Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Едно ПОЛУАВТОМАТИЧНО,грозничко и скъпичко булпапче от Алтарос,но на базата на CZ 200.Altaros SA Assassin 4,5мм,16дж.,50-60 изстрела!
show-detail.jpg
 

xpresident

Редовен Потребител
От Балистас ме предупредиха че завода в Бърно прекратява производството на ВО през ноември. Така че който е решил да взема нещо, да побърза.
 

vedra

Редовен Потребител
Здравейте,
напоследък се заглеждам по тези пушки (АА/CZ) и все повече започват да ми допадат.
Във връзка с това искам да попитам запознатите дали този производител предлага многозрядни модели (с барабан) в 16 джаула и дали във форума има някой, който притежава такава пушка.
Благодаря
 

leopardars

Потребител
Здравей,
има такъв модел. Скоро се сдобих с ЧЗ 200 от човек, но доста запазена. Пушката е 16 дж. Имам и барабан но още не съм го слагал и намам впечатления. Допълнителен аксесоар е и с него става многозарядна. Монтира се с болчета.
https://www.airrifleshop.co.uk/products/air-arms-s200-10-shot-retro-fit-magazine
 

sts1969

Редовен Потребител
Миналата година купих комбиниран манометър с куйкфил за моята. Мислех да купя и барабан, но като се сетих че о-пръстенът на дотиквача ще се трие всеки път в гнездото за чашките, се отказах.
 

xpresident

Редовен Потребител
Този проблем е дискутиран по чуждите форуми. О-пръстена се яде когато магазина е несъосно монтиран. Мисля че ако се полират отворите на барабана, монтира се правилно и на една кутия чашки се слага малко силиконова смазка трябва да е ок. Нали има о-пръстени от износоустойчив материал, предполагам може да се смени оригиналния с такъв?
 

vedra

Редовен Потребител
Аз да си намеря хубава такава пушчица, пък след това ще ви досаждам с въпроси. Че на всичкото отгоре съм и претенциозен. ;)
От не богатия опит който имам с въздушно оръжие съм забелязал, че шлайфането, полирането и внимателното смазване на малко и точно определени места върши чудеса в света на ПЦП-та.
Освен това този барабан няма да стой постоянно на пушката а само при единични излети- ако изобщо в евентуално предстоящата ми практика с такава пушка се докаже че такова нещо е наистина необходимо, конкретно в моя случай.
Благодаря за споделения опит. В момента се нуждая от подобни разяснения:cheers:
 

vedra

Редовен Потребител
Аферим, ашколсун, машалла, както се казва на чист български език. Информация, която ще ми спести някой и друг неправилен ход ако прибегна до такъв монтаж. Имам впредвид забележката за необходимото разтояние между оптиката и горния ръб на допълнително монтирания барабан.
Благодаря
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А това? 1023-4060-4406-nd.png Мисля,че е по-практично и не натоварващо конструкцията,но никъде не намерих клип на практика как сработва!
 
7

7842

Гост

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Къде му е резервоара?Ако е скрит в пластмасата не е ли малък?Много интересна пушка.Я малко ме светнете че се обърквам с тези параметри за стъпката на цевта 1:9 :(
Стъпката е един оборот за 9 инча, което означава стъпка около 229 мм ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
podavaci-mechanizmus-cz-200-r.-45-mm-3003.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
А как работи това чудо, кой мести пълнителя?
В Иж-а има пружинка, която се натяга при зареждането му с чашки, и после дотикавача го задейства след всеки изстрел. На ръка се движи само като се зарежда с чашки.
 

xpresident

Редовен Потребител
Но тук не виждам пружина и нещо което да мести пълнителя. Нарочно пуснах голяма снимка на механизма. Да не се има предвид че на ръка ще си го цъкаш след всеки изстрел?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Къде му е резервоара?Ако е скрит в пластмасата не е ли малък?Много интересна пушка.Я малко ме светнете че се обърквам с тези параметри за стъпката на цевта 1:9 :(
Информация постепенно ще постват на страницата им.
На Ива ще има една пушка която да се види и пипне на живо.
Аз съм в листата на чакащите за изделия готови за тестване, не само с техните проектили.;)
Ще подскажа само, че стреля от 16 до 116 Дж мнооого добре. В случая броя на изстрелите не е от значение. Естествено при настройки на ниски мощности, ще е достатъчен за плинкинг. При високите мощности, са достатъчни 1, 2 или няколко изстрела.
 
Нагоре