SUMATRA by Eun Jin

nikolai89

Редовен Потребител
Оправих осмицата и направих тест със хроно: 290м/с с 3.2гр 6.35.Нещо малко ми се струва като чета какво изкарвате?
Това след тунинг,а преди това даваше 270м/с
Колега, какъв е тоэи проектил 3.2 грама? колко иэстрела имаш с 290 м/с. Ако всеки следващ е под 290 , това не е тунинг , а просто си успял да и вдигнеш малко началната скорост във високото налягане. Суматрата стреля най- добре от 90 до115 -120 джаула.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, не е точно така. И с тежките 3,4 грамови проектили си стреля супер с 300 м/с. Ти трябва да го знаеш, защото първата ти Суматра стреляше така. Имаше 14 уникални изстрела в 8 метров коридор.
 

Pcp

Потребител
И това пак не е малко. От колко бара започна да стреляш? Тунингът при Суматрата се прави също и за изправяне на платото. Твоето плато как е като брой изстрели/скорост? Между другото скоростите и броя изстрели, които са посочвани в темата са започвани от 220 бара. За едни 10 м/с не трябва да се притесняваш. Платото и точността също са важни. Засега си измери платото и си изброй изстрелите. После пиши какво си правил по пушката.


Стъмни се и днес гледах само 1 барабан
От 190 поради недостиг на въздух в бутилката:
1.290
2.290
3.290
4.288
5.287
6.284-160бара
Това са +/- някоя десета от метъра.
Събота,неделя ще я пробвам до към 80-90бара.По пушката съм направил следното:разпробити отвори клапан към трансферпорта,трансферпорта,цевта.Изтъняване дотиквач.Иглата на клапана е с 2мм по дълга чрез отнемане на гайката.Втулка 3мм на пружина на удърника.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пропуснал си някои неща. Едно от тях е нов клапан на 10,8 мм. Важно е също, леко да се разшири гърловината на клапанното тяло, там където ляга клапанът - на конус, много леко и не много навътре. Вентилира се и капачката на клапанното тяло. В момента пушката ти няма плато.
 

Pcp

Потребител
Какво ще рече на 10,8мм.Не съм го мерил,но това вътрешно фи ли е?Той е като на степен и трябва целия да се изтъни?Как да я вентилирам?има един отвор 8мм и няма материал за повече


И така ли ще се докара платото на пушката?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Най-добре е преди да продължиш да пипаш, каквото и да е, първо да си сигурен, какво правиш и какво можеш да направиш за да не осереш нещо. Лесно е да се случи. Клапанът е онази бяла хуйня от полиамид. Всичко друго не е клапан. Белият полиамид трябва да е с външен диаметър 10,8 или 11 мм. Фабрично е 12 мм. Не те съветвам да го стържеш, а да направиш нов, от качествен полиамид. Оригиналният не става - мек е, рони се и създава проблеми, като се вкопава в гърловината, а на по-късен етап се чупи. Там където затваря, отпред, въпросният клапан не трябва да е като на степен, а равен и гладък. Капачката се вентилира, като се пробият 2 срещуположни отвора 6 мм до резбата. Има и други начини, но този е най-лесният. Отворът 8 мм не го пипай, защото виждам, че си започнал без да си наясно, какво правиш. Най-добре, първо огледай внимателно темата и потърси снимки, на които са показани въпросните детайли. Така ще ти е по-лесно. Иглата на клапана не трябва да е по-дълга, отколкото е била преди. Да, така ще се докара платото.
 

Pcp

Потребител
Вярно че това ми е първата пушка и първи опит в тунинга,но нали все пак така се почва.От направеното не мисля че нещо е прецакано,пък и не поправими неща няма.Разбирам за клапана просто си мислех че всички тези детайли в едно правят клапана.

Относно него-при мен е облечен с метална втулка и ще го измеря тези дни колко мм е,но е здрав полиамида.А ако направя само останалите процедури по клапана
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Трябва да направиш нов клапан. Оригиналният е много мек и с времето се вкопава в гърловината на клапанното тяло. Оригиналният е облечен с една ламаринка, която не върши никаква работа, а и като го престържеш на 11 мм тя ще падне.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, точно така е.
Който е имал Суматра е разбрал, че първата работа е да си направи нов клапан, защото оригиналния е кашкавален и не след дълго пушката ще дефектира.
Не знам как е при последно произведените бройки, но повечето колеги с по-старите Суматри са си обновили клапаните много отдавна.
 

npopov2000

Новодошъл
Здравейте , Колеги! Имам едно питане , имам Суматра 5,5 прецака и се клапана , на парчета е. От къде мога да си взема нов ? Не намирам из сайтовете на магазините да го имат . Ако някой може да помогне ще съм благодарен! Тук коментирате да се направи нов , някой може ли да ми направи? Нямам намерение да тунинговам пушката , така както си стреляше ме устройва.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Ако някой може да помогне ще съм благодарен!

От кой град си? ако държиш на заводски ще ти подаря.

Дай адрес на Еконт, да ти подаря един клапан от качествен полиамид.
Колега , трябва ли ти клапан, с адаша ти предложихме два варианта?
 

vedra

Редовен Потребител
Здравейте.
Каня се до няколко дни да се включа в отбор "Суматра"
Изборът ми е Суматра 2500, 500сс, 6,35
До тук съм наясно но ме тормози проблемът със заглушителя и оптиката
Понеже и двата аксесоара са задължителни а аз не съм разбирач искам да се консултирам с по-широк кръг от хора които са се сблъсквали с проблема и да помоля гилдията за предложения за марка, модел и параметри.
За да ви ориентирам ще кажа че и за двата аксесоара приоритет са качеството и ефективноста (в смисъл, че ако е крайно необходимо бих могъл да преглътна и по-височка цена).
1. За оптиката- с доста висок диоптър съм (+) и си представям че ми трябва подсветка, варио, по-голямо приближаване, предна леща с по голям диаметър за повече светлина. В същото време не бих искал да е някой "пиратски далекоглед", че Суматрата спада леко към "миньончетата" като размери. Поне аз така си мисля на този етап.
2.За заглушителя (саунд модератор, силенсър или както там му се казва по модерному)- изискванията ми не са големи, важното е като гръмна в хола нервната ми котка да не се буди, въпреки че говорим за Суматра:)
Ще съм благодарен за предложения базиран на опита ви.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Здравейте.
Каня се до няколко дни да се включа в отбор "Суматра"
Изборът ми е Суматра 2500, 500сс, 6,35
До тук съм наясно но ме тормози проблемът със заглушителя и оптиката
Понеже и двата аксесоара са задължителни а аз не съм разбирач искам да се консултирам с по-широк кръг от хора които са се сблъсквали с проблема и да помоля гилдията за предложения за марка, модел и параметри.
За да ви ориентирам ще кажа че и за двата аксесоара приоритет са качеството и ефективноста (в смисъл, че ако е крайно необходимо бих могъл да преглътна и по-височка цена).
1. За оптиката- с доста висок диоптър съм (+) и си представям че ми трябва подсветка, варио, по-голямо приближаване, предна леща с по голям диаметър за повече светлина. В същото време не бих искал да е някой "пиратски далекоглед", че Суматрата спада леко към "миньончетата" като размери. Поне аз така си мисля на този етап.
2.За заглушителя (саунд модератор, силенсър или както там му се казва по модерному)- изискванията ми не са големи, важното е като гръмна в хола нервната ми котка да не се буди, въпреки че говорим за Суматра:)
Ще съм благодарен за предложения базиран на опита ви.
Виж комплекта, който продавам, има всичко в него. В раэдела купувам-продавам е.
 

vedra

Редовен Потребител
"Жребият е хвърлен..."!
1. SUMATRA 2500 500cc 6.35"
2. LEAPERS 8-32Х56 SC P3-P832 MIL- (оптиката е закрепена само за тест дали ще се събере в куфара)
3. Куфар- MEGALINE 110 sm. ( с оптиката влиза на магия но вътре стои като закована)
4. Зарядна станция- Sumatra
6. Проектили- JSB EXACT KING- 1,645 gr; JSB EXACT KING HEAVY- 2,2 gr; EUNIN POINTIG- 2,8 gr. Проектилите са подбирани само по грамаж. След катио се види как хвърля леките и тежките ще се тества за най-удачните чашки за конкретно тази пушка.
Поради действащото в Р България законодателство, "проект Заглушител" отпада. Започвам да се оглеждам за качествени антифони:lol:
Всочко е купено от СОТИС 1. в Люлин
Ей сега заминава в КОС!

Благодаря на всички, които отделиха от времето си и споделиха знанията и опита си с мен.
Не че послушах всички ви но явно, както навсякъде IMG-52c40031f7251b04a0bde5f43599bf6e.jpg IMG-52c40031f7251b04a0bde5f43599bf6e.jpg IMG-52c40031f7251b04a0bde5f43599bf6e.jpg началото може би задължително е придружено с леко грешни решения. Ще видим скоро.
Поздрави на всички
 

vedra

Редовен Потребител
Според моите съмнителни познания по тената ПЦП май съм готов с институциите, доработката и оборудването.
Сега остава да започна и да гърмя.
От магазина пушката директно замина при един гадняр;), който я "попрестърга" от тук, от там, за да я вкара в пътя. Еййй, много ги разбира пушките туй момче, да знаете Направо "Момчето което говори с пушлето" тайа даж се каже.Той пръв и дръпна "кондака" и според това което каза и което аз видях и чух, РПГ-то е в много добра кондиция- спортна и физическа. Не можахме да съберем доказателствен материал от първата прострелка зашото не бяхме оборудвани технически (хроното на баш майстора се ошашви и отказа да мери- не било в категорията на пациента) но ако някой все още "вярва на думи" на 40-на метра (на крачки) от покрива на джипката рисува двулевки независимо от тежеста на използвания проектил ( от комари по 1,645 гр до шишковци от по 3,64 гр парчето). До по-голяма дистанция не стигнахме защото баш на Никулден сви такъв студ че ни окапаха пръстите (и други висящи неща). На звук го докарва на F-16 Блок-70! Препоръчвам на Премиера да се похвали публично, че с личен чар е издействал от колегата Тръмп предсрочен внос- от мен аудио съпорта!!! После ще му искаме да ни направи 250 метрова зала в Банкя!!!:lol:
За скоростта и точноста, за сега толкова. Утре и в други ден, още- с цифри и снимки. Ако до понеделник няма инфо тука, значи съм супер слаб стрелец и ме е досрамяло да си призная пред всички. Каквото и да разправям след това, не ми вярвайте!
До тук всичко беше според надеждите и очакванията ми. Това което ме изненада и ме завари неподготвен психически и физически беше, че се захващам с поредното хоби, което предполага много и тежки допълнителни играчки. Иначе тенденцията е правилна- водолазното оборудване тежи точно 47 кг, докато "топчийското" едно на друго се оказва макс 30-32.
Май трябваше да премина директноо към изработка на хартиени фигурки например?
Абе накратко цялата работа започна с "Купи ми мамо топ" и завърши като вица за златната рибка и рибаря който искал 47 к..ра ама хич и на ум не му дошло за 4-те кофи с та...ците. То бутилки ли не бяха, зарядни станции ли не бяха, куфар, подпорни възглавнички, хронограф, лазерна рулетка, мишени, маси, столове (нещо чашите и шишетата ми се губят ама то е сигурно защото съм аджамия още...?) и не знам си още какво....
Да не си помислите че се оплаквам? Няма такова нещо, кеф голям. Ама лаф да става....
Та като се прибрах на село, поразтъпках се из шумата по Витоша и намерих две много яки места за стреляне- хем хора няма, хем безопасно че фишеците отиват в стръмен склон, хем на 2-3 км от дома, фарси направо! Пуснах 10-на пълнителя, за да не съм капо и се концентрирах в събиране на технически средства (благодаря на всички хора от форума, които ми помогнаха с идеи, съвети и конкретни предложения).
Събрах основното и утре смятам да поразтърся "боянските ливади".20191219_051755.jpg 20191219_051755.jpg
 

Attachments

  • 20191219_052406.jpg
    20191219_052406.jpg
    309 KB · Прегледи: 98
  • 20191219_113829.jpg
    20191219_113829.jpg
    250.2 KB · Прегледи: 95
  • 20191220_100504.jpg
    20191220_100504.jpg
    511.2 KB · Прегледи: 99
  • 20191220_113023.jpg
    20191220_113023.jpg
    431.4 KB · Прегледи: 98
  • 20191220_124925.jpg
    20191220_124925.jpg
    158.8 KB · Прегледи: 104

vedra

Редовен Потребител
Ако и със стрелбата съм като и със компютърнарта техника, това ще е последният ми пост:wall: Как снимка на "антифона" се яви горе в текста, не знам. Моля някой от модераторите да ги разкара!
 

lynx

Редовен Потребител
Да са ти честити новите придобивки и само радости да ти носят. :cheers:
Напиши и няколко думи в темата за хронографите за новото ти хроно.
Баш такова хроно май още никой от форума няма и ще е интересно.
Ще е подходящо за всякакви пушки и отзивите за този модел в нета са добри.
Ето я темата, ако имаш желание да напишеш няколко реда от първи впечатления:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Хронографи-и-софтуер-за-тях.46/page-29
 
Нагоре