ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

astra

Редовен Потребител
Картината която вади е уникална а това се дължи на две функции, MotionFlow и BRAVIA ENGINE
Момчета, яко сте се заплеснали.... ;)
Картината не я правят функциите, но според скромното ми мнение - източникът на светлина и цвят, триадата, луминофорът... Колкото и резолюция, овърсемплинг и обработки да прилагат на картината, вярното цвето и светло предаване критично зависи от принципа на излъчване на светлина от екрана.
И всичките ЛСД-та с всичките им моушън функции и 8к и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на триадата от фосфор по вярност на цветовете и по дълбочина на нюансите на светлопредаването!
Затова и производителите на ЛСД ТВ истерично рекламират резолюцията и функционалната обработка на кадрите. Защото няма с какво друго да се похвалят....
 

rifle

Потребител
Момчета, яко сте се заплеснали.... ;)
Картината не я правят функциите, но според скромното ми мнение - източникът на светлина и цвят, триадата, луминофорът... Колкото и резолюция, овърсемплинг и обработки да прилагат на картината, вярното цвето и светло предаване критично зависи от принципа на излъчване на светлина от екрана.
И всичките ЛСД-та с всичките им моушън функции и 8к и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на триадата от фосфор по вярност на цветовете и по дълбочина на нюансите на светлопредаването!
Затова и производителите на ЛСД ТВ истерично рекламират резолюцията и функционалната обработка на кадрите. Защото няма с какво друго да се похвалят....


,,не могат да стъпят на малкия пръст на триадата от фосфор по вярност на цветовете" - кажи с думи прости: някакъв модел на това за което говориш!?
 

Dominus

Редовен Потребител
Иска да каже, че един кинескоп има по-точно цветопредаване от LCD матрица. Това съвсем не е вярно. Отдавна си има качествени матрици за които точното цветопредаване не е проблем. Единствено по скорост на реакция един кинескоп бие матрицата, но и там има вече достатъчно бързи матрици. Есва ли ще седне някой да прави бенчове при положение, че окото се лъже доста лесно.
Както и да е. Онова е отживелица, като да твърди някой, че флопи дисково устройство е по-добро от DVD такова.
Основната разлика в цените на съответните модели и продуктови класове се дължи на качеството на матрицата. Не може да очакваш да ти сложат хубава матрица в евтина 32ка. Те дори и размерите са свързани до някъде с това. Като правило по-големите и по-скъпите се очаква да притежават по-добра матрица. На мен например ми засияват очите като видя една динамична картина с много дълбоко черно. Дори вчера в технополис един ми грабна окото от далеко и гледам цена 500-600лв. Викам тоя го отнесох като куце пиле домат. Ама като приближих се оказа че е 2000 а цената 500 била на саунд бара.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Иска да каже, че един кинескоп има по-точно цветопредаване от LCD матрица.
Не. Не искам да кажа това.
Имах предвид последните - преди да ги спрат от производство, плазмени дисплеи. Например на Панасоник. Абсолютно недостижими спрямо lcd като вярност на цветопредаването, дълбочина на нюансите т.е. полутоновете, динамичен диапазон... И изобщо нямах на ум бързодействието, но ти ме подсети за него ;)
Колкото и да се напъват производителите на lcd дисплеи с повишаване на резолюцията и обработка на кадрите, това е като да дърпаш каруцата в съвсем друга посока. Просто принципът на работа на плазма и lcd е качествено различен и тези манипулации не са в посока намаляване на тази разлика.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Кратък живот. Консумация като на печка. Освен това и скъпа технология. Няма как да очакваш да се задържи. Извади едни хубави 5к и ще намериш невероятен ТВ.
Аз обаче предпочитам и смятам, че не е оправдано да се купуват прекалено скъпи стоки защото и те се скапват като им изтече гаранцията. Въпрос на късмет е но понякога болезнен. За всеки влак си има пътници и затова са и скъпите теленизори. Който много държи да се поглези, вади и плаща.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Извади едни хубави 5к и ще намериш невероятен ТВ.
Чат-пат влизам в някой Техно магазин, да се осведомя до къде са я докарали производителите на ТВ. За сега гледането е безплатно. Нищо не мога да си харесам все още, колкото и висока резолюция и обработка на кадрите да правят. Както казах, дърпат каруцата в посока, която според моите критерии за добро изображение, не е правилна.
Кратък живот. Консумация като на печк
Не съм съгласен. При 8 часа работа на ден, Панасоник гарантира живот на плазмения дисплей 30 години т.е. запазени 50% от максималната яркост. Освен това, максимални 350W мощност да са чак "печка"...
Вероятно имаш предвид стари плазми, а аз както казах - последните дисплеи преди спирането им от производство. Разликата е голяма...
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Какви 30 години те гонят, тез рекламни трикове не вярвах, че някой им се връзва! Що плазми заминаха в кофата не е истина! Ако бе толкова добра и надеждна тая технология нямаше да спрат да правят телевизори с тая технология, защото има хора които могат да плащат все пак. И съм гледал плазми на които картината не е била нищо кой знае какво, но това си е вече мое виждане.
 

astra

Редовен Потребител
За да разбереш какви са ми критериите за качествена картина т.е. какво харесвам, виж снимките на Ian McGregor. Особено есенните!
Това огромно богатство на нюанси, полутонове, мекота, топлота и дълбочина на изображението ... много трудно могат да бъдат предадени и от най-скъпото LCD, просто защото копаят в друга посока :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За да разбереш какви са ми критериите за качествена картина т.е. какво харесвам, виж снимките на Ian McGregor. Особено есенните!
Това огромно богатство на нюанси, полутонове, мекота, топлота и дълбочина на изображението ... много трудно могат да бъдат предадени и от най-скъпото LCD, просто защото копаят в друга посока :)

А ти на какво успя да ги видиш в целия им блясък?
 

Dominus

Редовен Потребител
Иво, аз го знам телевизора дето ми харесва и го има, ама цената не ми е по джоба и по моите критерии плазмата ти може и да бледнее.
Признавам, впечатлен съм от подобен гарантиран живот, макар и стоки претендиращи да ме надживеят, малко да ме плашат. Иначе 350 че и 400 вата не са никак малко за телевизор. Още помня плазмите с един ред вентилатори. Но и това си има плюсове. Зимата си гледаш и се топлиш. Нещо като 2 в 1.
Но 100 kW на месец електроенерги за един телевизор хич не е малко.
Според мен колегата повдигащ въпроса си е намислил и харесал телевизора и просто му трябва малко подкрепа, кураж да изхарчи тези пари. Не на последно място му препоръчвам да не се двууми, ами да си го взема щом го е харесал. Аз предпочитам сам да си вземам решения за подобни покупки щото винаги когато съм се водил по чуждо мнение съм се разочаровал. Гледането на телевизия и оценката на една картина е субективно възприятие и затова е най-важно човек да си е харесал сам телевизора, щото той ще му гледа картината. Само да добавя че в това забавление половината, а може би и повечето е в звука. Всеки може да си пусне един хубав психотрилър и да спре звука и ще разбере колко много се губи от общата картина.

П. С. Преди време бях споделил едно филмче за т. н. Планирано остаряване и знам че го беше гледал. Сега опитай да си представиш, как изглежда едно подобно твърдение или реклама за подобен живот на стока на фона на филма.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз обаче предпочитам и смятам, че не е оправдано да се купуват прекалено скъпи стоки защото и те се скапват като им изтече гаранцията. Въпрос на късмет е но понякога болезнен. За всеки влак си има пътници и затова са и скъпите теленизори. Който много държи да се поглези, вади и плаща.
Точно казано.
Не виждам какво по-различно казахме досега от това, което написах в първия пост.
Човекът си е харесал флагман.
Вероятно няма смисъл да обяснявам какво е флагман.
Той е прежалил парите, избрал е най-доброто и не пита, а просто иска да се похвали. Вижте първия му пост.
Кой и какво според вас по-добро може да предложи, след като самата фирма производител казва, че това и е флагмана?
Но 100 kW на месец електроенергия за един телевизор хич не е малко.
Един хитър климатик с цена около тази на посочения телевизор, с толкова енергия топли 20 м2 помещение един месец при температура до -5 -7 градуса.
B45.jpeg
 

astra

Редовен Потребител
А ти на какво успя да ги видиш в целия им блясък?
Умен въпрос! Очаквах да бъде зададен :)
Отговорът е тривиален - на дисплея на телефона. :) Което обаче, не променя вкуса и критериите ми за изображение ;)

Гледането на телевизия и оценката на една картина е субективно възприятие и затова е най-важно човек да си е харесал сам телевизора
Павка, напълно съм съгласен с всичко, което си написал - аз бих написал същото.
Затова, когато съм избирал ТВ винаги съм харесвал картината като най-важен критерий. Същия съвет съм давал когато са ме питали кой модел и марка да изберат. Не робувам на марки и модели, но трябва да ми харесва изображението. И да няма кусури. И да ми е по джоба...
Същият съвет отправям към колегата - ако те радва картинката и не ти пробива бюджета - взимай го! Ти ще си го гледаш, на теб трябва да ти харесва!
Успех!
 
Последна промяна от модератор:

rifle

Потребител
Благодаря Ви момчета, че все пак разисквахме по темата. Направих си някои изводи. Другата седмица ще говоря и по тел. с колега.... Ivodoc -не беше идеята ми да се хваля!!! Глупаво е - пред кой да се хваля като тук познавам лично само Пеко и Диан и още двама - трима. Човек не ходи при непознати , за да се хвали.... Минало ми е времето за хвалби. Писах защото както казах уважавам форума, хората в него и ценя мненията.
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
налага ми се да купя едни спортни обувки от Гърция.
Почнах да търся куриерска фирма, но ми излязоха много и понеже отдавна не съм внасял от там, не мога да преценя коя е реална, коя не и коя е най надеждна с най добри цени.
Ако някой знае доказала се надеждна и коректна фирма с добри цени, нека пише.
Благодаря предварително!
 

vedra

Редовен Потребител
Плюнчих пръсти, разлиствах, четох но никъде във форума не можах да открия темичка или пост, които да кажат туй, онуй за заглушителите.
Готвя се тези дни да взема пушка, която със сигурност се нуждае от такава добавка и заради това имам нужда от актуална информация. Предложен ми е вече вариант но искам да науча повече, за да реша"хенд мейд" ли да бъде или се предлага нещо готово и по-ефективно.
Аз ли съм кьорав или наистина втв форума не е разглеждан тази проблематика?
 

vedra

Редовен Потребител
Въййй, не съобразих тази работа. Че то не беше ли само за пистолети? Или и пушките са вече в кюпа?
Както и да е, млъквам
 
Нагоре