Моят автомобил.

barbaron

Редовен Потребител
Газта е като публичния дом. Всеки я плюе, но влезнеш ли един път, доволен отаваш.
:lol:
Лафа си е готин, но аз съм явно изключение и от двете. Влизал съм в такъв дом - без да се пробвам (4 етажа ме разхождаха и накрая чаках в колата :) ) а на газ не карам вече почти 10 години...
Започвам да се замислям дали съм нормален и дали съм ПРАВИЛНОТО изключение...
 

nelsky

Редовен Потребител
Дизелов Спортидж 2-ка дизел, 184 к.с., ми гореше 8/100 извънградско. Бензинов Аутбек ми гори 9/100. Е, що да се мъча с Киа-та, за 1 литър разлика. Вярно, на градско нещата със Субаруто стават грозни, разликата отива на 5-7 литра, но пак си предпочитам него. Пък да го опърдявам с газ...Айде, нЕма нужда!
 
7

7842

Гост
Дизелов Спортидж 2-ка дизел, 184 к.с., ми гореше 8/100 извънградско. Бензинов Аутбек ми гори 9/100. Е, що да се мъча с Киа-та, за 1 литър разлика. Вярно, на градско нещата със Субаруто стават грозни, разликата отива на 5-7 литра, но пак си предпочитам него. Пък да го опърдявам с газ...Айде, нЕма нужда!
Моят аутбек на газ,11л извън градско,15л градско х84 ст.....
 

mdinkov

Редовен Потребител
С един приятел с жените , Субару Легаси 2.5 на газ , Гоце делчев ,Неа перамос и обратно , горе долу около 230 км. - 38 литра газ .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
2 седмици градско в С-я - 4,8/100 бензин с Корола хибрид.
2 седмици градско в П-в + разходка до Мътеница вчера с Форестъра - 5,6 /100 дизел(с добавка BDC).
...........? Газ???
 

doctora

Редовен Потребител
Мойта фронтерка-18 градско(и силно пресечени терени-1-ва/2-ра),и 10 извънградско(до 110 км/ч) на газ
 

astra

Редовен Потребител
Вчера тествах КИА Спортидж с 1,6 бензин, 177к.с./260Н.м. и 7-степенна АТ с 2 съединителя. До Гълъбово и обратно до Брезовско шосе - 11л/100км среден разход.
Миналата седмица тествах Хюндай Тусон, 2 дизел, 185к.с./400Н.м., 8-степенна АТ хидротрансформатор. По същия маршрут 8л/100км. средно.
И двете коли юнашко каране, за да видя колко могат и как го могат.
Моята си Астра с 2л дизел, 165к.с./350Н.м., 6-степенна АТ с 3 съединителя и хидротрансформатор, повече от 7л/100км по същия маршрут никога не ми даде, но и тя като мен - остарява...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Казах ти, иди пробвай РАВ хибрид. На дълго с юркане може и да хване 8-9, но в града и само с 5 може да минеш.
 

astra

Редовен Потребител

И три спирачки! AISIN AF-40, made in Japan. Koeто, не се заблуждавайте, не значи нищо добро...

Казах ти, иди пробвай РАВ хибрид.
Къде има РАВ за пробване? Няма да откажа, понеже още съм пресен и мога да сравнявам.
 

Niki

Редовен Потребител
Банда,впечатления за Санта Фе дизел първо поколение,автомат?
 

lynx

Редовен Потребител
Мой приятел караше няколко години такова Санта-Се, ново, от магазина.
Доста изнервящо беше, много куц мАтор, непрекъснато му светкаше индикацията за запушен филтър за твърди частици.
По съвет от вносителя, често обикаляше по големите булеварди и се движеше с постоянна скорост, за да "отпуши" филтъра. :)
Иначе имаше доста екстри и не се чупеше често.

P.S.
Упс, сори, излъгах те.
Неговото беше втора серия СантаСе.
 

Niki

Редовен Потребител
Пловдивски зайчик ,кажи нещо конкретно,впечатления преки или лаладжийски частушки?
 

andi

Редовен Потребител
Отскоро в офисите на Виваком правят няколко застраховки .
Едната е гражданска отговорност за автомобили . Тяхната е минимално 20 лева по-ниска от най евтината друга на пазара .
пп. Не работя във / или за / Виваком .
И не знам дали правят онлайн , не съм проверявал през сайта им .
Просто реших , че може да е полезно инфо .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
След новото(но не и последно) увеличение на ГО, има доста широк диапазон на премиите по полиците. Естествено, това се дължи на реалната (не винаги лоялна) конкуренция на пазара.
Ако вземеш за база ГО за конкретно превозно средство сключена при конкретен Застраховател, разлики принципно няма. Но има определени отстъпки(бонуси) предлагани от брокерите, които са за сметка на намалената им комисионна и възможността им да ползват разни "врътки" или "задни вратички".
Нормална практика.
Аз също директно мога да кажа, че мога да уредя сериозни отстъпки на ГО и КАСКО, но само при определени Застрахователи и при наличието на определени условия.
Най-сериозни намаления може да се получат при новорегистриран (нов или нов внос) автомобил.
 
Последна промяна:
Нагоре