:

Понеже пишеш в темата за изработка на ФТ мишени, ще си позволя да дам мнение.
Тенденцията в световен мащаб е мишените да не наподобяват животни вече. За добро или лошо това е тренда. Това не значи, че не можем да си правим каквито искаме и харесваме ние. Аз лично ги харесвам и предпочитам повече, от разни геометрични фигури.
Прекалено детайлните и "назъбени" силуети не са практични, що се отнася до пренасянето им и подреждането в съответните торби, кашони, касетки и т.н. Един добре стилизиран и компактен силует е не по-малко приятен за отстрел. Наистина са красиви, но по време на стрелба в ограничено време едва ли някой ще се заглежда в детайлите.
Още нещо. Зоната на щита, зад която ще минава "стеблото" на лъжицата е хубаво да е плътно и да не "прозира".
 

Румен Тодоров

Новодошъл
Благодаря колега.
Видях в темата,че всичко се върти около въпросните животинки и аз реших,че дизайна е правилния.
Не знаех а и няма как да знам че тенденцията е да се стреля по-геометрични фигори и там подони.
Кил зоната и щтита ще са почти плътни един до друг -почти 2мм отстъп поне на чертеж:)
Въпроса ми р какъв е габаритния размер на мишената -никаде не открих информация.
Относно назъбените части гледах да е малко по-реалистично ,все пак ърябва да ни малко шарен и разнообразен живота
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Да уточним нещо само. Кил зона се нарича отвора в силуета. Другото, което предполагам визираш се нарича лъжица или педал. Имах предвид, че щита (или както го наричаме силует) в частта, която закрива стеблото на лъжицата е хубаво да бъде плътно, така че гледайки мишената фронтално да не се вижда това стебло. Причината е, че хипотетично е възможно при неправилно определена дистанция мишената да бъде свалена удряйки това стебло, вместо попадението да е в кил зоната, както е редно да бъде, за да сработи една мишена при точен изстрел.
Габаритите са правопропорционални на желанието ти да разнасяш и съхраняваш мишените :D
Идеята е, силуета да не е много тежък, за да може механизмът да сработва надеждно от 16Дж.
Тежкият силует води до неприятни изживявания за част от секундата в случай на попадение от 16Дж, а дори и отказ от сработване при неправилен наклон при монтажа.
 

Dominus

Редовен Потребител
Когато правих мишени имаше пак подобен диспут. Един гръцки артист ме побърка да съм ги правел "смешни". Точно токо се изрази. Пак че не му се вързах на акъла. В интерес на истината никога не помня силуета на мишената по която съм стрелял. Безмислено е да си усложняваш живота. Иначе знам че на лазера му е все тая какъв е контура. И все пак, ако плащаш за рязане като мен го вземаш предвид.
 

Румен Тодоров

Новодошъл
Не плащам за рязане и не мисля докато не реши да се разпадне проклетата машина:)
Ще ги изчистя мишените и пак ще сондирам мнение :)
fatalen благодаря за разясненията ще кача и схема на механизма който сътворих който има жрлание да се занимава да го прави.
Идеята е да му сложа регулиращ механизам в зависимост от категорията пушки с който се стреля.
 

Don

Потребител
Възможно ли е някой да ми изработи 2-3 мишени с въже, издържащи до 40J ?
 
Здравейте .искам да направя коридор на моя син да движа мишената с двигател . правил ли е някой нещо подобно да ползвам информация . Благодаря .
 

Стефан83

Потребител
Ще правя тази мишена която съм замислил да е на лагери за по добро движение
Мога да направя и на някого ако иска и ако си плати материалите разбира се
В момента разполагам с ламарини
3мм,6мм,12мм и 30мм така че може и за бриникета да стане AE295D7B-EF80-4729-AC40-B3DBCC0FE369.png

Може и някой чашко уловител да отрежа само трябва да видя какви са размерите
 
Последна промяна от модератор:

bleu81

Редовен Потребител
Ако може да изкажа моето мнение за тия висулки. Имам такава мишена като на снимката от по-горния пост и доста се забавлявам да стрелям по нея но си мисля, че е добре висулката да е с много по-малка площ от кръглата убойна зона инак попадение над кръга в "дръжката" на кръгчето пак ще завърти висулката. Един вид при тая форма мишената става два пъти по-висока от колкото широка и така не знаем дали попадението ни е в кръга или 2 сантиметра над него.

Относно другата "търкаляща" мишена съм виждал такава разглобяема която за секунда става плоска в режим транспортиране. Беше от два плоски елемента с процеп в който се съединяваха. Сглобката може да се подсигури от разглобяване с еластичен елемент (ластик). Така ще е много по практична при пренасяне и да влиза в джобовете на калъфа на пушката.

Поздрави

Поздрави
 
Нагоре