WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

batnan

Редовен Потребител
Айде бе той и човека е някаква упора,хеле ако е добър стрелец . Не помня за кого бяха писали в форума че като се прицелвал е като статуя, аз не мога така на мен ми играе мерника и преценям кога да стелна затова си и втвърдих спусъка че стрелях без да искам.
 

ATO

Редовен Потребител
bleu81, Мишените са печатани на опаковъчен картон, той е много лигав, за това са такива разрошени. И с Браунинга дето е 24J са такива. Като стрелям с RWS плоски са като изрязани.
Спусъка напротив е много лек, направо не се усеща спускането. Хода му е някъде към сантиметър, даже по-малко.
Приклада ми се видя затегнат добре, но днес видях, че не е и го оправих. Откат с якето не се усеща.
Абе иска да се постреля повечко и сухи тренировки. Тях съм ги забравил тотално защото прав се клатя като разбит кораб, но ще се поправя.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
На 20м с плоскоглави чашки... резултатът е предизвестен!

Предизвестен за кой?
IMG_20200211_191338.jpg
Една примерна мишена с 7 джаулова пушка на 21м. Горе са жсб експрес а долу рвс бейсик. За мен групите са доста сходни

Със същите плоски чашки Фани300 сваля гамовска катерица на 49м доста успешно та преди да ги пробвам не бих ги отписал а и цената им е наполовина на жсб.


АТО, коментара за раздипления отвор в картона беше шега.
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Опитвал съм и на 15 и на 20 метра и то с хубави чашки с мощности 7,5 и 16 Дж с РСР. Разликата с каквато и да е "обла" чашка е огромна по моите разбирания за точност. Даже имаше попадения извън 40мм мишена на 20 м. Но пък това са моите впечатления и разбирания по въпроса.
 

xpresident

Редовен Потребител
Преди стрелба затягай по малко двата странични болта на приклада, 2-3 пъти и ще спрат да се развиват. Избери точната отверка. Хода на спусъка ти е голям, по-нататък ще се убедиш. За настройка отвий изцяло болчето лоето е видимо през скобата. Намажи го с лепило Монент, изчакай 2 мин да изсъхне и го навий така че първата степен да е съвсем, ама съвсем лека. Следващата настройка се прави като свалиш приклада. Има още едно, скрито болтче за нея, завиваш го и с това намаляш зацепването, т. е. хода на втората степен. Има отвор през който се вижда колко зацепва, не го оставяй по-малко от милиметър. Внимавай с болтчето на първата степен, че е алуминиево, трвбва тънка и широка отверка.
 

bleu81

Редовен Потребител
Опитвал съм и на 15 и на 20 метра и то с хубави чашки с мощности 7,5 и 16 Дж с РСР. Разликата с каквато и да е "обла" чашка е огромна по моите разбирания за точност. Даже имаше попадения извън 40мм мишена на 20 м. Но пък това са моите впечатления и разбирания по въпроса.

Божо това значи само, че твоята пушка не ги харесва а не че плоските чашки на 11м политат в спирала.

Аз нямам толкова богат опит като теб но малкото което съм видял ме кара да не избързвам с изводите.
Примера, който ще дам е показателен.
Прострелвахме славията на "кифа" 5.5мм около 14 джаула. Събрахме всички налични чашки за да видим с какво групира. Рвс бейсик, жсб екзакт 5.52 и 5.53, жсб хеви, кросман премиер и една кутия металмаг и то не защото някой е мислел че ще са точни а просто защото ги имам.
Пробвахме ги една по една групи по 5 чашки. Петър металмага изобщо ги беше отписал но аз му викам дай да ги пробваме. Групата с металмаг беше една наръфана дупка и беше значително по добра от жсб диабло. Качено е в мишени или чашки, който иска да търси.

Изводите всеки си ги прави за себе си
 

batnan

Редовен Потребител
Петър металмага изобщо ги беше отписал но аз му викам дай да ги пробваме. Групата с металмаг беше една наръфана дупка и беше значително по добра от жсб диабло. Качено е в мишени или чашки, който иска да търси.
Ами то полимага е доста точен и прави много хубави кръгчета по мишената , че металмага не вярвам да се посрамва.
 

ATO

Редовен Потребител
Я тук колеги бутнете една хубава мишена за прострелка на оптика, че имам само тези, които показвам. То няма да я пострелям скоро, защото искам сега малко на механични, но да ми е под ръка.
Предварително благодаря!
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
Я тук колеги бутнете една хубава мишена за прострелка на оптика, че имам само тези, които показвам. То няма да я пострелям скоро, защото искам сега малко на механични, но да ми е под ръка.
Предварително благодаря!
Пробвай тези.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    269.2 KB · Прегледи: 72
  • image.jpg
    image.jpg
    119.3 KB · Прегледи: 72
  • image.png
    image.png
    2.7 KB · Прегледи: 70
  • image.png
    image.png
    12.7 KB · Прегледи: 72
  • image.jpg
    image.jpg
    200.2 KB · Прегледи: 70

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
С Фани 300, самоделката която бе с цев от мачова пушка, Хаенел 312 и разни други други пушки предназначени за спортна стрелба съм правил сравнение плоски чашки срещу такива със заоблена форма.
Резултатите са следните - при по висока скорост (при всяка пушка е различна) плоските чашки почват да разсейват повече, но дори и в оптималната им такава до сега винаги заоблената форма дава по-добри резултати дори на близките дистанции, за далечните въобще не може и да се прави сравние особенно при наличието на вятър плоските разсейват доста повече а фактора парабола на траекторията е несравним. С плоски чашки в безветрие горе долу е добре до 20-25 метра според мен, пробвал съм и до 50 метра уцелва се чат пат ама това си е мъка и не е работа! Лично мнение от мой експерименти ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето най-добрата мишенка на 10 м, с предна упора торбичка, на мерни прибори(обикновени, не диоптрик), 5 изстрела.
Чашките са хеви 0,67. Четвъртия изстрел го изтървах, и още преди да видя мишената знаех че я развали.
Но важното е, че пушлето го може.
Много добра група направи също с Баракуда 0,62, но Наско да качи снимка, че не я снимах. Екзакт 4,53 също даде добра група, даже с непритегнати болтове.
 

Attachments

  • IMG_20200216_133510.jpg
    IMG_20200216_133510.jpg
    171.9 KB · Прегледи: 90
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
Първо, Голямо благодаря на Петко за съдействието и прострелката! Благодаря също и за подаръка!
Не съм снимал точно тази мишена, но ще кача друга пак с Баракуда, която не е чак толкова добра.
Особеното и малко изненадващо за мен беше, че по-тежките чашки направиха по-добри групи.
 

Attachments

  • IMG_20200216.jpg
    IMG_20200216.jpg
    592.4 KB · Прегледи: 77

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не бе Насе, с 0,67 даде 220 м/с а с 0,547(4,52) от твоите - 238,6 м/с, което си е 15,5 Дж. С тежкото е 16,2 Дж, но показваше по-малко, защото теглото на хроното е настроено на 0, 55.
Другите 3 изстрели с 0,547(4,53) бяха 238,2, 238,3 и 238,2 м/с.
 
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
Аха, значи аз съм в грешка, но то защото ти ги мери. Извинявам се!
Добре ги написа верните, че щях да подведа ако се интересува някой.
Мерси!
 
Нагоре