Как да оптимизираме РСР ?

павле

Потребител
Колеги някой пробвал ли е със задредукторно налягане от 75 бара как ще се държи пцп в калибър 177 и 16 дж. и дали въобще е възможно .
Редуктора с който разполагам работи безупречно с това налягане при 90 бара прави кофти номера , пълни бавно и не отсича точно налягането .
 

lynx

Редовен Потребител
Не е проблем и с 45-50 бара да се нагласи, но трябва по-голяма камера и/или доста по-дълга цев.
Зависи от много неща, Братушка беше писал преди време за рекордно ниско налягане и постигнати високи мощности.
Павле, може да изпратиш редуктора на този който го е произвел да го възстанови.
Ако всичко му е наред, няма причина да работи добре на 75 бара, а при 90 да прави проблеми.
 

павле

Потребител
При 90 бара работи довре в диапазона от 300 до 130 когато налягането в цилиндъра падне на 130 задредукторното налягане се покачва плавно и се изравнява с това в резервоара .
При което се получава плато на редукторна пушка .
Редуктора е на Хамерли .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
павле написа:
При 90 бара работи довре в диапазона от 300 до 130 когато налягането в цилиндъра падне на 130 задредукторното налягане се покачва плавно и се изравнява с това в резервоара .
При което се получава плато на редукторна пушка .
Редуктора е на Хамерли .

Ако е на Hammmerli, то трябва да са два редукторите. Поне при тях е така конструкцията. Трудно самостоятелен редуктор ще работи еднакво в такъв голям диапазон на налягането!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На моето Хамерли още не съм разглабял да видя, но на външен вид редуктора е като на Доминатора. Мисля че може единия редуктор с клапана да се отдели самостоятелно. Според мен проблема ти е в пружините или в затварянето. Вместо да е настроен на 80 /толкова мисля е оригинално/ той работи до 130 бара. Виж си подредбата на пружините и ако са ок, си провери затварянето.

http://www.youtube.com/watch?v=MPyTlqXc0vM
 

lynx

Редовен Потребител
Павле, твоята пушка като си я купил е била 7,5 джаула.
Имам съмнения, че като си пренареждал пружините за да стане 16 джаула, нещо не си нагласил да е абсолютно същото, както при 16 джауловата версия.
От скоро ли се появи проблема или просто чак сега си открил, че на 130 бара не иска да затвори?


P.S. Сега видях, че 7,5 джауловия вариянт е само с 1 редуктор
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
P.S. Сега видях, че 7,5 джауловия вариянт е само с 1 редуктор

Това не го знаех... Ми то тогава клапана е като на Доминатора 1 към 1. Аз на него му купих 2-ри клапан с редуктор и на стария му пренаредих пружините. Дидо ми изработи прехода между двата и първия сваляше на 130 бара а втория си цъкаше на 80. Иначе само с единия редуктор си работеше добре, но поради толеранса на самия редуктор имаше разлика в скоростта при 300 бара и при 100. Вярно разликата беше 3-4 м/с но ме дразнеше защото отначало исках да помпя на 300. С двата редуктора вече всичко е ОК, но аз вече така или иначе помпя до 220 бара...
 

павле

Потребител
Не съм се изразил най точно .
В диапазона от 300 до 130 редуктора работи добре когато налягането падне под 130 около 120 налягането в задредукторната камера се покачва плавно с падането на налягането в резервоара . Нещо такова при 130-90 при 120-98 при 100-100 .
Ако налягането в резервоара не спада не се променя и задредукторното налягане което ще рече че няма проблем с натичане а просто каприз на редуктора . Нече беше провлем но ме дразни .
Днес реших проблема радикално настроих редуктора на 72 бара. увеличих задредукторния обем с колкото беше възможно и направих
б.к. с 6 мм. проходен отвор накрая направих проби първо с въздух - 248 мс. после с метан -270 мс.
Преминавам официално ма Метан и при тази пушка .
Има как да смъкна още 10 бара задредукторното налягане и пак ще имам 16.5 дж.
 

anibis

Редовен Потребител
Да попитам по знаещите.
Смятам да сложа на Теобена уивър шина,в момента е с 11мм лястовича опашка.
Гледам доста пушки са направени с уивър шина, кое е по здраво подходящо?
http://www.airgunsofarizona.com/blog/wp-content/uploads/2012/08/Salem-Regional-Airgun-Benchrest-012.jpg
Имам горната уивър шина.
http://imageshack.us/a/img607/4536/dsc0131vv.jpg
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Каква е целта ти?
Уивъра се слага в няколко случая:
- за по-голям избор от качествени монтажи - повечето такива са с уивър-захват;
- за повдигане на оптиката с цел удобство или промяна на корекциите по кликове пак със същата цел;
- за гъзария.
Ако не е един от трите - няма смисъл.
Лястовичата опашка дава възможност за достатъчно здрав хват за ВО.
 

anibis

Редовен Потребител
Модератор по питарска схема,тествал съм го с оригинален вайрауски СМ и с дейстейтски.
От резултатите съм доволен,много по-добре заглушава от вайския модер.

http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4779_zpswkvekc3b.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4782_zpstqpdyjfz.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/8211935_zpsuz5xyqwi.jpg.html
 

anibis

Редовен Потребител
Един нов разглобяем модератор направен на новия ми струг.
Заглушава идеално!

037518922.jpg


037518929.jpg


037518936.jpg


037518913.jpg


037518908.jpg


Ето от къде копнах идеята

 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Да попитам,на цев 4.5мм входния отвор 4.7мм ли да го направя, или на 5мм да го райберовам????
Благодаря!
 

runi.b

Потребител
Да попитам,на цев 4.5мм входния отвор 4.7мм ли да го направя, или на 5мм да го райберовам????
Благодаря!
На най хубавата ми пушка е направено 4.7 в завода
Не го прави повече.
Чашките трябва да влизат с лек натиск.
 

Dominus

Редовен Потребител
Принципно начинанието изглежда просто като боп, но всъщност е часовникарска история. Навремето си изработвах и скосени райбери по определени размери свързани със замерване на глави, поли и дължини. Вече не помня ъгъл на скосяване, то си трябва и заточване наново де, но беше много близо до 4.7мм. Ако трябва да съм точен 4.68мм, което след полиране да не преминава 4.72мм.
 

speshev

Новодошъл
Привет,
Има ли човек в София, който би се наел да модифицира Hatsan Hercules и Hatsan Hercules Bully + монтаж и прострелване на оптики?
 
Нагоре