ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

lynx

Редовен Потребител
Да, тези и аз ги наблюдавам от скоро. Нов модел са и сега пускат пробни "ампули" с по 30 проектила за проба.
Нови са и на първо време ще ги видим само в 0.22 калибър.
За 6.35 все още ги дооформят, а след това ще се правят и в .30
У нас уж са трима официалните вносители, но те са бавни с поръчките.
Явно мераклиите да ги изпробват, ще трябва сами да си ги купуват отвън.
Пробните:
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.ne...=a32868808b1b97becc32bf0e286b54eb&oe=5E556B9B
 
7

7842

Гост
View attachment 79943 Е тея ще ги пробвам скоро
И аз ги чакам и ги наблюдавам отдавна.Подготвям се със слугова цев.С нормалните цеви на 450 мм стъпка няма да имат точност.Засега само FX предлагат такива цеви.Гледайте в Тубата как стрелят със такива само че са на NSA slug.За тези не зная какъв е БК,но на NSA е БК=0.1 При 106 J дулна енергия,на 100 м носи 79 J.Гледайте клиповете на Air Hunters в Тубата.Много точни и след като достигне мишената направо я подхвърля и я прави на парчета,за разлика от чашката.Лошото е че не се предлагат такива цеви.Това е бъдещето на ВО.
 

du6ata

Редовен Потребител
И аз ги чакам и ги наблюдавам отдавна.Подготвям се със слугова цев.С нормалните цеви на 450 мм стъпка няма да имат точност.Засега само FX предлагат такива цеви.Гледайте в Тубата как стрелят със такива само че са на NSA slug.За тези не зная какъв е БК,но на NSA е БК=0.1 При 106 J дулна енергия,на 100 м носи 79 J.Гледайте клиповете на Air Hunters в Тубата.Много точни и след като достигне мишената направо я подхвърля и я прави на парчета,за разлика от чашката.Лошото е че не се предлагат такива цеви.Това е бъдещето на ВО.
Голше точно тия слъгове от h & n са тествани и на нормални цеви с шок и казват ме стрелят перфектно от 40-60 дж енергия само дето трябва от чужбина за сега да се поръчват в бг ги няма още звънех и на 3 Мата вносители само Сотис ми обърнаха някъкво внимание
 

Sen

Редовен Потребител
Няколко реда набързо:
- ФХ пушките на air hunters не са стокови, или както се казва "извадени от кутията". Имайте го предвид преди закупуване на ФХ. Трябва да бутате сериозно преди да постигнете техните резултати. И преди сме го говорили. Шапки долу на шведите за маркетинговия трик, съжаления за всички, които им повярваха на 100 % и останаха донякъде разочаровани.
- Съгласен съм със 7842 - това е бъдещето на ВО. Но добрата стара чашка ще остане паралелно да съществува, според мен.
- Пълнотелите от САЩ излизат бая скъпи, още един сериозен фактор за обмисляне.
- До месеци ще бъдат изкарани на пазара моделите на H&N и JSB, като посочените по-горе. JSB вече също пуснаха някакви тийзъри, питат в Инстаграм потребителите как да кръстят техните модели. Цените ще бъдат в пъти по-приемливи от американските гаражни марки.
- Има други марки пушки, които активно работят с JSB и H&N, и дори вече започват да раздават партиди за тест на "бета тестерите" си. Съвсем скоро ще има резултати, достъпни за всички.
- Казвам всичко това за доброто на колегите, които активно се интересуват от стрелба с пълнотели - не бързайте с ФХ; всички малки парчета информация, които са избягали от кухните по един или друг начин сочат, че други добри възможности ще се представят на потребителите след няколко месеца.
 

bleu81

Редовен Потребител
По добре да не е това бъдещето на ВО понеже с тия възможности ще дойдат и рестрикциите. Колкото и да е бавна държавата в това отношение съвсем ското ще им светне лампата че се продават свободно оръжия способни да убиват "мишени" на х-стотин метра разстояние. Тогава ще пострадат и тия с големите енергии недай си боже и тия със спортните пушки ако приемат "германския" модел за 7.5джаула.

Не го казвам заядливо понеже и на мен ми допадат високите енергии в 4.5 но на това беззаконие рано или късно ще сложат край и брадвата може да е голяма и за всички.
 

Sen

Редовен Потребител
Което е точно важният фактор, който не исках да повтарям от последната ни дискусия по повода в темата за ФХ:
https://forum.airguns.bg/index.php?...ибратор-саундмодератор.27/page-77#post-273504
Старата максима си важи - със силата идва и отговорност. Може би малко се изопачава самата идея на ВО; може би някои ще кажат "що не си купите огнестрелно направо", но това се търси просто. И да, съгласен съм с колегата, законът ще ни настигне накрая.
 
7

7842

Гост
Няколко реда набързо:
- ФХ пушките на air hunters не са стокови, или както се казва "извадени от кутията". Имайте го предвид преди закупуване на ФХ. Трябва да бутате сериозно преди да постигнете техните резултати. И преди сме го говорили. Шапки долу на шведите за маркетинговия трик, съжаления за всички, които им повярваха на 100 % и останаха донякъде разочаровани.
- Съгласен съм със 7842 - това е бъдещето на ВО. Но добрата стара чашка ще остане паралелно да съществува, според мен.
- Пълнотелите от САЩ излизат бая скъпи, още един сериозен фактор за обмисляне.
- До месеци ще бъдат изкарани на пазара моделите на H&N и JSB, като посочените по-горе. JSB вече също пуснаха някакви тийзъри, питат в Инстаграм потребителите как да кръстят техните модели. Цените ще бъдат в пъти по-приемливи от американските гаражни марки.
- Има други марки пушки, които активно работят с JSB и H&N, и дори вече започват да раздават партиди за тест на "бета тестерите" си. Съвсем скоро ще има резултати, достъпни за всички.
- Казвам всичко това за доброто на колегите, които активно се интересуват от стрелба с пълнотели - не бързайте с ФХ; всички малки парчета информация, които са избягали от кухните по един или друг начин сочат, че други добри възможности ще се представят на потребителите след няколко месеца.
Потърси малко информация NSA -гаражните както ги описа от кого са купени наскоро.......от FX!Скъпи били,ами те са спрямо техният стандарт на живот.Сега съм в Англия дизелът е 1.30 паунда дали е скъп?Или пак ще почнем да умножаваме по курса колко лева е.7000-8000 лева ми е заплатата-дали ми е скъпо?Тя и цевта която ще взема от Andi е 400 лева и няма други мераклии-защото им е скъпа спрямо българските заплати.Остави FX казваш....а на другите марки къде са им цевите със стъпка различна от 450 мм?

По добре да не е това бъдещето на ВО п
Колега то и телефонът в джоба ти не е оня големият с шайбата който беше тогава,но всичко се променя.И ние също се променяме.Ще ти дам пример от моя живот:Баща ми като беше жив ми разправяше как едно време ходели до града с каруцата с конете,а говореше на брат ми запали колата да идем до града.
 
Последна промяна от модератор:

andi

Редовен Потребител
Там е бъдещето , ама от нашата камбанария .
Производителите си гледат сметката и печалбата - нормално , нали затова работят . А в крайна сметка това е много малка пазарна ниша .
За къде е ориентирана - Основно за САЩ . и по малко за ЮАР , Австралия и Русия . В цяла Европа едва ли ще има повече от 100-200 заинтересувани . В Америка "американските гаражни марки" имат традиции , опит и добро реноме ,много са , и за американците цените им са мнооого достъпни ( факт е че дори JSB там не са толкова известни колкото в Европа ) . В Русия си имат и цеви и проектили, + санкции ( или заради тях) .
Да направиш нова цев или проектил е едно , да направиш работещи такива е въпрос на тестове и време . И това е най-скъпото : тестовете . И затова много тарикатски европейските фирми ( FX , JSB , H&N ) прехвърлят тестовите върху потребителите .
Освен това големите европейци не виждат печалба извън клишето " 5,5 мм до 45-50 дж и 6,35 до 65-70 дж . Така , че каквото и да пуснат то няма да е много извън това клише . Така че всички засега гледат какъв ще успеха на единствения престрашил се европеец FX ( и то не в Европа) и тогава ще решават дали да се включат . Защото без тестове и от H&N помнят провала си с Рабит 1 , и от JSB помнят провала си с Монстер 1 .
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Не мога да намеря информация, колко е балистичния коефицента на JSB Hades 22 cal. Някой правил ли е тестове с тях, как се дръшат като точност при скорост 300 м/с (46-47джаула) ?
 

lynx

Редовен Потребител
БК при различните цеви има някаква малка разлика, трябва сам да си го провериш при теб как ще излезнат сметките.
Но би трябвало да е нещо между 0.028 и 0.031
 

du6ata

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Не мога да намеря информация, колко е балистичния коефицента на JSB Hades 22 cal. Някой правил ли е тестове с тях, как се дръшат като точност при скорост 300 м/с (46-47джаула) ?
На моята цев чз от s200 стрелят перфектно с 290 МС и мишените го оценяват групира даже по добре от хевито на 50 м
 

petkof

Редовен Потребител
Няколко реда набързо:
- ФХ пушките на air hunters не са стокови, или както се казва "извадени от кутията". Имайте го предвид преди закупуване на ФХ. Трябва да бутате сериозно преди да постигнете техните резултати. И преди сме го говорили. Шапки долу на шведите за маркетинговия трик, съжаления за всички, които им повярваха на 100 % и останаха донякъде разочаровани.
- Съгласен съм със 7842 - това е бъдещето на ВО. Но добрата стара чашка ще остане паралелно да съществува, според мен.
- Пълнотелите от САЩ излизат бая скъпи, още един сериозен фактор за обмисляне.
- До месеци ще бъдат изкарани на пазара моделите на H&N и JSB, като посочените по-горе. JSB вече също пуснаха някакви тийзъри, питат в Инстаграм потребителите как да кръстят техните модели. Цените ще бъдат в пъти по-приемливи от американските гаражни марки.
- Има други марки пушки, които активно работят с JSB и H&N, и дори вече започват да раздават партиди за тест на "бета тестерите" си. Съвсем скоро ще има резултати, достъпни за всички.
- Казвам всичко това за доброто на колегите, които активно се интересуват от стрелба с пълнотели - не бързайте с ФХ; всички малки парчета информация, които са избягали от кухните по един или друг начин сочат, че други добри възможности ще се представят на потребителите след няколко месеца.
Може ли да попитам на базата на какъв личен опит с ФХ пушки говориш? От колко време и колко модела броя пушки от тази марка си притежавал?
 

llcoolj

Редовен Потребител
БК при различните цеви има някаква малка разлика, трябва сам да си го провериш при теб как ще излезнат сметките.
Но би трябвало да е нещо между 0.028 и 0.031
Аз мислех БК да го заложа 0.031 , понеже JSB Hades 22 cal тежи колко JSB Exact Jumbo Diabolo 1.03 гр. , но не знам дали няма да има някакво разминаване. Данните за БК ги вземам от тука, но Хадес още не е нанесен: https://hardairmagazine.com/ballistic-coefficients/
 

bleu81

Редовен Потребител
Аз мислех БК да го заложа 0.031 , понеже JSB Hades 22 cal тежи колко JSB Exact Jumbo Diabolo 1.03 гр. , но не знам дали няма да има някакво разминаване. Данните за БК ги вземам от тука, но Хадес още не е нанесен: https://hardairmagazine.com/ballistic-coefficients/

В таблицата която цитираш има абсолютни неточности. Мерили са ги със слоу туист цев и ако твоята е нарезна резултатите в таблицата ще се разминават ужасно с твоите. Като пример jsb exact в. 177 му дават бк. 0.019 което може и да е така при тоя импакт но в нормална нарезна цев е 0.024-0.027. Дори два различни субкалибъра или две партиди могат да ти дадат големи разлики в бк в твоята пушка. Аз на чзто имах 2см разлика в пропадането на 50м между 4.52 и 4.53 като 4.53 въпреки че излизаха от цевта с няколко м/с по ниска скорост на 50м отиваха на 2см по горе от 4.52 което значи че от тая цев летят със значително по добър бк.
Ако наистина те и интересуват бк на чашките вземи и го измери с твоята пушка. Ако нямаш хроно измери точно пропадането на различни метри и почни да напасваш балистичната крива докато видиш при какъв коефициент съвпада.
 

kosmev

Редовен Потребител
Там е бъдещето , ама от нашата камбанария .
Производителите си гледат сметката и печалбата - нормално , нали затова работят . А в крайна сметка това е много малка пазарна ниша .
Няма как да не се съглася. Реално "богатия" пазар в Европа е под законови ограничения за мощни въдушни пушки, приравняващи ги към огнестрелните, а в щатите, ако някой иска "мощна" пушка, си купува .22LR , примерно Marlin Model 60, за 250лв от кварталната бакалия. 10 пъти по евтино от PCP, по-леко, по-красиво, по-автономно, без да трябва да се занимава с бутилки и т.н...
Но ... Нещата може да се променят радикално ! :cheers:
Забраняват използването на патрони в спортове на открито
С какво да заменят огнестрелното в биатлона, ако не с някое PCP в 4.5, ограничено на 24 джаула примерно.
Да стреля JSB Heavy с 270м/с...
Изведнъж пазарът ще се увеличи значително...
 
Нагоре