Hatsan Flash PCP

etamin

Потребител
ако говорите за 200мс тва е от зареждане на 2 съчми, иначе е мерено с хроно от митака 3-4 см след модератор. Мишената не е от тази стрелба.
 

etamin

Потребител
Това е с врътка и половина надясно, олекотява напрежението на удърника, мисля че е по-добре.
 

Attachments

  • 20190812_185353.jpg
    20190812_185353.jpg
    97.4 KB · Прегледи: 146

dberov

Редовен Потребител
Това е с врътка и половина надясно, олекотява напрежението на удърника, мисля че е по-добре.
Ако се смени и пружината на ударника с по мека и докара средно аритметична скорост от 275м/с, вярвам че ще влезе в по стабилно плато с много по добра крива.
В случая, не си сменял пружина на ударника с по мека а си я охлабил като така си постигнал същия ефект и както бях писал, ако я докараш до скорост 275м/с ще влезе в плато, което след това замерване е факт. Вече си със стабилно плато от 22 изстрела в 6 метра коридор при средно аритметична скорост от 273.3м/с, докато при първото замерване нямаше плато, то бе баир надолу. На 99% съм сигурен, че платото ти започва над 200 бара и ако надуеш до 220 ще си покаже, но препоръчителното налягане за резервоара ти е 200 бара, така че не дей рискува. Ако се свали платото в по долни граници ще имаш още 5-6 изстрела в плато, но трябва да се поработи по пушката. Ти преди да я намалиш беше доволен, а сега просто няма какво да искаш повече, без да си пипал нищо по нея. Та помпи си до 200 бара и стреляй до 150...е малко си в преразход но не е голяма болка.
Ето нагледно разликата между двете ти замервания.

Първо замерване

2019-08-13_071252.jpg


Второ замерване

2019-08-13_065345.jpg
 
Последна промяна:

etamin

Потребител
прекарах 2 часа в търсене на екселска таблица и сваляне на ексел да мога да си направя тая графика :)) ако може да хвърлиш линк ще съм ти много благодарен.Леко слабичка идва така ,но не ми трябва повече сила, стига да стреля JSB-то както трябва, няма да е барам повече за сега.За по-сериозните работи имам 17hmr. и вече се отказах да търся мощност във въздушното, като се има в предвид и че си пълня с помпа :))
 

etamin

Потребител
На 40м 3х 5 за настроика на оптиката и после на 80м, като на 80то смених позата и не ми беше особено удобно, пък колко комари имаше...Доста отвори но пък на 40 е супер,явно наистина отхлабената капачка на модератора е повлияла.Обаче пушката не става за стрелба легнал, лоста е много назад и е труден за дърпане.
 

Attachments

  • 20190814_183830.jpg
    20190814_183830.jpg
    187.9 KB · Прегледи: 212
  • 20190814_190705.jpg
    20190814_190705.jpg
    111 KB · Прегледи: 206

etamin

Потребител
С новата оптика 4-12х40 hawke AO mildot.Преди това беше с 3-9х50, и идваше голяма а увеличението слабо, сега е значително по-добре.
 

Attachments

  • 20190823_125124.jpg
    20190823_125124.jpg
    259.9 KB · Прегледи: 164

Драго Мие

Новодошъл
Знае ли някой как се регулира Hatsan Flash. Пускам 2 снимки поглед отзад. На гърба на затвора има шлиц, като за плоска отверка, а в шлица има вмъкнато някакво перо, което е неподвижно. Искам да намаля мощността с 5 - 10 J, Пушката е доста силна, бих казал че нямам нужда от толкова мощност, а и за да се намали разходът на въздух.
 

Attachments

  • flash 01.jpg
    flash 01.jpg
    260.5 KB · Прегледи: 206
  • flash 03.jpg
    flash 03.jpg
    303.7 KB · Прегледи: 206

Gadnqra

Редовен Потребител
Развиваш стопорния болт, отстрани на цевната кутия и така ще освободиш реглажната тапа, която също трябва да развиеш 1 или 2 оборота. Колко точно трябва да развиеш, можеш да определиш, ако имаш хронограф.
 

etamin

Потребител
врътка и половина надясно, олекотява напрежението на удърника.

средната скорост така става 273 м/с и имам горе долу 2 пълнителя, 24 изатрела. След като развиеш стопорния болт зимаш имбус 3 или 4, дълъг и с малко зор го набутваш през тапата и трябва да нацелиш имбусния болт от другия краи на пружината.



я най-добре гледаи клипа
 
Последна промяна:

Драго Мие

Новодошъл
Все пак благодаря на гадняра и на етамин, горе долу ми се изяснява, със следните уточнения:
1. от филмчето изглежда, че при развиване силата се увеличава, при навиване - се намаля. (така каза и етамин)
2. "имам горе долу 2 пълнителя, 24 изатрела" - да разбирам, че с 1 1/2 завиване НАДЯСНО се получава икономия на въздух за едно 20-25 изстрела.
 

etamin

Потребител
погледни на Беров графиките, първата е както е пушката от магазина а втората с разхлабване 1 1/2. Релано и с първата настроика може да имаш 30 изстрела, просто нямаш плато, и следователно нямаш точност след 40-50 метра.
 

Todorov

Потребител
Здравейте. От скоро инам Flashpup QE .22.
Получава се един проблем , при издърпване на болта за зареждане не винаги зацепва удърника и съответно ако съм на пълнител вкарва две съчми в цевта след повторен мой опит за зареждане ... предполагам може и повече ако не се внимава.
Това май се получи след като развих имбусния стопорен винт в удърника за натяг на пружината с 3-4 оборота ... но скороста не е чак толкова висока. Пика на платото е 285м/с с 1.03гр. В смисъл не вярвам чак толкова да е натегната пружината , че от това да не зацепва.
Някой знае ли колко оборота трябва да е навита тапата на удърника , че ме съмнява дали не е от нейното положение ?
Другия вариянт е спусъка , но там не ми се пипа за сега , освен ако не е нещо от реглажните винтове.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Натегни го до сигурно зацепване, че и малко отгоре. Прави тези действия без барабана.
 

Todorov

Потребител
Мерси колега , щеше ми се да стреля с 280-290м/с ... той зацепва но е 50/50 от капацитета барабана. Инак прави хубава(грубо казано) крива 270-285-270.
 

etamin

Потребител
моята от кутията стреляше с 290 и надолу.С отпускане 1 или 2 оборота стана от 210 до 150бара със скорост 270-280-270мс. Да не би да си я пренатегнал и да не може да отваря клапана както трябва.А иначе и аз имах проблеми със зареждането в началото, не дърпах до края болта и вкарвах по две.После му хванах цаката, хващам болта много в началото, почти до цевната кутия, пък и с времето се отпусна.
 

Todorov

Потребител
Не е от клапана , а удърника не зацепва всеки път. Дърпаш болт'а но се връща.
Най-вероятно съм го пренатегнал леко , но защо два пъти зацепва един път не ...
 
Нагоре