Пушките на STEYR

apapazov

Редовен Потребител
ДАИКС 25 метра.
В Пловдив закрит коридор 50м НЯМА :(
Кога ходи и пита та отговаряш така категорично.
Преди 1г. карах курса за КНО в ДАИКС и тогава инструкторката ми каза че до месец отваря закрито 50м стрелбище в комплекса.
 

astra

Редовен Потребител
Не съм ходил. Питах им уебсайта - там пише 25м. към днешна дата. Ако ти си ходил скоро - кажи дали са направили 50м. Ще е от голяма полза за всички.
 

apapazov

Редовен Потребител
Не съм ходил за съжаление.
На сайта наистина няма инфо за 50м. Стрелбище
Ще взема да звънна в понеделник.
 

andi

Редовен Потребител
Преди 1г. карах курса за КНО в ДАИКС и тогава инструкторката ми каза че до месец отваря закрито 50м стрелбище в комплекса

А дано , ама надали .
Това за единия месец и го пускаме , го слушам почти всеки месец . От 2011 година . И тук съм го обявавал тогава - 2011 година . Ако на някой му се рови , ще го намери .
И наистина , помещението е готово от тогава , дори ми го показаха . Казаха ми , че в момента е склад . Собственика е умен човек и познава Пловдив ( и Пловдивчани ) . Прави бизнес и може да смята .
Дано да си прав и да го пуснат , "до един месец" .
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Оказва се, че преди близо 10 месеца съм задал следния въпрос:
имате ли наблюдения доколко е термозависим средният център на попаденията на FT и HFT пушките на Щаер на стандартната дистанция от 50м. Напр. в температурния диапазон 0 - 30 градуса. Не визирам само промяна в началната скорост на проектила, но върху изместването на "нулата" като краен резултат.
През това лято, успях да си отговоря на въпроса сам (като лудите от вицовете) и реших да споделя какво установих в случай, че някой се интересува.
В температурния диапазон 15С - 40С промяната на началната скорост с 0.55гр JSB е 3м/с. Тази промяна на мишена 50м изисква корекция от 2 клика (1/8МОА) или 4,5мм колкото е калибъра.
Интересно е да отбележа, че температурната зависимост на началната скорост е отрицателна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Оказва се, че преди близо 10 месеца съм задал следния въпрос:

През това лято, успях да си отговоря на въпроса сам (като лудите от вицовете) и реших да споделя какво установих в случай, че някой се интересува.
В температурния диапазон 15С - 40С промяната на началната скорост с 0.55гр JSB е 3м/с. Тази промяна на мишена 50м изисква корекция от 2 клика (1/8МОА) или 4,5мм колкото е калибъра.
Интересно е да отбележа, че температурната зависимост на началната скорост е отрицателна.

На 50 метра ако мръднеш два клика ще ги прескочиш тези 4,5 милиметри отма.Това се компенсира с мерене,а не с корекция на оптика!;):cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тъй,тъй,Калояне.Ма аз ко ли разбирам от оптики…..нали стрелям само с механични!
 

astra

Редовен Потребител
2 клика са 3.175мм... при 1/8 -ма.
:cheers:
При нашата поза за стрелба те са ти най-малкия проблем!
Именно. И от тук, за въпроса който изследваме/коментираме - температурната зависимост на Щаера на 50м следва, че е...най-малкия проблем!
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Да това са Карл Егер. Синът му Пол и Гертруд част от екипа на щаер. Стрелял съм на мецдународни пурвенства и с двамата. Много готини пичпве са
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Я пък тия... Кога са идвали на Бонсови? Трябваше да се обадят. :):D
Изпусна ги!
Можете да си представите каква мъка е това за човек, който три дни на световното в Унгария бе залепнал за сервизния камион на щаер.:)
Едвам го отлепих ме, или отпорихме не помня вече.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Щаерчето МИ получи нов приклад- манивела. Настройките са уникални. Може да се върти и изнася ляво/дясно. Набузника също няма ограничения. IMG_20200520_150818.jpgIMG_20200520_150829.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200520_150855.jpg
    IMG_20200520_150855.jpg
    424 KB · Прегледи: 103

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Нагоре