COMETA - хубавите испанки.

didarai

Редовен Потребител
Попаднах случайно на това сравнение ...и понеже незнайно защо в този форум стана модерно сравнението на Комета с Вайраух реших да го постна .
https://www.airgunmagazine.co.uk/tests/head-to-head-cometa-220-v-weihrauch-hw99s/

И кат сме почнали , ай и едно сравнение ,за което заплашиха със смях ... :cool:
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
..и понеже незнайно защо в този форум стана модерно сравнението на Комета с Вайраух
Полезни и забавни са тези ревюта и сравнения. Ясно е че всеки си има любима марка и дърпа към нея. Но така помагаме на колегите които се колебаят, да направят правилния за тях избор. За съжаление в нашия край няма много Комети, иначе бих направил сравнение с Хайнел и Славия, две пушки от същия ценови клас и не отстъпващи по точност и качество.
 

didarai

Редовен Потребител
Полезни и забавни са тези ревюта и сравнения. Ясно е че всеки си има любима марка и дърпа към нея. Но така помагаме на колегите които се колебаят, да направят правилния за тях избор. За съжаление в нашия край няма много Комети, иначе бих направил сравнение с Хайнел и Славия, две пушки от същия ценови клас и не отстъпващи по точност и качество.
:D:D:D
Това , че се сравнява Комета с Вайраух тук , го написах с ирония
Да се "доказва" , че Кометата е равна по качество на Рауха е също толкова нелепо (да не кажа друго) , като да се "доказва" , че цената на Рауха е равна (почти) на Кометата. (В автобилд не сравняват Сеат Леон с А-класата на Мерцедес ;) ) .Т.е. те са в различен ценови клас ....очевАдно .
Всъщност в горните ревюта (колкото и "забавни" да са :cool:) заключението е точно това . А на мен пък ми бяха забавни изводите на някои членове , след вашето сравнение на двете пушки (макар да сравнявахте чупеща с неподвижна цев) .
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Или ето от тук:
https://www.sotisbg.com/products/6230
Трябва да се смени и задната тапа на пушката, за да се сложи газово бутало. Имай предвид също, че понякога ГБ на Комета понякога правят проблеми.
Само да доуточня - газовото бутало на Комета си върви със спусъка, който е и "задна тапа" на пушката. За това са и по-скъпи от другите ГБ.
При мен имаше обратен ефект - по-добре е с телената пружина!
Но пък при Хасана... там стана супер....
Така че колега naskocy, ако си доволен от точността няма смисъл от 100+ кинта за газифициране според мен.
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Преди около 2г и в Булармс продаваха комплекти от ГП и спусък за Комета Феникс 400.Цената им надхвърляше 100лв.
 

naskocy

Потребител
Само да доуточня - газовото бутало на Комета си върви със спусъка, който е и "задна тапа" на пушката. За това са и по-скъпи от другите ГБ.
При мен имаше обратен ефект - по добре е с телената пружина!
Но пък при Хасана... там стана супер....
Така че колега naskocy, ако си доволен от точността няма смисъл от 100+ кинта за газифициране според мен.
Тя е оригинално с ГП. Но даде фира...
 

добри

Редовен Потребител
Една украинска пружина е 299 гривни или 22 лв. За тия пари си заслужава с „уста да я надуеш”.;)
 
Последна промяна:

Evanko

Потребител
Май запалих пожара...... Ок, който иска ГП от украинците, да пише на ЛС, за кой модел и каква твърдост иска, а също адрес на доставка за негова сметка. За софиянци е безплатно. В сайта им, има описание, как да изглежда поръчката, моля да се придържате към него.
 

Evanko

Потребител
Здравейте,
Пиша за поръчката /по долу съм сложил, какво съм поръчал/. Обща стойност е 83$ + 25$ доставка + 17,70$ комисионна Westen Union, 5 човека сме пада се 8,94$ на човек за доставка и комисионна. Моля да ми потвърдите.

Cometa Fusion 400 - ГП - 1 щук Стандартная
Cometa Fenix 400 - ГП - 2 щук Прослабленная
1 щук Стандартная
1щук Усиленная

Gamo ГП - 2 щук Усиленная
2 щук Втулка (пирамидка) для фиксации СМа . . . . . . . 65грн. - 15%=55 грн.
 

Evanko

Потребител
Здравейте,
Честит празник на всички!
Поръчката, след доста доуточнявания, потегли към нас. Има прикачена снимка.
Относно силата на ГП, Александър ми написа следното:

1. прослабленная....... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
2. стандарт................. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
3. усиленная............... 148 ат (74кг усилие страгивания штока)

Стойност на поръчката:
От Wester Union, леко дерат ма.... 110$ струваха 213.77лв. или по 1.94лв за долар - 27 лева комисионна, общо 240.77лв. Прилагам снимка на фактура от Уестерн Юнион.
Първоначално, поръчката беше 83$, но добавих още една втулка и сметката стана 85$, от тук смятам че една втулка е 2$. Имаме 5 втулки или 10$, а останалите 75$ ги деля на 7 ГП - 10,71$.
 

naskocy

Потребител
Здравейте,
Честит празник на всички!
Поръчката, след доста доуточнявания, потегли към нас. Има прикачена снимка.
Относно силата на ГП, Александър ми написа следното:

1. прослабленная....... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
2. стандарт................. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
3. усиленная............... 148 ат (74кг усилие страгивания штока)

Стойност на поръчката:
От Wester Union, леко дерат ма.... 110$ струваха 213.77лв. или по 1.94лв за долар - 27 лева комисионна, общо 240.77лв. Прилагам снимка на фактура от Уестерн Юнион.
Първоначално, поръчката беше 83$, но добавих още една втулка и сметката стана 85$, от тук смятам че една втулка е 2$. Имаме 5 втулки или 10$, а останалите 75$ ги деля на 7 ГП - 10,71$.
Баси курса 1.94 за долар
 

Evanko

Потребител
И така, по Трънския курс:
t.marev две ГП 41.55 + две втулки 7,76+ транспорт 7.70 + комисионна 5,40 = 64,41лв.
naskocy две ГП 41.55 + две втулки 7,76+ транспорт 7.70 + комисионна 5,40 = 64,41лв.
kaloyan_takev - една ГП 20.77лв.+ една втулка 3.88 + транспорт 7.70 + комисионна 5.40 = 37,75лв.
Пратката е изпратена на 17ти.........
Давайте адреси
 

Attachments

  • IMG-990d675517c34400e3563ad917c598cf-V.jpg
    IMG-990d675517c34400e3563ad917c598cf-V.jpg
    363.9 KB · Прегледи: 63
  • IMG_20200417_181346.jpg
    IMG_20200417_181346.jpg
    235.3 KB · Прегледи: 65
Нагоре