ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

7

7842

Гост
По дефолт е заложено в първа фокална на увеличение 10.
В първа фокална няма значение на колко е зума.Скалата е гравирана на първата леща и с въртенето на зума скалата става по голяма.Имаш увеличение на картината и имаш увеличение на скалата.При втора фокална когато въртиш имаш увеличение на картината но скалата не мърда,затова се променят дотовете за една и съща дистанция на различни увеличения.Кръста не се променя.Втора фокална с увеличение на оптиката до 9 правилният зум по калкулатор е 9,а на оптики с увеличение 10 и повече по калкулатор е 10.Ако е различно то на оптиката е написано-примерно има Хоук на който пише х20.:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

joro_ihr

Редовен Потребител
Не съм се изразил правилно. Има чавка на програмата за оптика в първа фокална, която е калибрирана на 10х, а оптиката е х4. Когато се разместят настройките както трябва всичко си идва на място.
 

vedra

Редовен Потребител
Здравейте. Имам въпрос за който не можах да намеря отговор или някаква информация във форума.
Организират ли се периодични събирания или стрелби с тренировъчен или състезателен характер за колеги, които притежават пневматични оръжия с мощност по-голяма от 16,3 или 23 и т.н джаула? Става дума за нещо като Варминт в "Отворен" клас или подобни вариации.
Със сигурност не сме един или двама тези които притежаваме законно регистрирани такива оръжия.
Давам си сметка че организацията на такова състезания ще е доста по"тегава" от класическото ФТ или Бенч рест най-малкото заради по-скъпите и трудно преносими мишени и усложнените мерки за сигурност но пък от друга страна "Кеф цена няма", както е казал мъдрият български народ.
Ще съм благодарен ако някой разполага с подобна информация и я сподели.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Колеги, имам въпрос: как се добавят снимки между текста, където искам, а не всички в края на поста?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Качваш снимката в поста и после я хващаш с мишката и поставяш, там където ти е курсора.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
И снимки от телефона по-трудно се качват.Ще се изтормозиш!
А защо аз от моя телефон не мога да се лог-на във форума? Постоянно ми дава "Грешка" ?Ползвам андроид 7
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Става,като пишеш каквото пишеш ,качваш снимка даваш и умален размер и продължаваш,така ако са ти големи снимките не изпълват цялата страница!
П.с
Снимката се качва при курсора
Така ако ти харесва https://forum.airguns.bg/index.php?...%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
....... За ревюто, което мисля да правя обаче май ще е на компа, че много писане и ще е по-удобно.
Мога да ти препоръчам да си го направиш на отделен текстови файл, в който си вмъкваш предварително оразмерените и коригирани снимки, всяка на подходящото място. Преглеждаш, редактираш, ако нещо не ти харесва, после копираш целия файл, барабар с картинките и го поставяш като мнение тук.
Чакаме ревюто!:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Някой има ли познания в областа на системите за сигурност .
Трябва ми препоръка за някаква бюджетна охранителна система (3-4 обемни датчика)
Също така нещо като външна автономна сирена (отделно).
 

rivan

Редовен Потребител
Ако ще е вързана към СОТ, се свържи с тях!От моя опит знам, че всеки СОТ си има собствено мнение.При преминаване от един към друг, са ме карали да сменям системата.А ако не е вързана към СОТ, няма голяма полза.Помня преди време на една комшийка магазинчето пищя 3 дни по време на някакви празници.Никой не му обръща внимание.Едвам я открихме да я деактивира.
 

didarai

Редовен Потребител
Ако ще е вързана към СОТ, се свържи с тях!От моя опит знам, че всеки СОТ си има собствено мнение.При преминаване от един към друг, са ме карали да сменям системата.А ако не е вързана към СОТ, няма голяма полза.Помня преди време на една комшийка магазинчето пищя 3 дни по време на някакви празници.Никой не му обръща внимание.Едвам я открихме да я деактивира.
Къщата е кошмар за охрана .
5 външни врати само на първия етаж , при това стъклени . Още 3 на вторият , по който се стига без да се катериш .
Оградата се прескача с прекрачване и т.н.
СОТ има .
Искам отделна от тях (дублираща) система , да не се обяснявам ся в подробности защо .
 

rivan

Редовен Потребител
Лоша работа!;) Минирай двора!Картечници :rambo:с автоматично насочване! И внимавай, като се прибираш на няколко ракии, къде стъпваш!.И като вадиш картофите:lol:.
Шега, разбира се!Успех с охраната!
 

братушка

Редовен Потребител
Сложи мишенките в двора и стреляй да те види цялото село. Като те разпитват любопитните - разправяй какви яки пушки имаш и как трепеш мухи на 50м...
Страх от възможни последствия ще пази по-добре от всякакви сигнални системи... Проверено...
 
Нагоре