ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Може да е някакъв бъг във форума с някои акаунти, знам ли...
Писах му пробно и получава съобщения без проблеми.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Павка, може да провериш в: Вашият профил - Лични данни -Промяна на данни за контакт
дали са чекнати двете позиции и за кой тип. Горното ако е само за "наблюдавани потребители" може избирателно да пуска връзка с теб. Долното пак има избор, моето е например "всички регистрирани потребители".
 

dberov

Редовен Потребител
Както Рачо спомена, получавал съм и получавам съобщения, защо не от всички не мога да отговоря.
Нали си писахме на скоро (за плеъра 100+метра) и ако не си пипал настройки в профила си значи е възможно да има бъг, понеже сега и аз опитах, но не можах да ти пиша.
 
Последна промяна:

Rumpelstiltskin

Потребител
Здравейте, колеги!
Има ли притежатели на ПП, пренебрегнали правилото за "твърда" оптика и с каква?
Изкушава ме тази за BAM 21 (5.5)
 

rifle

Потребител
Здравейте момчета. Бая отдавна не пиша, но пък редовно си чета форума. Един от добрите форуми в БГ(да не кажа най - позитивния) Много добри теми, коментери и мнения. Уважавам мнението на колегите и затова имам питане - предстои смяна на ТВ-то. За сега съм се насочил към това - SONY KD - 55XG9505BAEP.Сега ще уточня, за да няма излишни въпроси. ТВ-то ще се ползва само за гледане на телевизия и спортни предавания.. Искам добра картина(много добра, отлична), добър звук ....толкова. Няма игри, стриймване, интернет и флашки с филми. Просто искам да гледаме чудесна телевизия с отлично качество. Диагонала ще бъде 55 инча,ценовия диапазон до 2500лв. Отворен съм за изслушване на компетентни мнения. Моля без коментари от рода на: като ще е само тв , като е без игри, като няма да има филми и т.н. защо този!!?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Моля без коментари от рода на: като ще е само тв , като е без игри, като няма да има филми и т.н. защо този!!?
Защо питаш?
Та ти вече си решил. С горния цитат отнемаш възможността за коментари.
Преглътнал си цената от две хилки и половина, но пък затова купуваш флагман на фирмата за 2019г.
Гледай телевизия или прави всичко, което искаш. Машината го може.
По-добро от това накъде?
Ех, ако не ти се даваха толкова пари, за половината на тези, можеше да се умува.
Виждам, че си се устремил към най-доброто, но не пропускай да отбележиш факта, че това е просто телевизор.
След няколко години ще има други модели, технологии, критерии, пък колко качествена телевизия ще гледаш е повече въпрос на доставчик/оператор. Ако доставчикът ти рекламира, че ползва оптичен кабел дори до вратата на блока, а оттам до стаята с телевизора отива с коаксиалка!!!
Не допускам дори, че мислиш да гледаш ефирно.
Дано съм помогнал в "избора".
 

rifle

Потребител
ОК, да търся добро... Прав си, че след някоя и друга година ще бъде друго. Както всичко - телефони компютри, коли, пушки.Вярно не уточних, че 2300(цената на сонито в момента) е максимума.Естественно мисълта ми беше ако някой има идея за нещо добро (най-добре ще е от лични впечатления) да сподели. А и на кой му се дават много пари, при положение че може да се мине и с по - малко?!
 

nelsky

Редовен Потребител
Аз бях пред същата дилема преди година, ценовия диапазон и размера бяха същите. Бях тръгнал да питам за LG с ОЛЕД мисля беше технологията, но в няколко магазина ме разубедиха. Към Сони се насочих сам след ровене по форуми и след като ми препоръчаха Сони пак в тези магазини, без да споменават конкретен модел. Та, взех 55-инчово Сони, не мога да проверя сега модела, пак беше 9-та серия, може би предходния модел на този, който си харесал ти. Телевизора работи много добре за сега, гледам чат-пат 4К клипове в тубата и е голям кеф, картината е страхотна. За звук не мога да коментирам, че всичко е прекарано през външна система.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Има телевизори SONY и sony, не по грешка написах втория надпис с малки букви. Ако си се насочил към тази марка и се двуомиш дали да дадеш 1500 или 2500, моя съвет е да вземеш по скъпото, не случайно цената е такава. Казвам го от опит, 13 години имах най големия магазин за бяла и черна техника в града. Телевизорът, който използвам в момента също е на марката Sony от моделите KDL. Нямам спомен коя година го купих, но беше най скъпо струващ тогава и не съжалявам нито за секунда за дадените пари. Няма човек който да е влязал у дома и ако телевизора ми е пуснах да не Ах-не. Картината която вади е уникална а това се дължи на две функции, MotionFlow и BRAVIA ENGINE като втората прави снимка на всеки кадър и го наслагва през няколко милисекунди един зад друг 6 пъти, което от своя страна създава 6 пъти по добра картина от излъчената и гарантирам на 100% че оставя зад себе си много от телевизорите най нова генерация. Този модел, без значение от инчовете, след излизане му на пазара цената не е падала а обратно - винаги е поскъпвал, което за техника някой ще каже че не е възможно, но ето ги графиките на цените по долу.
Та пак казвам, аз бих взел по скъпия модел.

2019-11-15_133846.jpg 2019-11-15_133742.jpg 2019-11-15_135511.jpg
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Та пак казвам, аз бих взел по скъпия модел.

dberov, Той човека не се двоуми между модели, а графиките дето си пуснал са за движението на цените по месеци и са за 2012.
Нали разбираш, че след 7-8 години, особено говорейки за телевизори, нещата са силно променени.

суфикс на UltraHD модели на SONY
Пример - SONY KD - 55XG9505 BAEP


К - съкращение за телевизор
D - означава Display
55 - диагоналният размер на екрана в инчове
Х - тип екран


  • S - Curved TV / огънат
  • Х - плосък Ultra HD TV

D - година на модела

  • D - 2016
  • E - 2017
  • F - 2018
  • G - 2019

9 - серия

  • 9 - флагман
  • 8 -
  • 7 - среден клас
  • 6 - среден клас
  • 5 - бюджетна
  • 4 - базова

3 - подсерия

  • 6 -
  • 5 -
  • 4 -
  • 3 -

05 - вариации в комплектацията и дизайна, често предназначени за различни вериги

  • 99-
  • 88-
  • 77-
  • 05 -

B - цвят на корпуса

  • В - черен / black
  • S - сребрист / silver
  • W - бял / white

AEP - регионално предназначение

  • AEP - All Europe Product / Continent without UK
  • AE2 - All European 2
  • U - United Kingdom
  • E - East Europe
  • R - Russia & Ex USSR
  • I - Italy


 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Да, графиките са от 2012, значи да кажем са минали 7 години от както го имам и пак твърдя, че бие по качество на образа 90% от телевизорите, които се продават в момента. Човекът изрично подчерта, че му трябва телевизор само за гледане на телевизия и спортни предавания с "много добра, отлична картина" но не е споменал да се съобразяваме с бъдещето. Както и да е, тоя модел и да иска няма да намери дори употребяван, защото който го има не го продава... Сега мисля че вече не се произвеждат от KDL серията и като негов наследник се води KD, но и от серия имат евтини и скъпи модели, затова писах че аз бих взел по скъпия, например от долните два модела.
https://www.jarcomputers.com/Sony-KD-55XF8096_prod_TVLEDSONYKD55XF8096BAEP.html?ref=prod
https://www.jarcomputers.com/Sony-B...EP_prod_TVLEDSONYKD55XG9505BAEP.html?ref=prod

Това което добави е полезно!
суфикс на UltraHD модели на SONY
Пример - SONY KD - 55XG9505 BAEP


К - съкращение за телевизор
D - означава Display
55 - диагоналният размер на екрана в инчове
Х - тип екран


  • S - Curved TV / огънат
  • Х - плосък Ultra HD TV

D - година на модела

  • D - 2016
  • E - 2017
  • F - 2018
  • G - 2019

9 - серия

  • 9 - флагман
  • 8 -
  • 7 - среден клас
  • 6 - среден клас
  • 5 - бюджетна
  • 4 - базова

3 - подсерия

  • 6 -
  • 5 -
  • 4 -
  • 3 -

05 - вариации в комплектацията и дизайна, често предназначени за различни вериги

  • 99-
  • 88-
  • 77-
  • 05 -

B - цвят на корпуса

  • В - черен / black
  • S - сребрист / silver
  • W - бял / white

AEP - регионално предназначение

  • AEP - All Europe Product / Continent without UK
  • AE2 - All European 2
  • U - United Kingdom
  • E - East Europe
  • R - Russia & Ex USSR
  • I - Italy
 
Последна промяна:

rifle

Потребител
Ivodoc - благодаря за вниманието, таблицата за суфиксите съм я чел
dberov - надявах се да се включиш и да чуя твоето мнение(помагал си ми и друг път за PC-то) За твоя модел KDL. L - обозначава че моделът е FullHD/HD Ready. Ще помоля ако може за точния модел.
nelsky - светът е малък(ситроен форум - твоя C5, моя C4, bladeforum ! , този форум, а пък и сега ТВ-то !!!) В твоя пост си писал че сега не можеш, но ще ти бъда благодарен ако видиш твоя модел, когато имаш възможност.
Все пак очаквам още мнения!
 

dberov

Редовен Потребител
Аз отдавна не съм си рефрешвал знанията относно техниката, но зная че картината която се пуска на телевизорите в големите вериги, първо е с много високо качество и второ минава през генератори чийто задача е да не се разваля и да подържа стабилен образа пуснат на многото устройства, но той има и опция и за усилване на сигнала а като пипнат и там леко, всички телевизори засияват и се виждат еднакво. Ако отидеш в някой магазин, попитай може ли да ти пуснат кабелна телевизия без да минава през генератора а директно на един скъп и един евтин модел едновременно един до друг и тогава ясно ще видиш разликата.
За твоя модел KDL. L - обозначава че моделът е FullHD/HD Ready. Ще помоля ако може за точния модел.
Sony Bravia KDL-40Z5500 и Sony Bravia KDL-52Z5500
 
Последна промяна:

nelsky

Редовен Потребител
Ще помоля жената да види модела, ако го намери, че аз до януари няма да си видя телевизора. Сигурен съм, че е 9-та серия, Led, а не Oled, 55 инча, 4К, HDR, 4 HDMI порта (и пак не ми стигат), почти съм сигурен и, че си беше актуалния модел за 2018-та а не по-ранен.
Между другото, "служебния" ми телевизор е 42-инчов Панасоник, справя се учудващо добре със съраунда, когато гледам филми, точно се усеща обемен звук, но за картина си харесвам повече Сонито.
За още по-голямо съжаление и Ситроените ми са вече в миналото, но пък все се оглеждам за ново попълнение :)
 

rifle

Потребител
Това го знам и съм питал, но обикновенно отговорът е - нямаме друг сигнал(или кабел), а нещото което върви поТВ-то го пускат нашите IP.
Както и ти по горе ми даде има много нови модели(2019) и разликата е много тънка(и каква е може да каже човек който това му е работата и е навътре в нещата) Ето например два модела от 2019 - KD-55XG8596 и -55XG9505 с цени 1594.80 BGN и 2316.00 BGN. А ето и разлики:

СЪВМЕСТИМОСТ С HDR (ВИСОК ДИНАМИЧЕН ОБХВАТ) Да (HDR10, HLG, Dolby Vision))
ПРОЦЕСОР НА КАРТИНАТА 4K HDR Processor X1™
ПОДОБРЯВАНЕ НА ЯСНОТАТА 4K X-Reality™ PRO
ПОДОБРЯВАНЕ НА ЦВЕТА Дисплей TRILUMINOS™
Технология Live Colour™
ПОДОБРЯВАНЕ НА КОНТРАСТА Dynamic Contrast Enhancer
Object-based HDR remaster
ПОДОБРЯВАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО (ПЪРВОНАЧАЛНИ HZ) Motionflow™ XR 1000 Hz (вградени 100 Hz), автоматичен режим
ПОДДРЪЖКА НА ВИДЕО СИГНАЛ HDMI™ сигнал: 4096 x 2160p (24, 50, 60 Hz), 3840 x 2160p (24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p (30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60 Hz), 720p (30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
Аналогов сигнал: 1080p (50, 60 Hz), 1080i (50, 60 Hz), 720p (50, 60 Hz), 576p, 576i, 480p, 480i
РЕЖИМИ НА КАРТИНАТА Наситен, стандартен, кино, игра, графики, снимка, персонализиран, Dolby Vision ярък, Dolby Vision тъмен
HEVC ПОДДРЪЖКА Да (до 3840 x 2160/60p 10 bit)


СЪВМЕСТИМОСТ С HDR (ВИСОК ДИНАМИЧЕН ОБХВАТ) Да (HDR10, HLG, Dolby Vision))
ПРОЦЕСОР НА КАРТИНАТА Picture Processor X1™ Ultimate
ПОДОБРЯВАНЕ НА ЯСНОТАТА 4K X-Reality™ PRO
Dual database processing
Object-based Super Resolution
ПОДОБРЯВАНЕ НА ЦВЕТА Super Bit Mapping™ HDR
Дисплей TRILUMINOS™
Прецизно картографиране на цветовете
Технология Live Colour
ПОДОБРЯВАНЕ НА КОНТРАСТА Dynamic Contrast X-tended Dynamic Range™ PRO
Object-based HDR remaster
ПОДОБРЯВАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО (ПЪРВОНАЧАЛНИ HZ) X-Motion Clarity, автоматичен режим
ПОДДРЪЖКА НА ВИДЕО СИГНАЛ HDMI™ сигнал:4096 x 2160p (24,50,60 Hz), 3840 x 2160p (24,25,30,50,60 Hz), 1080p (30,50,60,100,120 Hz), 1080/24p, 1080i (50,60 Hz), 720p (30,50,60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
РЕЖИМИ НА КАРТИНАТА Наситен, стандартен, кино, игра, графики, снимка, персонализиран, Dolby Vision ярък, Dolby Vision тъмен, калибриране за Netfix
HEVC ПОДДРЪЖКА Да (до 3840 x 2160/60p 10 bit)

Та както казах тези разлики може да обясни само човек на който това му е работата и си разбира от нея!!!
Или някой който има точно тоя модел!
 
Нагоре