DIANA

lynx

Редовен Потребител
Във форума няма много такива пушки, аз лично се сещам само за 2.
Ако искаш пиши лично съобщение на колегата Слави Станчев:
https://forum.airguns.bg/index.php?members/shstanchev.630/
Той имаше такава пушка и не беше особено очарован от качеството и, на фона на цената.
 

bleu81

Редовен Потребител
Здравейте колеги, искам да се допитам до тези от вас, които имат diana 56 th 5.5cal. . Пушката заслужава ли си? Интересува ме дали е по добра като точност спрямо cometa galaxy 400 5.5cal. с газова пружина. За изработката е ясно, че дианата е светлинни години пред кометата, просто дали си заслужава тази инвестиция. Ще се стреля максимум до 50 м.

Ако ще стреляш на максимум 50 метра защо ти е Д56? :) аз ако си я купя бих я прострелял на 50м с един наклонен монтаж и това ще е най близкото разстояние на което ще стрелям с нея ;-) това е пружинка за далечни стрелби.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Благодаря за информацията! Писах на колегата та ще видя какво ще драсне той. Незаех, че е толкова мощна. Все пак ми е важна и точността. На кантар съм дали да не инвестирам в пцп просто не ми се купуват бутилки и тем подобни неща. Зависи много какво ще каже колегата Слави Станчев.
 

bleu81

Редовен Потребител
Благодаря за информацията! Писах на колегата та ще видя какво ще драсне той. Незаех, че е толкова мощна. Все пак ми е важна и точността. На кантар съм дали да не инвестирам в пцп просто не ми се купуват бутилки и тем подобни неща. Зависи много какво ще каже колегата Слави Станчев.

Преди да се хвърлиш на Д56 я виж на живо и я подръж в ръка поне 5-10 минути. Вдигни я на рамо ако ще стреляш прав. Това е голяма и тежка пушка и не е за всеки освен ако няма да стреляш само от маса. Оптиката и монтажите ще повишат теглото с още половин един килограм. Ако я купиш по картинка има голяма вероятност размера и теглото да те изненадат като я вземеш. Не го казвам за да те разубеждавам а за да си наясно.
Поздрави
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Преди да се хвърлиш на Д56 я виж на живо и я подръж в ръка поне 5-10 минути. Вдигни я на рамо ако ще стреляш прав. Това е голяма и тежка пушка и не е за всеки освен ако няма да стреляш само от маса. Оптиката и монтажите ще повишат теглото с още половин един килограм. Ако я купиш по картинка има голяма вероятност размера и теглото да те изненадат като я вземеш. Не го казвам за да те разубеждавам а за да си наясно.
Поздрави
Това написаното от лична стрелба с такава пушка ли е, защото съм стрелял с такава преди години прав, да тежка е, но с много добър баланс и с правилна поза не се чуства тежестта толкова много, даже бе адски удобна. Разни кутии и бутилки прав ги целех на 80 метра. Но все пак зависи и кой какъв опит има и в какво физическо състояние е човек. Проблема при тая пушка е само, че и трябва хубава и най-вече здрава оптика! С удоволствие бих имал една такава вкъщи, защото е и адски красива за мен.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Това написаното от лична стрелба с така пушка ли е, защото съм стрелял с такава преди години прав, да тежка е но с много добър баланс и с правилна поза не се чуства тежестта толкова много, даже бе адски удобна. Разни кутии и бутилки прав ги целех на 80 метра. Но все пак зависи и кой какъв опит има и в какво физическо състояние е човек. Проблема при тая пушка е само че и трябва хубава и най вече здрава оптика! С удоволствие бих имал една такава вкъщи, защото е и адски красива за мен.

На мен тая пушка също ми е в списъка и теглото и не ме притеснява. Лгу то ми в момента с утежнителя на приклада е 6.2 килограма.
Ако обаче човека досега е държал само пушки по 3-4кг може да остане меко казано изненадан от 6+кг. И не го казвам за да го отказвам а само да го има предвид.
Пушката може да се види в заримекс но поне аз като я гледах чаках доста да я донесат от някакъв склад до магазина, тоест може да е добре да се обади предварително понеже не я държат в магазина.
 

koki_84

Потребител
Колеги, имам следния проблем с моята Diana. Счупи се болта за който се закрепя механизма за зареждане и до колкото виждам на схемата за части на този модел пушка (diana 460 magnum) е номер 15.
Ето и снимки как изглежда
 

koki_84

Потребител
Снимки:
 

Attachments

  • IMG_20200218_193929.jpg
    IMG_20200218_193929.jpg
    279.6 KB · Прегледи: 71
  • IMG_20200218_193922.jpg
    IMG_20200218_193922.jpg
    351.1 KB · Прегледи: 70
  • IMG_20200218_193904.jpg
    IMG_20200218_193904.jpg
    183.7 KB · Прегледи: 70

koki_84

Потребител
Чуденето ми беше как да го махна, дали е на резба или не, но пп схемата която ще кача по-долу май е на нещо като щифтче което законтря от другата страна.
 

Attachments

  • Mod. 460 Magnum T06 Visier 2010.pdf
    200.8 KB · Прегледи: 17

koki_84

Потребител
След като говорих със Заримекс за смяна ми казаха, че ще чакам от месец до два за доставка от Германия, а на мен нещо ми се вижда бая време и реших да се заема аз.
 

koki_84

Потребител
Главното ми питане е относно уреда който фиксира задната част на пушката от където се изтегля механизма за спусъка и след това пружината с буталото. За какво служи точно и мога ли да я разглобя без него?
 

Attachments

  • Screenshot_2020-02-18-20-12-48-080_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2020-02-18-20-12-48-080_com.google.android.youtube.jpg
    136.5 KB · Прегледи: 64
  • Screenshot_2020-02-18-20-09-21-382_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2020-02-18-20-09-21-382_com.google.android.youtube.jpg
    125.2 KB · Прегледи: 61

rivan

Редовен Потребител
Абе човек, не пускай поредни постове!Редактирай първия!
Там, където пише "промени"
 

petkof

Редовен Потребител
Колеги, имам следния проблем с моята Diana. Счупи се болта за който се закрепя механизма за зареждане и до колкото виждам на схемата за части на този модел пушка (diana 460 magnum) е номер 15.
Ето и снимки как изглежда
Би ли описал обстоятелствата, при които се случи тази повреда?
 

koki_84

Потребител
Просто си стрелях и при поредното зареждане, каза пллляс и остана в едно положение лоста за зареждане.
 

petkof

Редовен Потребител
Преди години в руските форуми имаше инфо за счупени детайли от зареждащите лостове при този модел, но се оказа, че се случва с екземпляри модификация F (7.5 дж.) и то като са им сменени пружините с магнум такива. Има ли нещо такова в случая?
 

koki_84

Потребител
Не, няма пушката я купих преди месец и е на 100- на зареждания. Абсолютно нищо не е барано. Главното ми питане е от поста ми по- горе с приложената снимка на човека който и сменя пружината.
 

petkof

Редовен Потребител
Не, няма пушката я купих преди месец и е на 100- на зареждания. Абсолютно нищо не е барано. Главното ми питане е от поста ми по- горе с приложената снимка на човека който и сменя пружината.
Казваш няма, пък някой ти е сменял пружината. Защо ти е сменяна пружината? От кого и с каква друга пружина е заменена? От къде си купи пушката и с каква заявена мощност?
 

koki_84

Потребител
Не бе човек това е снимка от интернет, просто я направих за да покажа уреда с който държи задната част на пушката. Интересува ме каква му е ролята, на уреда.
 
Нагоре