ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Да, ама аз нямам сенник, тежи ми напред.

Можеш по аналогичен начин да сложиш ластика на тръбата. С моя ластик това е напълно постижимо.
А сенника да тежи толкова, че да ти променя драстично баланса ...
Ти си прецени за себе си как ще ти е най-добре от естетическа и функционална гледна точка.
 

Ikonomec

Новодошъл
Привет, колеги,

в крайна сметка взех UTG-то 4х32 вчера.
Нямах много време за настройка, но успях да направя 2-3 групи докато се стъмни.
Към момента е без моноблок, но ще мисля и за него скоро.
Само едно питане (може би леко глупаво, но ми е първа оптика) - пръстенът отзад защо се върти - за яснота на образа или промяна при ползването на мил-дот-а?
 

Ikonomec

Новодошъл
Много ти благодаря за бързата реакция! Беше облачно вчера следобед, явно затова не съм видял особена разлика при въртенето вчера, а и не съм я насочвал към небето де. Днес/утре ще си поиграя с фиксинга.
 

anibis

Редовен Потребител
Да попитам че не ги намирам,някой колега беше постнал сайт, от където може да се купи калибратор?
Благодаря на отзовалите се :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги днес взех хроното от моя приятел Емо от Свиленград. Хроното е от митака. Стрелям с СМ и хроното има преходник за такъв. Пушката е бт65 в 6.35мм на метан. С 2.2гр жсб показа 290мс (92дж), с куршумите 2.85гр 250мс (89дж), а с жсб 1.645 даде 370мс (112дж).Това при налягане 140бара.Пушката има преразход това е ясно, но възможно ли е такава разлика с 1.6гр?
Ето го хроното със вентилиран преходник , в 5,5 мм 1,175 g 285 m/s не дава никаква разлика със него и без него .IMG_20190925_160342.jpg
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля че с леките преразхода е по-голям и газовия облак шашка хроното. Разлика от 80 м/с за разлика от половин грам ми се вижда множко. 370 м/с трябва да е на свръхзвук и пукота трябва да е много по-силен отколкото с другите проектили.
 
7

7842

Гост
Да така е.Редизайн 1.645 гр. настроен на 295-300 м/с след това без промяна в настройките хевито 1.175 гр. го стреляше с 360 м/с.Пукота беше като на флоберка.Звука се чуваше със закъснение.
 

Васко

Потребител
Здравейте колеги. Може ли да кажете мнение за читав стенд за прострелване. Ако пушката се захваща с някакъв механизъм подобен на менгеме не е ли по добре? Този модел как ви се струва: https://m.bazar.bg/obiava-18663487/stoyka-stend-za-prostrelvane-na-pushka-optika
А после като отидеш да стреляш ще можеш ли да я държиш пак с менгемето. Идеята на тия стойки е да не мръднеш точно преди изтрел. След изтрела вече не е важно колко ще мръдне пушката
 

llcoolj

Редовен Потребител
А после като отидеш да стреляш ще можеш ли да я държиш пак с менгемето. Идеята на тия стойки е да не мръднеш точно преди изтрел. След изтрела вече не е важно колко ще мръдне пушката
Идеята ми е да се елиминира човешка грешка при прострелване на пушка.
 
Нагоре