ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

llcoolj

Редовен Потребител
Ако не се лъжа, преди време бях мернал някъде в форума, че колегата Peko се беше сдобил с оптика на същият прозиводител Ohhunt.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Аз имам охънт 3-9х32, гледа супер, скалата е халф мил дот, но увеличението според стрелока е 5.5. Все пак за тия пари би трябвало да си заслужава.
 

dberov

Редовен Потребител
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Това на каква шушка ще се слага? За оптика 4-16 не е нужна чак 56мм предна леща, и 44мм леща е достатъчна за много добър образ при това увеличение.
На бъдещето ПЦП в 6.35 , мислех да я слагам. Започвам малко отзад, на пред :)
 

dberov

Редовен Потребител
На бъдещето ПЦП в 6.35 , мислех да я слагам. Започвам малко отзад, на пред :)
Не се изразих правилно, булпап ли е или дълга сопа, щото ако е булпап ще стои грозно оптика с голяма предна леща а също тая оптика ще иска високи монтажи и ако пушката няма регулируем задтилък, ще ти се изкриви врата гледаш пред нея, особено ако се стреля прикладена от ръка.
 

andi

Редовен Потребител
Голямата предна леща винаги гледа по добре на сумрак при увеличения над 10-12 (цетерис паригус) .
Друг е въпроса каква е пушката и за какво ще се ползва . И има ли смисъл от голяма и тежка оптика с голямо увеличение .
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не се изразих правилно, булпап ли е или дълга сопа, щото ако е булпап ще стои грозно оптика с голяма предна леща а също тая оптика ще иска високи монтажи и ако пушката няма регулируем задтилък, ще ти се изкриви врата гледаш пред нея, особено ако се стреля прикладена от ръка.

Аз харесвам повече компактнин ПЦП-та. За сега съм се спрял на Kral Arms Space. Ще разгледам оптиките на Ohhunt с предна леща на 44.
 

xpresident

Редовен Потребител
Търся капачка от този тип -
butlercreek_eye.jpg
която да става за предната леща на NSD. Интересува ме конкретна марка, размер и от къде може да се купи, нещо което е пробвано, а не "по принцип".
В краен случай може и без бутонче за бързо отваряне.
 

astra

Редовен Потребител
Например:
http://guns.bg/Butler_Creek_Flip_Open_Objective_39_Scope_Cover-cat0-scat0-p19694.html

Точно като тази на снимката имаше преди време няколко размера във ВИП-а.
Бях с такива на предишната си оптика Хоук. Удобни бяха, но лесно им се късаше пантичката, ако я напънеш странично, което се случва много лесно...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Кой размер е подходящия?

Васко, послушай astra! Този тип капачки особено с голям размер са доста крехки за нашето хоби (ако става въпрос за ФТ).
Не случайно преди 9-10 години минахме на варианта с капачките за фотоапарати (по идея на DANNY). По спомен ставаше капачка за обектив 62мм (NSD 10-50×60).
 

xpresident

Редовен Потребител
Разочаровахте ме, не знаех че лесно се чупят. Последно имах такива на Липърса и бяха ок, но за 50мм. Капаче за фотоапарат става, но трябва да го прибирам в джоба и е неудобно. Иначе аз най-харесвам бикини капачките, но не стават ако има наочник.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Връвчицата къде я завързвате за оптиката?

Моята капачка дойде с тънък текстилен ластик. Увих го около резбата на сенника, където се навива пред предната леща на оптиката. От вътрешната страна на капачката е страната с "кукичките" на велкрото, а но самия сенник е текстилната част.
 

xpresident

Редовен Потребител
Грозно ще стане със сиджимки и велкро или магнит. Ще търся капачка. Остава въпроса какъв е размера.
 

astra

Редовен Потребител
Васко, със сиджимката, ако я отпуснеш по-дълга, ще можеш да мериш и вятъра ;)
Сега сериозно - като скъсах найлоновите пантички на две капачки, по причина, че турих пушката да легне без да съм ги затворил, олекнах с 2 пъти по 25лв.
Иначе са красиви..
Обмисли здрав, надежден и удобен вариант. Красотите ... са красиви, но най-често се пречкат (също като жените) ;)
 
Нагоре