COMETA - хубавите испанки.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте .От вчера се регистрирах във форума ,но от 3 седмици чета и сравнявам.Много благодаря за точните коментари, които ме насочиха към избор на комета галакси 400 GP 5.5.Имам я от 3 дена и съм страшно очарован.На механични я пробвах със JSB Diabolo 1.175g. на разстояние 15, 25 и 30м.Напълно ме устройват попаденията.Днес купих оптика Nikko Stirling 4-32.Тези дни ще я прострелям на разстояние до 100м.Въпросът ми е дали с тези чашки ще имам тази точност или да мина на по леки.Прочетох че се препоръчва 0.95.
Много от рано се насочваш на далечни дистанции, зор ще видиш ;) За тези дистанции ти препоръчвам JSB 1,03 г. JSB Diabolo 1.175 г. ще имат голяма траектория за далечни дистанции с тази мощност която имаш, но пък ще са стабилни като попадения (повторяемост) може би. JSB 0,95 г. пък са лекички и ще се влияят много от вятър и може дори и да имат по-голяма траектория спрямо 1,03 г. на големите дистанции. Успех :cheers:
 

manko

Новодошъл
Наистина бая зор видях днес на едно стрелбище.С помоща на оръжейника успяхме да настроим оптиката на 70м.Може би с тази оптика 70м са граница.След доста корекции накрая успях да вкарам два поредни в черния кръг на два сантиметра разлика.Пушката го може но оптиката идва слаба.Върнах мишената на 50 и направихме нови настройки.Със JSB 1.175 на 70 и 50м разликата в треакторията е около 25-30 см.Другият път ще пробвам със 1.03.Благодаря за съветите.
 

xpresident

Редовен Потребител
След доста корекции накрая успях да вкарам два поредни в черния кръг на два сантиметра разлика.Пушката го може но оптиката идва слаба.
На 50м се стреля с диоптрик, така че не би трябвало да има проблем на 70м с увеличение х4. На 70м ми е интересно да видя група с Кометата, снимай другия път мишените.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
По-важно е оптиката да има мил-дот скала, и да малко по-голямо увеличение ще е по-добре сам си го разбрал, но и с 4х не пречи да се стреля освен ако не ти е някое менте на Нико оптика, че се навъдиха всякакви за съжаление. Другия път дано са по-хубави резултатите, в началото винаги е тегаво на подобни дистанции.
 

manko

Новодошъл
По-важно е оптиката да има мил-дот скала, и да малко по-голямо увеличение ще е по-добре сам си го разбрал, но и с 4х не пречи да се стреля освен ако не ти е някое менте на Нико оптика, че се навъдиха всякакви за съжаление. Другия път дано са по-хубави резултатите, в началото винаги е тегаво на подобни дистанции.
Оптиката на Нико е чайна за 135 лв.Образът е ясен и въртоците за настройки си работят,има си и мил-дот скала,но на 70 метра не различавам контурите на черния 5 сантиметров кръг и се целя в средата на една черна точка.Сигурно е нормално.От пред на окуляра има скала за разстоянието.Дали мога да избегна другите настройки ако примерно съм я прострелял на 50м и при смяна на дистанцията със завъртане я поставя на другата дистанция.Общо взето тази скала не ми е ясно точно за какво е
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ам то става ясно, че нищо не ти е ясно.... "Оръжейника" * явно и той кат тебе,.
Кажи откъде си, че ако има някой колега по наблизо да ти покаже туй онуй. Най-малкото, кое, кога и защо да въртиш по оптиката.
Ако няма, звънни, че да попиеш поне първоначални напътствия.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега manko
Според регистрацията си от Бургас.Ми да се беше обадил да ти помогнем.Не знам с кой оръжейник си се консултирал за оптиката,но ми се струва ,че не си му казал че ще стреляш до 100 метра и то по мишена.Ако искаш се обади да помогна!
 

manko

Новодошъл
Колега manko
Според регистрацията си от Бургас.Ми да се беше обадил да ти помогнем.Не знам с кой оръжейник си се консултирал за оптиката,но ми се струва ,че не си му казал че ще стреляш до 100 метра и то по мишена.Ако искаш се обади да помогна!
Благодаря ви.Записах ви телефона и когато е удобно ще се радвам да помагате.
 

didarai

Редовен Потребител
Благодаря ви.Записах ви телефона и когато е удобно ще се радвам да помагате.
Колегите ще ти обяснят всичко .
Но все пак преди да се хвърляш в големи дистаннции , където и грешките са големи , по-добре започни да целиш 8-9 от 10 .... 30 мм пластмасова капачка на 30 метра . Ако не става ...слагаш хартията и започваш да се учиш кое , кога , как . После 8-9 пъти 40 мм капачка (големите води ) на 50 м . Което с пружинна пушка и еле на открито , си е сложна задача , особено с чупеща цев и ловен приклад . Едва тогава отиваш на 70-80 м и то за група ....малко страно ще е да се говори . Поне аз не помня да е поствана такава мишена , но и не следя вече редовно . По-скоро се стреля да кажем по корсервена кутия и гледаш уцелваш или не . 100 метра , за подобна пружинка , са изнасилен предел и не виждам много смисъл в срелбата . Мишената да е висока поне (бутилка 2 л ) , та да ти останат грешките основно по хоризонтал . Да не говорим , че метър напред или назад от прострелката и вече си свършен . С прострелка на 40-45 метра с много добра успеваемост може да се покрият дистанциите до 50-55 метра за мишени до Ф 50-60 мм .
 

manko

Новодошъл
Благодаря много на Бат Ники въпреки че уби в мен всичко детско за моята испанка.То и няма как ,като видях с какви класики си има работа.Прогледнах малко, но за сега ще се помъча да изсмуча най доброто от нея и после трябва да се мисли за за нещо по сериозно.
 

didarai

Редовен Потребител
Благодаря много на Бат Ники въпреки че уби в мен всичко детско за моята испанка.То и няма как ,като видях с какви класики си има работа.Прогледнах малко, но за сега ще се помъча да изсмуча най доброто от нея и после трябва да се мисли за за нещо по сериозно.
Испанката , за което е направена си върши идеално работата . Среден клас ПП "ловен" тип . Т.е. дистанциите и размера на мишените достижими с нея , са тези горе и то след "изстискване" ама на стрелеца . ;)
За повече ....други неща , ама човек първо трябва сам да си отговори иска ли и колко повече .
 

manko

Новодошъл

didarai

Редовен Потребител
Чудесна пушка е Комета 400 ГП .Снимките са от онзи ден..Днес нямах този късмет,вятъра беше на пориви и отвратителен.Нядявам се скоро да оборудвам Валтера за по прецизна стрелба.
Браво ! Доста добра стрелба за 50 метра и тази .... никаква поза ...клекнал :)
Другият път вземи некво столче все пак или поне легни някак на масата , за по-стабилна опора . Аз дълго време стрелях нагъзен от предният капак на колата . Стабилната стойка свива групата .. ;)
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, бих искал да попитам с кои сачми най - добре се представя (стреля) Комета Галакси 400 ГП. Какви са вашите впечатления? Предварително благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Вероятно питаш за калибър 5.5?
Ако наистина това е калибъра, повечето колеги ползуват JSB 1,175 и по-леките 1,03.
20_1__50309.1554788071.500.750.jpg
product_3838.jpg
 

Васил 83

Редовен Потребител
Благодаря за бързия отговор! Имам я от скоро Кометата и нямам още впечатления от сачмите, които съм купил, защото съм стрелял само няколко пъти и освен голямата мощност нямам други наблюдения.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител

andi

Редовен Потребител
Здравейте колеги, бих искал да попитам с кои сачми най - добре се представя (стреля) Комета Галакси 400 ГП. Какви са вашите впечатления? Предварително благодаря!
JSB 0,93 , или FTT , почти на кантар са . с по-тежки пада скороста и отваря групата . Конкретно за Комета GP говоря , а не по принцип .
 
Нагоре