Хронографи и софтуер за тях.

xpresident

Редовен Потребител
принципа на диктофона
Това пък какво е?

Темата за измерване без хроно беше дискутирана скоро някъде, имаше и картинки с графики на звука (от soundforge или нещо подобно). Братушка беше правил доста експерименти и беше стигнал до приемлива точност. Но това с телефона определено не върши работа, пробвано е многократно. Засичането на момента на излизане на чашката от цевта е невъзможно да се направи с достатъчна точност по звука, дори при анализ на графиката.
 

dberov

Редовен Потребител
И про версия да си купиш, същата работа. Не разчитай на това приложение, което ти отчита по шума да мери вярно а си вземи един хронограф с фото датчици, даваш едни 40-50лв за правен или 100 за фабричен за да си сигурен в замерванията а и винаги ще ти трябва. Нали си чувал приказката, че безплатен обяд няма...
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Може ли линк?Благодаря!
колега пиши в търсачката н алито Speed meter и ще ти иэляэат, мерят точно, компактни са, имат монтаж эа фиксиране на цевта , идват эа 20 дена, аэ ,Paparak и llcool сме с такива.
 

dberov

Редовен Потребител
От Алито има за 40 лв.
колега пиши в търсачката н алито...
А бе колеги, не виждате ли че човека е нов и още не е влязал в крачка а вие го пращате при Алито. Сигурно си мисли, кой е аджеба тоя Али :D ...и е нормално да иска линк към хронографите.

@Pcp, ето линк с хронографи от "Алито" >> http://www.aliexpress.com/af/chrono...=1&CatId=0&origin=n&jump=afs&switch_new_app=y
 

llcoolj

Редовен Потребител
колега пиши в търсачката н алито Speed meter и ще ти иэляэат, мерят точно, компактни са, имат монтаж эа фиксиране на цевта , идват эа 20 дена, аэ ,Paparak и llcool сме с такива.
Даже му направих първото замерване на китайското хроно. За парите си, съм повече от доволен :) Имам също и от на Митака хронотата, но то е на ремонт при него. Surbino , ако не ти се занимава с поръчки от алито, може да се обърнеш към колегата M_I_T_A_K_A
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Скоро се сдобих с такъв хронограф. Пробвахме го с рогато и с комбро и резултата е добър. Много малки разлики.

BGN 38.31 45%OFF | Shooting Chronograph Bullet Speed Tester Multifunctional Chronograph for Shooting Speed Meter Ball Velocity Energy Measurement
https://s.click.aliexpress.com/e/ptqqCNX6
 

dberov

Редовен Потребител
ако не ти се занимава с поръчки от алито, може да се обърнеш към колегата M_I_T_A_K_A
МИТАКА няма налични а и нещо много ангажиран за да изработи, така че трябва да се ориентира към фабрично.
Има ли налични хронографи към момента?
Не колега, нямам налични, нямам и време да изработя.
 

Павката

Редовен Потребител
Нужен ми е хронограф и се колебая
между по-горе посоченият или
Xcortex 3200.
Някакви насоки от вас колеги?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Xcortex 3200 е с повече екстри, но и два пъти по-скъп. Лично аз имам от първия и ми покрива нуждите. Освен цената ми се струва и, че работи по-стабилно като отчитане. Аз ако купувам бих предпочел отново първия вариант.
 

Milen88

Новодошъл
Здравейте пичове! Видях, че има доста талантливи хора, които си правят сами хронографите. Някой може ли да направи брояч на изстрели от airsoft реплика, и да каже колко ще струва услугата :) Само това ми трябва, сумати неща разгледах, но никъде не открих да брои само изстрелите. Много ще съм благодарен ако има някакъв вариант и ще пращам бира по еконт ако трябва :D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ето го и новият терминатор. Планката е от текстолит и отдалечава датчиците от крепежа за цевта на 28 см. Така може да се стреля с най-мощните пушки и хроното не се бърка от струята въздух, а въпросното закрепване пази хронографа от прострелване. Хронографът е много лек, удобен и точен, а освен това мери и в пълна тъмнина. Специални благодарности на Ники - nikolai89.
 

Attachments

  • 20200116_024433.jpg
    20200116_024433.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 117
  • 20200116_024406.jpg
    20200116_024406.jpg
    204.2 KB · Прегледи: 105
  • 20200116_024311.jpg
    20200116_024311.jpg
    898.9 KB · Прегледи: 105
  • 20200116_024243.jpg
    20200116_024243.jpg
    159.7 KB · Прегледи: 103
  • 20200116_024152.jpg
    20200116_024152.jpg
    196.7 KB · Прегледи: 104

nikolai89

Редовен Потребител
За тоя хронограф иде реч, нали https://aliexpress.ru/item/32869754...5.0&pvid=acd4182a-9173-42a4-9e33-0e2a0378dbc5
Освен промяна на планката правено ли е нещо друго по него да работи коректно или по рождение си е качествен?

По рождение е качествен, моя го изтрелях от 4 етаж, смених му кутията с бг кутия от радимекс , 2 пъти сменях датчици и продължава да си работи коректно
 

Коварен

Редовен Потребител
Здравейте колеги, преди малко си застрелях хроното (от Митака - тръбно) отнесъх един от датчиците задния ред...предполагам, че и на други колеги се е случвало и питането ми е как сте се справили с този проблем?

Поздрави Жоро !
 
Нагоре