ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Познавам човека който продава този компресор и си поръчах един от него чакам го след двайсетина дена каза че имал 2 год. гаранция и е китайски но идва от Англия.Понеже има много видове компресори из сайтовете да попитам MAD MAX дали точно този модел са поръчали във Варненското стрелбище или е бил друг вид.
Не съм абсолютно сигурен дали е точно този, но изглеждаше по същия начин. Виждал съм го под много брандове и на различни цени, но машината е една и съща.
 

Чоби

Редовен Потребител
Ок благодаря и аз доста съм ги гледал горе долу са еднакви с някои малки изключения ще го видим като дойде ако върши работа добре ако не няма да са първите пари дадени за опити надявам се да е ок човека който ги предлага има същия все пак е за домашни нужди като напълни бутилката от 200 до 300 бара 4 пъти в месеца за уикендите значи е ок.
 
Здравейте да напиша резултата от днес преходника ми за аргон е готов пушката на колегата е пълна на 200 бара без проблеми , разлика в стрелбата не виждам!
 

lynx

Редовен Потребител
Да ти е честита придобивката, колега. Да ти носи радости занапред и да се надяваме, че няма често да ти се налагат обслужвания.
Вероятно имаш и бутилка, като имаш време и възможност, ще споделиш ли как е преминало зареждането и на нея?
Доколкото помня, колегите с такива компресори споделяха, че трябвало да се дава почивка на портативните компресори за да не се получи прегряване.
:cheers:
 

rivan

Редовен Потребител
Днес компресора напълни булито от 190 до 250 бара за 14 секунди ще върши работа
Ако си пълниш директно пушката, няма нужда от почивка!Само ако можеш да монтираш филтър, за да е чист и сух въздуха!
Със здраве да се ползва!
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20191130_232029.jpg
На някой да му се намира такъв кран, работещ?
3/4 конусна резба, около 27мм е в горната си част резбата, същата е резбата като на големите кислородни бутилки
 

DimitarV

Редовен Потребител
Имам подобен Jong Hang на около 8 часа работа, за спрете маслото и влагата използвайте комбиниран филтър с молекулярни топчета-2 вида , тампон на TUXING. Има предостатъчно клипове в Тубата.Та компресора в комбинация с филтъра го ползвам безпроблемно вече около 8 часа , за да пълня 12 литрова бутилка до 320бара( като изстине пада на малко над 300). от250 бара до 320 бара отнема около 18 минути. ПРЕПОРЪКА: за охлаждането да се захрани входящия маркуч директно от чешмата лека струя. Иначе с аквариумната помпичка и кофа с вода не е добре защото вдига температурата на водата и трябва да се сменя. А през чешмата задържа стабилни 42-46 градуса и няма мърдане ако ще и половин час да работи без спиране( но се препоръчва 15-20 мин.) Маслото: препоръчвам на ХАДО компресорно масло с добавка в него( има си я). Това мога да кажа за момента като впечатления.
 

Sen

Редовен Потребител
В стрелбището във Варна си бяха взели такъв - хвърля повече вода и масло, отколкото въздух. Така и никога не го ползваха.
Ходих онзи ден да си пълня бутилката и го видях захвърлен в ъгъла до вратата; така и не питах Шломи, ама сега знам защо. Мислех за закупуване на такъв; добре, че не съм направил тая грешка.
 

lynx

Редовен Потребител
Като не го ползуват, може да му пуснат обява и да го махнат да не им заема място и да им пречи.
Някой по-сръчен колега веднага ще му сложи филтър и ще го направи готов за бой.
На много места в България нямат достъп до зареждане на сгъстен въздух на 300 бара.
Ако е на "правилната" цена ще замине бързо. Реално, компресорът е нов.
 

братушка

Редовен Потребител
Попадах в ибей на доста модификации на тези китайски помпи. Всичко, за което говорите тук хората вече го направиха и продават подобрените модификации. Най-много го правят чехите.
Ето вариант с подобрено охлаждане на главата:
s-l1600.jpg


А тук освен охлаждане има и 2 влагоотделителя:
s-l1600.jpg


Просто да не мързи на човека да порови и нета...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Братушка, нито глицериновия манометър е охлаждане, нито филтъра за дребни частици е влагоуловител!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Попадах в ибей на доста модификации на тези китайски помпи. Всичко, за което говорите тук хората вече го направиха и продават подобрените модификации. Най-много го правят чехите.
Ето вариант с подобрено охлаждане на главата:
s-l1600.jpg


А тук освен охлаждане има и 2 влагоотделителя:
s-l1600.jpg


Просто да не мързи на човека да порови и нета...

Мда... Не мислих, че точно на теб трябва да се обясняват основните неща....

Всъщност дори по 3 филтъра-влагоотделителя в някои оферти:
https://www.ebay.com/itm/PCP-1-8KW-...848442?hash=item444117b37a:g:iCUAAOSwOZBdANTj
https://www.ebay.com/itm/PCP-1-8KW-...848442?hash=item444117b37a:g:iCUAAOSwOZBdANTj



Цитирах, за да няма неразбрали после! Ограденото в синьо по никакъв начин или почти не спомага за охлаждането! Но ограденото от теб или някой друг е подвеждащо за незнаещите. Бъди по-коректен в постовете си и няма да има недоразумения!
Дай сега да видим къде се намира влагоуловителя!? Или викаш това, че вече са монтирани два малки топлообменника, в които би трябвало да се задържи влагата е голямо подобрение...
 

братушка

Редовен Потребител
Дай сега да видим къде се намира влагоуловителя!?
Мдааа... Специално за теб: зеленикави блокчета отстрани - според конструкцията са точно масло-влаго-отстранители, единия между двете степени, другия на изхода.

ПРЕПОРЪКА: за охлаждането да се захрани входящия маркуч директно от чешмата лека струя.
Засичал ли си колко литъра източваш всеки път?
Просто си помислих, че има значение колко литра се въртят в кръг с компресорчето. Ясно е, че 5 литра ще загреят много по-бързо от 20. И ако при всяко помпане трябва да се източват в канализация по 30л, може би е по-добре да се вземе бидонче на 40л и само те да се връткат пак и пак?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа... Специално за теб: зеленикави блокчета отстрани - според конструкцията са точно масло-влаго-отстранители, единия между двете степени, другия на изхода.


Засичал ли си колко литъра източваш всеки път?
Просто си помислих, че има значение колко литра се въртят в кръг с компресорчето. Ясно е, че 5 литра ще загреят много по-бързо от 20. И ако при всяко помпане трябва да се източват в канализация по 30л, може би е по-добре да се вземе бидонче на 40л и само те да се връткат пак и пак?


Миша, специално за теб ще напиша, че съм виждал как работи, виждал съм какво пълни, виждал съм как загрява, виждал съм как и колко влага и масло събират зелените ти контейнерчета. Хубаво е да пишеш за нещо, което поне си го видял на живо как работи.
Иначе ти пожелавам успех с 40 литровия бидон. С тези теоретични познания по някои теми не помагаш на хората според мен.
 

братушка

Редовен Потребител
виждал съм как и колко влага и масло събират зелените ти контейнерчета.
Това е защото само си гледал без да мислиш.
Дори да не са достатъчни тези филтри за капацитета на компресора, тяхната ефикасност се увеличава 10 пъти за 10мин срещу 10ст. Стига мозъка да се включи де...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Това е защото само си гледал без да мислиш.
Дори да не са достатъчни тези филтри за капацитета на компресора, тяхната ефикасност се увеличава 10 пъти за 10мин срещу 10ст. Стига мозъка да се включи де...

Нямам претенции да съм умен. Пазя равновесие и ходя в права линия, когато не съм пиян. Това за мен е достатъчно за физическото ми оцеляване откъм мозъчна дейност, макар и на подсъзнателно ниво.
Чакай сега!!! Не те разбирам наистина... Искаш да ни кажеш на всички тук, че сме страшно тъпи или, че сме свидливи да похарчим по 10 ст.!?
Според мен, щеше да е най-добре, вместо да пишеш толкова много тук във Форума, да напишеш един пост от сорта "Аз съм умен", "Аз съм много умен" или пък "Аз съм най-умен" и да ни оставиш да сме тъпи. Защо трябва да изписваш толкова много и да триеш вече четвърта клавиатура, като не ни показваш на практика как се прави!?
Показваш една снимка с някаква абсолютно некореспондираща снимка с твърдението си, след което намираш някакви други, за да "закрепиш" тезата си... Хубаво е да си припомниш, че тук те познават много хора и знаят начина ти на писане и аргументиране... нищо че са тъпи и не мислят. Пак ще го напиша - подвеждаш незнаещите и хората, които тепърва искат да купят или направят стъпка в някаква посока.
 
Нагоре