Възглавнички за стреляне в поза седнал за FT

mobilen

Редовен Потребител
Не искате ли се пита колегата Раев да ушие?Преди време май предлагаше.
 

astra

Редовен Потребител
Понеже моята възглавничка се разнищи и взе да сее топчета наоколо си, наложи се по спешност да си купя заместваща. И понеже заявилите желание колеги, не бързат особено да кажат какви цветове, размери и бродерии искат, макар да ги подканвах .... аз си купих здрава и черна ФТ възглавница от Адам Бенке, която бих препоръчал на всички т.е. поръчка от испанеца за мен вече не е актуална по описаните причини.
Което не пречи темата да бъде продължена до успешен край - групова поръчка. Човекът отговаря на имейла unpocodeoxido@yahoo.es в рамките на 1-2 дена. Просто трябва да му се поръча колко и от какво искате...
 

mobilen

Редовен Потребител
Някой от ползвателите на възглавниците на @Раев би ли споделил дали е доволен и най-вече материята дали е издържлива във времето?
Въпроса е от него,евентуално да направи
още една серия...
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Някой от ползвателите на възглавниците на @Раев би ли споделил дали е доволен и най-вече материята дали е издържлива във времето?
Въпроса е от него,евентуално да направи
още една серия...
Аз познавам от 3 години някъде не е мръднала , а колко шутове кал и сядане е отнесла не е истина ( 110 кг съм).
Единственият минус за мен е че когато се намокри мъжката не може да изпуска въздуха става като балон което е неудобно.
Като цяло е супер много добра изработка.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Подкрепям мнението на Део. И аз ползвам такава може би повече от 3 години (от първите партиди).
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Подкрепям мнението на Део. И аз ползвам такава може би повече от 3 години (от първите партиди).
Симо, това тая сивата, голямата ли е? Ако е така то и аз имам такава и не е мръднала. Повече от три години. Доста повече. Ако са същите ще искам и аз една , но с размер, посочен от мен..
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Имам и сива и черна. Ползвам черната, сивата е резерва, но така и не е дошъл редът й. Нормален размер са и двете, не са големи.
Много добра изработка. Материалът също е много устойчив и самопочистващ :). Не знам как става, но след толкова мърлявене по трасетата и не само, винаги е готова за следващо ползване без никакви хигиенизиращи мероприятия. Изглежда си като нова - няма разкъсан шев, раздърпана материя, неработещ цип или отчаяно кални/зеленясали петна. Ако имах нужда, без колебание бих си поръчал. Момчето знае за какво става въпрос, подбира материала и работи безупречно.:bravo:Аз съм доволен!
 

vedra

Редовен Потребител
Здравейте. И аз опрях до намиране на възглавница.
Четох нагоре, надолу по темата но не можах да схвана кой в момента предлага изработка на възглавници за стрелба. Моля някой да ми каже къде мога да поръчам възглавница.
И още един въпрос към "Законодателния орган" на ФТ правилата в България. Последно какво се реши: 12,7 или 15 см е максимално разрешената височина? Мен специално ме устройва повече масажно кресло но сигурно ще ме дисквалифицирате още на първото ми участие.:)
 

lynx

Редовен Потребител
Може да помолиш колегата Raev, ако се навие да ти направи една бройка:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Опорни-торбички-за-стрелба.10905/#post-283340

Иначе купуваш отвън, примерно тези са по-евтини и изглеждат прилични:
https://www.ebay.co.uk/itm/Shooting...hash=item58fcaebfc7:m:mJtKFPNWhI2PYQxccdIZyPA

Относно дебелината, не се притеснявай.
Доколкото разбрах, ти си по-едър. Дори и на 20см. възглавница да седнеш, пълнежа ще се сплеска и ще влезнеш в нормите. А възглавница препълнена с пълнеж също не е удобна и не си върши добре работата. Вместо да помага, ще ти пречи.
 

vedra

Редовен Потребител
Благодаря. От любезно предоставената ми информация разбирам, че все пак има надежда да стрелям не само от позиция "прав" но да се възползвам и от значително по-удобната "седнал", че и да се изправям на собствен ход, без намесата на колеги, лебедка, кран или хеликоптер:lol:
Благодаря още веднъж, че бях "позагорил малко джибрито!".
Вече съм поръчал възглавничка на колегата Raev и когато има възможност ще ми направи такава. Междувременно съм си спретнал една тренировъчна самоделка от стара раница в която съм напъхал един още по-стар спален чувал. Става предимно за психологическа разтуха по темата.... леко надхвърля 15-те сантиметра но като я яхна става около 5 май!
Дали да не направя една липосукцийка на определени части откъм кърмата? Някой да е чувал за промоцийки?:cheers:
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря. От любезно предоставената ми информация разбирам, че все пак има надежда да стрелям не само от позиция "прав" но да се възползвам и от значително по-удобната "седнал", че и да се изправям на собствен ход, без намесата на колеги, лебедка, кран или хеликоптер:lol:
Благодаря още веднъж, че бях "позагорил малко джибрито!".
Вече съм поръчал възглавничка на колегата Raev и когато има възможност ще ми направи такава. Междувременно съм си спретнал една тренировъчна самоделка от стара раница в която съм напъхал един още по-стар спален чувал. Става предимно за психологическа разтуха по темата.... леко надхвърля 15-те сантиметра но като я яхна става около 5 май!
Дали да не направя една липосукцийка на определени части откъм кърмата? Някой да е чувал за промоцийки?:cheers:
В Неделя ,ако идваш към Нови Искър ,може да сменим спалния чувал с пълнеж за възглавници.
 

vedra

Редовен Потребител
Трябва да сложа вакса на ските, че тук на Бояна си е бая сняг.;) Ти по кое време ще ходиш на Нови Искър? Малко ми е сложна неделята защото майка ми има рожден ден и още не е обявила кога ще е сбирката. 87 години прави жената, не мога да не я уважа.
От вчера проблемът ми с възглавницата търпи сериозно развитие.
Gary M ми се обади, че имал силно желание да ми подари чисто нова английска възглавничка, която е без пълнеж.
Ако не раницата то подаръка на Gary ще трябва да го напълня с нещо.
Твоят пълнеж какъв е?
Ако не успея да дойда на Нови Искър, би ли споделил актуална информация от къде мога да купя някакъв пълнеж?
Благодаря ти много.
Поздрави
Весо Драганов
0889 125 906
 

gary m

Редовен Потребител
Трябва да сложа вакса на ските, че тук на Бояна си е бая сняг.;) Ти по кое време ще ходиш на Нови Искър? Малко ми е сложна неделята защото майка ми има рожден ден и още не е обявила кога ще е сбирката. 87 години прави жената, не мога да не я уважа.
От вчера проблемът ми с възглавницата търпи сериозно развитие.
Gary M ми се обади, че имал силно желание да ми подари чисто нова английска възглавничка, която е без пълнеж.
Ако не раницата то подаръка на Gary ще трябва да го напълня с нещо.
Твоят пълнеж какъв е?
Ако не успея да дойда на Нови Искър, би ли споделил актуална информация от къде мога да купя някакъв пълнеж?
Благодаря ти много.
Поздрави
Весо Драганов
0889 125 906
Tuesday. You will have a cushion.
 

vedra

Редовен Потребител
Един профански въпрос!
Понеже, благодарение на Gary m вече съм горд собственик на чисто нова и оригинална британска ФТ възглавница -
(Thanks Gary. I feel like a Jaguar owner, model from 1965:cheers:)- искам да попитам:
Пълнежа се сипва директно във възглавницата или се слага най-напред в някаква найлонова торба и после се натъпква в нея?
Взел съм и 200 литра "барбаронски" пълнеж. Мисля че поне за 10 пълнения ще имам? Разбрах че този материал си е като консуматив?
 
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Сипвай смело без плик за да може да излиза въздуха когато сядаш .
И няма да ти стигне за 10 пълнения ;)
 
Нагоре