COMETA - хубавите испанки.

koki_84

Потребител
Казват,че и някои от пружинните Бамове (19; 21;30 и 40)били достойна конкуренция,но май вече не ги произвеждат.Все още обаче се намират тук-там залежали по магазините.

Миналата есен за последно видях такава "забравена" бройка(Бам30)в един от пловдивските оръж.магазини-в посока стадион Пловдив.
Колега Licho, кажи свестни магазини за ВО в Пловдив?
 

vario05

Новодошъл
Колеги, преди време споделих за проблема с моята Комета Феникс 400. Самострел, бързо обръщане на цевта и отказ от стрелба при заредено оръжие. Занесох я в магазина, признаха гаранцията и и я дадоха на Сотис- фирмата вносител. След близо два месеца и половина си я получих обратно. Десет изстрела и отказ при чашка в цевта. Отново я нося в магазина. Приеха я но не знам защо ми дадоха номера на представителя на Сотис да говоря с него. Звъня му и му обяснявам случая. Той много се учуди че му се обаждам. Каза ми, и беше прав разбира се, че фирмата му има отношение с търговеца само, но беше любезен да ми обясни някои неща. Общо взето разбрах че пушката ми е куцо пиле. Останах с впечатление че са я закърпили защото нямат части "ами оръжейника закачи нещо" Така и не разбрах какъв бил ремонта. Да я бракуват било голяма кушия. Оръжейника трябвало да прави протокол, пък после с този протокол и новата пушка отново в КОС . Не видях чак такава кушия но разговора приключи след като каза че ще я приемат отново. Та очаквам мненията ви. Дали някой е попадал в същото положение.Дал си пет стотака а нямаш пушка.
 

добри

Редовен Потребител
Приятелю, отваряш Гугъл с текст „Комисия за защита на потребителите”. Пускаш жалба „До Комисията...., чрез управителя на Сотис, даваш единия екземпляр на Сотис, а другия завеждаш в комисията. За целта предварително искаш от Сотис протокол за дефекта. Това е реда. Или ще ти върнат парите или ще ти дадат нова пушка. Другия начин да си говорим ей така. Третия начин е да пиеш една студена вода, което за сега не можеш да направиш в Перник, ако си от там и имаш излишни пет стотака. Желая ти от сърце успех!
 

vario05

Новодошъл
Приятелю, отваряш Гугъл с текст „Комисия за защита на потребителите”. Пускаш жалба „До Комисията...., чрез управителя на Сотис, даваш единия екземпляр на Сотис, а другия завеждаш в комисията. За целта предварително искаш от Сотис протокол за дефекта. Това е реда. Или ще ти върнат парите или ще ти дадат нова пушка. Другия начин да си говорим ей така. Третия начин е да пиеш една студена вода, което за сега не можеш да направиш в Перник, ако си от там и имаш излишни пет стотака. Желая ти от сърце успех!

Сотис казаха че нямат отношение с мен. Те са продали пушката на търговеца а той на мен.

Малка грешка при отговора към Добри, ще ме извиниш.
 
Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Кофти, ако не я оправят и този път искай задължително да ти кажат какъв е проблема, че тогава и ние да се чудим как може да се оправи. Намирисва ми на нещо чупено (или изкривено) в спускателния механизъм, но да видим. Но докато не се отвори само гадая.
Успех дано все пак всичко мине сполучливо този път!
 

vario05

Новодошъл
Как така ще пия една студена вода. Утре всеки може да е на моето място. По горе писах какъв е казуса.

Грешката е моя. Заменяш Сотис с „търговеца”.
Търговеца я връща на Сотис . После те му я връщат уж ремонтирана и всичко на ново. Аха сега забелязах бутон "промени" Благодаря за забележката

Кофти, ако не я оправят и този път искай задължително да ти кажат какъв е проблема, че тогава и ние да се чудим как може да се оправи. Намирисва ми на нещо чупено (или изкривено) в спускателния механизъм, но да видим. Но докато не се отвори само гадая.
Успех дано все пак всичко мине сполучливо този път!
Когато я взех от магазина уж ремонтирана, имаше само протокола с който я бяхме пратили. И никакъв какво са ремонтирали.
 
Последна промяна от модератор:

добри

Редовен Потребител
Как така ще пия една студена вода. Утре всеки може да е на моето място. По горе писах какъв е казуса.
Написах го за да ти дам кураж. Убеден съм, че ако се отнесеш към „търговеца” по начина, който ти препоръчах, ще успееш. Много ги е страх от тази „Комисия...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vario05 колега не пускай един след друг постове, имаш бутон "промени" натискаш го и добавяш текст. Това не е чат все пак, да не се пълни темата с излишни постове! Няма страшно тия ако не успеят да я оправят търси си правата в крайна сметка и тука има хора които могат да я погледнат и оправят евентуално!
 

Vlad1

Новодошъл
Здравейте.Първо се извинявам,яко темата е в грешен раздел.И така въпросната комета е на около 2500 изстрела,от скоро забелязах нараняване около съчмата на заключвящият механизъм(над нея в ляво) на цевта и леко извъртане на щифта който заключва.На последната снимка се вижда,че щифта е леко завъртян в ляво.Дали е проблем,ако е как да процедирам ?
20200202-140742.jpg
20200202-140238.jpg
20200202-140541.jpg
 
Последна промяна:

milen11

Потребител
Моята също го има и явно е някакво несъосие в заключващият механизъм.Засега при мен няма проблем въпреки че е на много изстрели.Учудва ме как твоята успя да ръждяса толкова,как я съхраняваш,моята няма и петънце ръжда.
 

Vlad1

Новодошъл
Ами вътре стои,изправена до стената,иначе не е толкова много и като забърша леко с парцал пада.
 

zograffa

Редовен Потребител
Е не те ли е жал да я гледаш такава ръждива?Ми намажи я с едно намаслено парцалче поне,смажи тук там където се трие железарията.
 

rivan

Редовен Потребител
Е не те ли е жал да я гледаш такава ръждива?Ми намажи я с едно намаслено парцалче поне,смажи тук там където се трие железарията.
Става и с четка за бръснене.Взимаш малко смазка, разтриваш я да попие хубаво в четката.После изтриваш хубаво излишното.След стрелба минаваш една четка и си готов.Образува хубав, тънък филм и може да си смазваш пушката години с няколко капки.Отнема секунди!
 

Licho

Редовен Потребител
Не знам как е сега,но навремето,в казармата,за ръжда по личното оръжие се наказваше изключително строго.Ако някой се отървеше само с арест,се смяташе,че му е провървяло.

Извинявам се за отклонението от темата !
 
Последна промяна от модератор:

Vlad1

Новодошъл
Пушката не беше пипана цяла зима и е хванала точици ръжда...мажа си я с масълце от време на време и пак като не я пипам някой месец пак хваща.... и все пак по темата някой нещо да каже?
 

Licho

Редовен Потребител
Колега,имай предвид,че "хубавата испанка"е твърде уязвима,когато е на открито! Дръж я далеч от влага,пара и прахоляк!Измисли и някакъв калъф или поне я сложи в кутия,(ако досега не е била покрита.)
А затова ,как да се избавим от ръждата,във форума е писано достатъчно подробно.
Ако ти е трудно сам да се справиш,можеш да я дадеш на майстор да ти я оксидира.
 

t.marev

Редовен Потребител
Пушката не беше пипана цяла зима и е хванала точици ръжда...мажа си я с масълце от време на време и пак като не я пипам някой месец пак хваща.... и все пак по темата някой нещо да каже?
По темата....Хубаво ти казват да смазваш, ама кой да слуша?! Нараняването над сачмата е от долния зъб, който се е изкривил и стърже в канала. Този канал е оставен по-широк от зъба, именно за да не се получава така. Ноо....някой не е смазал сачмата, тя е клеясала и се движи трудно, при затваряне на цевта, сачмата не потъва достатъчно и криви зъба. Веднъж изкривен, той задира в ръба на канала. Това е. Възможно е пружината зад съчмата да е счупена и да пречи сачмата да потъне достатъчно.
Стъпка 1. Промий леглото на сачмата от всички нечистотии и стари смазки с бензин, газ, нафта, лакочистител...
Стъпка 2. Смажи сачмата с някакво НЕсиликоново масло и я раздвижи. Трябва да се движи добре и равномерно, трябва да се върти и да потъва достатъчно.
Стъпка 3. Измери разстоянието между заключващия зъб и стената на тялото на цилиндъра, от двете страни на зъба, разстоянието да съответната стена трябва да е еднакво.
Стъпка 4. Със дебела, много здрава отвертка, изправи зъба /върни в първоначално положение/.
Стъпка 5. Затвори цевта за проба. Ако изправянето не е достатъчно - стъпка 4.
Стъпка 6. Ако вече всичко е окей, напъхай малко грес около сачмата, така че тя да стои винаги смазана. За всеки случай през едно-две стреляния, повтаряй стъпка 2.
Най-добре обаче е, пушката да мине цялостна профилактика, защото вероятно и другите възли са в подобно плачевно състояние.
Успех!
 
Последна промяна:
Нагоре