COMETA - хубавите испанки.

Васил 83

Редовен Потребител
Важна и интересна информация за мен. От това, което казвате ми прави впечатление, че Кометата GP 5.5mm стреля най-добре със сачми под 1 грам. Тези, които се водят Jumbo heavy толкова ли тежки и идват? Ще пробвам и ще пиша впечатления от различните видове.
 

andi

Редовен Потребител
Важна и интересна информация за мен. От това, което казвате ми прави впечатление, че Кометата GP 5.5mm стреля най-добре със сачми под 1 грам. Тези, които се водят Jumbo heavy толкова ли тежки и идват? Ще пробвам и ще пиша впечатления от различните видове.
Аз през последните 4-5 години съм прострелял трицифрено число комети GP 5.5 mm . Тествал съм до 50 метра , с Всякакви съчми които могат да се купят , не само в БГ . С тези двете според мен е най-добре .
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, добър вечер на всички. Пред дилема съм след като най-накрая се сдобих с кометата сега ми предстои да избера оптика за нея. Имам време, защото мисля да я закупя някъде след два месеца, но бих искал да съм подготвен, като дойде момента. Знам, че преди време пак съм задавал същият въпрос, но може нещата да са се променили. За сега съм се спрял на два варианта. Кажете кой е по-подхоящ. Калибъра на пушката е 5.5мм.
https://sotis.bg/products/6158
Вторият вариант е:
https://sotis.bg/products/6160
 

Hidden

Редовен Потребител
Взимай втората - 4x32 - с фиксирано увеличение и милдод скала. Със сигурност ще държи дълго време.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте отново. Бихте ли ми помогнали в избора на моноблок с дампа? Намерих само един вариант, който миля че ще ми дойде висок за оптиката, която съм харесал с предно стъкло 32. Става дума за този https://arms-bg.com/component/virtu...a-1-scope-mount-sportsmatcharms.html?Itemid=0. А иначе намерих и среден вариант на същият производител,но той е без дампа. Ето го и него https://arms-bg.com/component/virtu...cope-mount-sportsmatch-uk-1arms.html?Itemid=0. Ако имате други предложения моля споделете или кажате кой от двата варианта става за Кометата.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Благодаря, погледнах ги нещата даже писах и на човека. Все пак тези два моноблока, които съм гледал стават ли или не?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пич вземи се отдели в самостоятелна тема с безбройните си въпроси,това е темата за Комета изобщо ,а не за твоята Комета и неЕкзистенциалните проблеми ,които те касаят само теб!(нищо лично колега,просто пълниш темата със шлака...)
 

manko

Новодошъл
Пич вземи се отдели в самостоятелна тема с безбройните си въпроси,това е темата за Комета изобщо ,а не за твоята Комета и неЕкзистенциалните проблеми ,които те касаят само теб!(нищо лично колега,просто пълниш темата със шлака...)
Ако наистина това е форум за състезатели не ни е тук мястото.И аз съжaалям за някои тъпи въпроси,SORRY.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Вижте момчета, засягате се лесно вместо да почетете малко. Всичко е описано назад в съответната тема. Просто ви мързи да четете и от въпроси поставяни десетки пъти и отговаряно на тях, всичко се повтаря, а темите стават безкрайно дълги и празни.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако наистина това е форум за състезатели не ни е тук мястото

...Това е форум за любители на въздушно оръжие,проблемите и радостите свързани с него:cheers:,не разбирам препратката!
В самостоятелна тема лакардиите и сладките приказки могат да набъбнат до десетки страници безпроблемно,то нали за това е Мегданя (форума)!"Шлаката" след време ще почне и него и тебе да ви дразни!
Интересно ми е защо не се мотивира да пишеш в темата,когато Васил искаше съвет за оптика,монтажи и т.н а от моя нескопосан спам...?Не ми отговаряй,сподели в кратце своя опит,гледам Кометата ти е с отделни монтажи а оптиката поне 16Х,ако не и 24Х!Това ще е по-интересно на Васил и всички настоящи и бъдещи съфорумци!
Лек ден:cheers:
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте, след доста четене и разпитване на колеги от форума за акъл и помощ най-накрая успях да сложа оптика на пушката. Пускам две снимки от първите резултати. Оптиката е Липърс 4x32 фиксирана на 35 ярда с моноблок. Благодаря на andi за безценните съвети! Стрелял съм на 25 м. от маса с възглавничка.
 

Attachments

  • IMG_20191013_122513.jpg
    IMG_20191013_122513.jpg
    136.1 KB · Прегледи: 132
  • IMG_20191013_122500.jpg
    IMG_20191013_122500.jpg
    132.9 KB · Прегледи: 131

vario05

Новодошъл
Моля който стреля с това оръжие да сподели опит за чашките които ползва. Откъде мога да си купя H&N FTT 5,53. За сега открих само 5.55.
 
Нагоре