ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
https://shop.sotbg.eu/products/БСМ-...нционни-Управления,-Кутия,-Сирена-и-Траф.html

Това е една ор възможно най евтините охранителни системи. Купуваш допълнително колкото датчика ти трябват. Около 20лв за бр. Не се хващай за вратите с магните. Сложи по един PIR във всяко помещение. Окабеляването и монтажа са елементарни. За плашене на гарги е супер. Ако идкаш вече отдалечен мониторинг има доста по добри системи. Пиши ми на лично ако те интересува нещо. Ше ти обясня на дълго и нашироко. С това се занимавам от 11г.
 

didarai

Редовен Потребител
Сложи мишенките в двора и стреляй да те види цялото село. Като те разпитват любопитните - разправяй какви яки пушки имаш и как трепеш мухи на 50м...
Страх от възможни последствия ще пази по-добре от всякакви сигнални системи... Проверено...
Град е ..но последна къща във вилна зона :)
Няма да дойдат в нея кокошкари и тоз номер с разпъването също няма да помогне . Аз като съм там как да е , ама и на работа нощна ходя .
Това е най-малкото което мога да направя .
 

anibis

Редовен Потребител
Някой колега можели да поръчва от щатите?
За услугата естествено ще си заплатя каквото каже колегата.
Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Да, от Щатите вече доста хора ползуват Деливъри шоп, аз също няколко пъти ги съм ползувал и съм доволен.
За евтини стоки излиза скъпа услугата, но си заслужава.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Някой колега можели да поръчва от щатите?
За услугата естествено ще си заплатя каквото каже колегата.
Благодаря!
Мире пробвай ги тези
https://delivery-shop.com/
Изпитани са...доста хора си вкараха оптики,също оръжейни асексоари,части
Даже са ти градски
 

Pcp

Потребител
Колеги препоръчайте оптика с 12 до 20 кратно увеличение,със скала с дотове или чертички до 300 макс 400 лева.

Имам бушнел банер 4-12х40 и съм много доволен-кристален образ,реални кликове и т.н. но е само хикс скалата.За суматрата беше перфектна и покривах големи дистанции с тумблерите,но сега искам оптика с която да покривам от 50 до 150 само по скала.Към коя марка да се ориентирам,така че в този ценови клас...
 

Васко

Потребител
Колеги препоръчайте оптика с 12 до 20 кратно увеличение,със скала с дотове или чертички до 300 макс 400 лева.

Имам бушнел банер 4-12х40 и съм много доволен-кристален образ,реални кликове и т.н. но е само хикс скалата.За суматрата беше перфектна и покривах големи дистанции с тумблерите,но сега искам оптика с която да покривам от 50 до 150 само по скала.Към коя марка да се ориентирам,така че в този ценови клас...
Липърс от 4х16х44 със 9 дота е на скалата и е около 400 леваhttps://www.pushka.eu/product/Оптика_Leapers-UTG-4--16х44-30-мм-36--color-Mil--dot-със-скоби
 
Последна промяна:

Pcp

Потребител
Тази я гледах ама с тези бутони,цветове(не разбрах много за какво са)Искам да няма подсветки и такива нещ(ако има само точка да е) и това ли е само марката в този клас,че и аз такова виждане имам.
 

Васко

Потребител
Тази я гледах ама с тези бутони,цветове(не разбрах много за какво са)Искам да няма подсветки и такива нещ(ако има само точка да е) и това ли е само марката в този клас,че и аз такова виждане имам.
Подсветката няма да я включваш и готово. Аз имам такава скалата е много удобна за въздушна пушка. А дали има по добро от тоя клас и за тия пари немога да кажа всеки си има собствено виждане
 

xpresident

Редовен Потребител
Hawke airmax ти влиза в бюджета. Скалата и е в пъти по-добра от Липърса, гледа перфектно, има и без подсветка.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не е точно оптика, но все пак за оптичен прибор става въпрос. Решил съм да взема зрителна тръба, че краката ми се откачиха да търча до мишената да видя какво съм направил. Само дето незнам каква ми трябва(с какво увеличение). Стрелбата е на дистанции от към 50 до към 100 метра. Коя от тези ще е подходяща за посочените условия? https://www.levenhuk.bg/katalog/zritelni-trabi/
 

andi

Редовен Потребител
Някой има ли идея откъде отвън може да се намери фиксиран Липърс 10х50 , или в краен случай 10х44 . В Бг няма
 

du6ata

Редовен Потребител

andi

Редовен Потребител
Човека постреля с Липърс 4-16х44 с предпоследната скала и много му хареса оптиката . Много чисто , добра скала и широко зрително поле . Каза че най удобно му е между 8х и 10х .
И оттам се сетих за тези 2 фиксирани липърса - монтирал съм такива и за парите си са много добре . Обаче се оказа че в БГ ги няма .
Имате ли предвид някоя друга марка фиксирана оптика (8х или 10х ) с читава скала за ПЦП и паралакс коректор . Напоследък съм слагал на други пушки 3те високи класа на Вектор , Нико , но те нямат фикс , а и са двоино над бюджета .
Хаук имат ли такъв фикс ? Дискавери ?
 
Нагоре