ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
В Али-то Валтер 4х32 е 31 долара, няма как за тия пари да не е китайска.
По принцип Валтер са производител на оръжия, а оптиките и други неща си ги поръчват на китайците.
Повечето им оръжия ВЕЧЕ също не са немски.
 

Ikonomec

Новодошъл
Ясно, мерси.
А осезаема ли е разликата между цитирания Leapers и Walther-а, и обоснована ли е по-високата цена?
 

xpresident

Редовен Потребител
Липърса е предназначен да издържи на силен откат, какъвто е на твоята пушка. Валтера може да издържи, може и да се разпадне. Ако ти го дават с гаранция за ПП може да се опита, но аз не бих си правил такъв експеримент. Каквото и да вземеш за тези пари (до 200лв) не очаквай да имаш истинска оптика.
 

Ikonomec

Новодошъл
Благодаря ти за бързата реакция. Не бих казал, че пушката има силен откат, тъй като не е с пружина, а с бутало, но пък е доста силна. Естествено не може да се сравнява с псп, но пък и не мисля да вложа 300-400 лв да речем и да я издуха след 5 кутии чашки. Също клоня към Лийпърс, макар и той да е Китайски. Ще изчакам и колегата да сподели мнение за неговия и да реша.
 

Васил Василев

Потребител
Аз,съм с Липерс 4-32 на х125 вече трета,кутия чашки 1050 броя издуха и не е мръднала. След като прострелях оптиката,повече не съм,и правил корекция. Купих я от армса за 130 лв. На пружинка само Липерс,фиксиран разбира се 4-32 , 6-40 , и тн.
 
Последна промяна от модератор:

Ikonomec

Новодошъл
Благодаря и на теб Васил,
като цена ме устройва, предполагам за моно-блок ще трябва още към 40 кинта.
А по отношение на това което пише по ъглите 35 ярда или 100 ярда (предполагам е паралакс-а).
Какво значение има той към стрелбата - това е ограничението за далечина или?
 

Васил Василев

Потребител
Няма да окаже никакво влияние.С тая оптика се стреля до 40-50 м. Все пак ще стреляш с ПП .
 
Последна промяна от модератор:

xpresident

Редовен Потребител
А по отношение на това което пише по ъглите 35 ярда или 100 ярда (предполагам е паралакс-а).
Трябва да е за 35 ярда, това показва фабрично на колко метра е настроена да е на фокус.
Не бих казал, че пушката има силен откат, тъй като не е с пружина, а с бутало, но пък е доста силна.
Знам колко е отката на Кометата, скоро стрелях с такава същата и правих нещо като ревю. Почти всяка ПП е способна да счупи евтина оптика, но Липърса 4х32 е изпробван и държи.
Липерс,фиксиран разбира се 4-32 , 6-40 , и тн.
Липърс 6х40 мисля че няма с паралакс на 35м, за съжаление.
 

Murdins

Новодошъл
Здравей! Оптиката се държи перфектно, нямам забележки. Вземай Leapers-a няма да сбъркаш. Както ти казаха и колегите за нашите пушки оптиката трябва да е фиксирана. Задължително си купи и моноблок, на мен ми излезе към 40 лв.
 

Ikonomec

Новодошъл
А откъде взе твоята, ако не е тайна понеже навсякъде ми изкачат по 100 ярда само. Може и на лс да не става реклама. Мерси!
 
7

7842

Гост
Тук верно са 40 лв. От Алито, взех същия за 15 лв. Дойде 37 дни след поръчката.
Какви са тези оптики за 15 лева?Вие бъзикате ли се......Алито като ти я продава за 15 лв. с неговата печалба значи ли че тя от производителя след като е минала през 2-3 ръце е 7-8 лв.:eek:
 
7

7842

Гост
Нагоре