ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз ли съм кьорав или наистина втв форума не е разглеждан тази проблематика?
Такава тема няма, понеже е в разрез със законодателството.
Не дълбай.
Има други места откъдето можеш да почерпиш познания по темата, което те интересува.
Чичко Гугъл, знае всичко, стига да умееш да питаш.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма много варианти, ако му сложиш двойно по-дълга цев ще качиш няколко метра в секунда отгоре и това ще е.
 

kosmev

Редовен Потребител
От най-лесно към по-трудно.
1. Стопляш го до точно 31.1 градуса преди всеки изстрел, но не повече!
Тогава налягането на CO2 е максимално, но не е минал в критична фаза.
co2pv.gifCarbon_dioxide_density-pressure_phase_diagram.jpg
2. Натягаш пружината на ударника, това обаче ще ти намали броя изстрели с една капсула.
3.
- Разглобяваш клапана и разпробиваш отвори/трансфер порт.
- Увеличаваш задредукторния обем, т.е. добавяш някаква допълнителна тръбичка между CO2 капсулата и клапана.
- Слагаш по-дълга цев.
...
И след всичкия този труд си му вдигнал мощността от 3 на 4 джаула :)
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
В рамките на "теоретичната практика", пистолет с 20см цев и "отпушен" клапан, добавен "разширителен" обем между капсулата и клапана и най-вече загрят до 30 градуса (65 бара налягане) може да вади около 8 джаула, при голям преразход и примерно 20 изстрела с една капсула. Това за 4.5мм.
Проблемът е, че повечето са мислени като играчки/реплика, които може и да гръмнат и изплюят нещо. Ако са и само double-action, колкото натягаш пружината, толкова по-трудно натискаш спусъка. Уплътнението между цевта и клапана е зле и от там се губи газ.
Иначе има модели, които би трябвало да носят на тунинг, най-малкото щом ги конвертират към PCP.
Потърси в google Crosman 2240 tuning
Друг вариант за CO2 тунинг според мен е SPA CP-2
cp2m.jpg
След като маса народ почна да го конвертира към PCP, китайците отговориха на търсенето и пуснаха и такъв модел:
SPA pp-800
 

anibis

Редовен Потребител
Как може да се подсили един Co2 пистолет ако е възможно
Както Рачо ти е казал по-дълга цев,и се прави клапана с по малък диаметър.
Аз лично съм правел на Кросман 2240 по малък в диаметър клапан, и по-различен от оригиналния.
С оригиналния му клапан Красман-а изкарваше 145-150м/с това в 22кал. С тоя тунинг така да го кажа, отиде на 170м/с. Без да се сменя цевта говоря само клапана,ако и цевта се смени ще докара още...
 

Shooter21

Потребител
Здравейте имам една въздухарка която е уведомена в КОС но в момента не работи и не ми се занимава с нея а мога да я продам за части та въпрода ми е мога ли да я махна от мое име да я отрегистрирам ако отида в Кос и ии кажа примерно че пушката е счупена и не работи дали ще ми я отпишат?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега, регистриране и уведомление са различни неща !ВО се уведомява ! Значи няма какво да отрегистрираш !
 

Shooter21

Потребител
Добре де аз съм я уведомил но примерно ако решат да ми я поискат какво да кажа просто не искам да седи в регистрите все пак в нашата държавица всичко е възможно.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз бих се поровил първо някъде в закона за подобен казус, не бих си правил шега, сега може всеки от нас да ти каже какво ли не, че не му е опряло да го прави.
А инак може да питаш в КОС
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Вероятно най-добре е оръжейник да ти напише документ,че е бракувана и с него в КОС или си питай пак там(КОС)
 

mobilen

Редовен Потребител
Преди време питах местния косаджия точно за същото и той ми отговори,че въздушното не подлежи на утилизация
и по-добре да не уведомявам ако е под
24j.Демек уведоменото въздушно оръжие не бива да изчезва без следа.
 

Shooter21

Потребител
А примерно ако аз отида до КОС и им заява че пушката не функционира питам защото знам че ако ти откраднат ВО се ходи да ти я отпишат значи може и ако я бракуваш.
 

lynx

Редовен Потребител
Нужно ли е да хвърляме боб и да се правим на баба Ванга....
Звънни им по телефона и ги питай как се бракува въздушна пушка.
Всеки косаджия си има негови мнения по всички въпроси и е трудно да се гадае.
Със сигурност няма да си първия с такъв въпрос към тях, явно си има някаква процедура.
Съмнявам се, че само с "казване" ще ти отпишат пушката.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Отдавна се каня да пиша, но до днес все не ми оставаше време. Имам оптика Лъпърс 4х32 монтирана на DIANA AR8. Монтирана е на моноблок. Започвам с проблемите. След монтажа на оптиката чашките попадаха на около 15 см в ляво от мястото на прицелване. Стрелях на около 10 м. Наложи се да подложа странично пластина 0.8 мм между релсата и моноблока за да намаля това отклонение на 2-3 см.
Въпреки, че стегнах моноблока към релсата според инструкциите на колегата който ми прати оптиката, тя постоянно се плъзгаше назад и се наложи да сложа стопорния болт.
Другото според мен ненормално е, че когато въртя тумблерите имам 5-6 празни клика. Въртя но кръста не се мести.
Та в крайна сметка пушката ли ми е боклук или оптиката и моноблока?
Ще съм благодарен ако някой колега от Бургас, който е в час поиска да погледне пушката, да я простреляме пък и да си поговорим малко, защото съм лаик в сферата на ВО и имам доста въпроси.Всъщност не е задължително колегата да е от Бургас. Просто ако е от по-далеч ще е малко по-сложно от към синхронизация на свободното време.
Благодаря предварително.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Това с празните кликове не е нормално за нито една оптика.
Върху пружинна пушка ли е била тази оптика, преди да дойде при теб?
 
Нагоре