HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

petkof

Редовен Потребител
Отдавна има Хатсани, пружинни в 5,5 по 80 джаула, но с питане не става.
 

Shooter21

Потребител
Мене ме интересува да стане няйъде към 50-сетина j с 1 грам все пак няма да гоня скоростите на флоберките примерно ако изработя по късо бутало с оригиналната си пружина дали ще ги достигне?

А това бутало колко сантиметра трябва да се скъси и как става или трбява ново да се изработи?
 
Последна промяна от модератор:

Shooter21

Потребител
А можеш ли да ми кажеш колко е допустимо да се скъси ?

Демек колко трябва защото ми се врътна една идея в акъла с по късо бутало и с пружина от 135 би трябвало доста да се покачи силата?
 
Последна промяна от модератор:

Shooter21

Потребител
А с пружината от 135 дали ще се покачът показателите или да правя една в друга пружина?
 

Shooter21

Потребител
Пушката стана по силна както ми казхте скъсих буталото само че го скъсих 15 мм и сложих пружина от 135-цата преди правеше вдлъбнатина на кофа за боклук от ламаринените сега я пробива едностранно!
 

Shooter21

Потребител
Увеличи се малко все пак пружината е малко по яка от оригиналната междо другото мислех че точноста ще падне много и групираността но не мръдна много като за по голяма сила е добре!

Имам и оптика но е на малко истрели не е кой знае какво дано устиска по дълго оптиката е Китаец от 50 лв 3-9х40.


Иначе като знаеш как да я направиш заприличва на пушка айде и аз малко да се похваля ето я завършена вече!
 

Attachments

  • IMG_20200111_174241.jpg
    IMG_20200111_174241.jpg
    296.2 KB · Прегледи: 87
Последна промяна от модератор:

Shooter21

Потребител
Обаче сега се появи нов проблем мина време след тунинга всичко наред но сега почна да не закача буталото към зъбчето без видима причина няма луфтове и ми се водя всичко наред някой знае ли от какво може да е?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Обаче сега се появи нов проблем мина време след тунинга всичко наред но сега почна да не закача буталото към зъбчето без видима причина няма луфтове и ми се водя всичко наред някой знае ли от какво може да е?
Така става със силовите тунинги, натоварват се разни други части и после това е ефекта пушката става не работеща!Но това се получава и без тунинг за успокоение на другите. Има две причини, които се сещам и са в следствие на по-голямата сила на пружината. Едната е лоста който избутва буталото се е изкривил, или нещо се е прецакало в спусковия механизъм, може и ос да се е изкривила, но без разглобяване няма да мине. Успех с поправката !
 

Shooter21

Потребител
Пружината от 135 не вярвам да е много по силна от старата има разлика но чак толкова да се натовари УСМ ако е от значение аз съм с куатро спусък и точно зъбчето е на основната ос която е дебела не ми се вярва там да е проблема сигурно някоя по тънка се е изкривила осите са от някакъв мек метал обаче някой път закачи друг път не иска обаче ако закачи не изпуска след това странна работа!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Първо пробвай да развиеш няколко оборота, малките винтчета, които са под спусъка. Така ще дадеш по-голяма зацепваща повърхност на шепталото на спусъка.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Почти на 100% съм убеден, че е почнал да се криви лоста ! И не ти препоръчвам да стреляш докато не я оправиш, защото може да се получи самострел и до като зареждаш ако все пак не ме послушаш, дръж цевта до като слагаш чашката, че голяма беля може да стане! А дали ти се вярва или не, че може да се получи от това което казвам си е твой проблем !
 

Shooter21

Потребител
В никакъв случай не подценявам положението случвал ми се е самострел на един друг Хасан и знам каква беля може да стане сега ще постна няколко снимки на механизма.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Лостът и да не се е огънал - ще се огъне. Случва се да се огънат и от оригиналната пружина. Ако си подлагал шайби, по-добре ги махни. Лоста първо го изправи, колкото може, а след това, отдолу му се заварява допълнителна планка. При заваряването, металът ще отвърне и ще омекне, така че е задължително после да закалиш целия детайл в масло.
 
Нагоре