ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Самият метан може да не е мазен,но при определени ситуации когато нещо не е наред маслото което е за компресорите попада по някакъв начин в бутилките понякога.
В пушка с която е стреляно на метан до сега не съм виждал масло..а доста такива съм видял разглобени.
Но карам на метан от както е направена първата метанстанция в Пловдив ....сигурно гоня милион км и първите години имаше много случай на колеги когато 10 килограмова бутилка примерно не може да хване и 8 кила и се оказа че събират масло вътре,стигали сме да източваме по 2 литра масло от бутилка 10-12 кила.
Почертавам това беше първите години и за това сега някои говорят така..
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Самият метан може да не е мазен,но при определени ситуации когато нещо не е наред маслото което е за компресорите попада по някакъв начин в бутилките понякога.
В пушка с която е стреляно на метан до сега не съм виждал масло..а доста такива съм видял разглобени.
Но карам на метан от както е направена първата метанстанция в Пловдив ....сигурно гоня милион км и първите години имаше много случай на колеги когато 10 килограмова бутилка примерно не може да хване и 8 кила и се оказа че събират масло вътре,стигали сме да източваме по 2 литра масло от бутилка 10-12 кила.
Почертавам това беше първите години и за това сега някои говорят така..
Абсолютно си прав за маслото и въпреки това трудно би попаднало в резервуара.
Аз лично 10 години бях на метан и нникпга не съм виждал масло в резервуара.
 

lynx

Редовен Потребител
Масло има, но тия приказки с разглабянето и кисненето на цялата пушка в обезмаслител е малко прекалено.
 

andi

Редовен Потребител
Чичото е бил прав за него си - от неговата си камбанария . А и нали трябва да се направи на интересен и да заклейми "лошия" метан .
По принцип наистина неподходяща смазка + въздух под много високо налягане не е добра комбинация . Дотук добре - прав е и иска да блесне .
НО , омасляването при метана е минимално от специалното компресорно масло ползвано в метанстациите . А то е кислородоустоичиво .
пп Едва ли има някои отварял повече метанови ПЦПта от мен - никога , ама никога не съм виждал и една капка масло вътре .
пп 2 . Дори и сега ако отворя бутилка от такси карано 4-5 години , ще има малко масло вътре . Ама то зарежда по няколко пъти на ден и за няколко години през тази бутилка минават тонове метан .
 

petkof

Редовен Потребител
Метана е природен газ, без мирис, цвят и други примеси. В него се добавят миризми за да се усеща, и попадат смазочни материали при компресирането му за да се намали обема за съхранение. Компресорите използвани за тази цел са предимно "обемни" (това е техническия термин), които съответно се делят на бутални, винтови и лопаткови, основно. Общото между тях е, че за да постигнат високи налягания на компресия е нужно движещите им части да са добре смазани. Комбинацията от тези изисквания неминуемо води до навлизането на смазочни материали от компресора в нагнетявания агент (газ). При дългогодишен експлоатационен период неминуемо ще доведе до омазняване на резервоарите, където парите от смазочните материали кондензират заради значително по-ниските температури след компресора или температурната разлика.
П.П. С две думи, масло в пушката след използването й на метан ще има в минимални количества в зависимост от продължителността и на ползване на метан и най-вече от съдържанието на масло в метана, с който е зареждана. Това вече зависи от вида и техническото състояние на компресорите на метан-стацията за зареждане.
 
Последна промяна:

daniel

Новодошъл
Че ти какво си правил при тях(освен ако не искаш да пробваш на Хелий),изпразни си резервоара на пушката и бутилката напълно,след това ако бутилката ти не е нова виш дали има валидна водна проба ако има отиваш в Сотис или Аквалунг и си пълниш според работното налягане на бутилката ако няма валидна водна проба няма да искат да ти я напълнят!
П.С.
Аз лично не съм предприемал обезмаслявания преди преминаването от метан към въздух!
не искам да давам допълнителни данни за човека, който ме посъветва (или мястото където работи), защото е познат във форума и не искам да създавам интриги и тн. убеден съм че ме посъветва така, не толкова с цел печалба, колкто от добри намерения. Повярвах му защото карам на пробан бутан и съм виждал какви боклуци се набиват във филтъра на бутилката. Както и да е - няма да има вани с меглио и тн, това добре, последен въпрос-има ли разлика в характеристиките на двата газа-метан и въздух при разширяване- ще трабва ли да пренастройвам пушката за да постигна същите скорости на въздух.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, ще има сериозна разлика и ще се наложи да пренастройваш(дано се справиш сам).
Като минеш на въздух, най-вероятно ще забележиш силен спад в скоростта/мощността.
За начало изчети тази тема и ще ти се изяснят някои неща и разлики:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/pcp-на-МЕТАН-споделяне-на-опит-проблеми-решения.4618/
 

staz

Редовен Потребител
Страничен въпрос:
Имам едни стари руски тонколони радиотехника сд 90, където ми трябва едната пищялка, че нещо не работи.
Някой ако знае къде се продават части за тези тучове - ще му бъда благодарен.
Защо се занимавам с тях?
Защото чакам котката да умре и детето да порастне преди да си монтирам новите...
 

lynx

Редовен Потребител
Страничен въпрос:
Имам едни стари руски тонколони радиотехника сд 90, където ми трябва едната пищялка, че нещо не работи.
Някой ако знае къде се продават части за тези тучове - ще му бъда благодарен.
...
Въобще ли не работи или работи лошо?

И аз в младежките години имах два комплекта S90.
Сега съм си оставил за спомен в едната стая един от следващите модели S150(тези с двата басови говорителя) :)
Навремето твоите Радиотехники бяха доста популярни, при изплякала пищялка посаждахме едни български аналози, които пасваха идеално в леглата, но се налагаше преправяне на филтрите, защото имаха различни параметри.
Оригиналните пищялки бяха кът и тогава...
(аз на първо време бих разменил двете "пищялки" на двете колони, преди да купувам нови. Поне да съм сигурен, че от това е проблема. Често говорителите са здрави и някой изплякал елемент по електрониката прави проблема.)
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Прекъсваше нещо, извадих я от гнездото уж да я погледна и така я погледнах, че сега изобщо не работи...
Бих искал да ги ревизирам и пенсионирам на село в скоро време.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте, който има Стрелок Про може ли да погледне, колко му изписва за дължина на чашката на JSB King 1.645 и JSB MKII 2.2?

Също, ако някой ги е замерил може да сподели, защото аз ги измерих толкова: 7.7 мм и 8.75-8.8 мм, ама не довиждам добре на близо...

Предварително благодаря!

ПП. Ако някой е замерил БК на двете или някоя от тях на 50 метра, ако иска да сподели.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Да попитам,някой знае ли телефона на бат Емо?
bateelmo
Имах му го записан но ми остана в другия телефон,а той глътна горкия малко солена вода...:(
Знам че живее в Горна Оряховица,не един път сме си кореспондирали ама....
Благодаря на отзовалите се.:cheers:
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте!
Да попитам,някой знае ли телефона на бат Емо?
bateelmo
Имах му го записан но ми остана в другия телефон,а той глътна горкия малко солена вода...:(
Знам че живее в Горна Оряховица,не един път сме си кореспондирали ама....
Благодаря на отзовалите се.:cheers:
Мире в тая му обява има телефон
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Разпродажбата-продължава.10240/#post-269294
 

Ikonomec

Новодошъл
Привет,
Може ли да споделиш как се държи оптиката, тъй като и аз съм се насочил към 4х32.
За сравнение, пушката е Комета Феникс 400, 5.5, с газово бутало (не с пружина).
Също и колко парички ти излезна с моно-блока тотал.
Второ към другите, четящи темата:
Видях един колега, който препоръча Walther 4x32, ако са подобни като параметри, струва ли си да се дадат още пари отгоре за китайски Leapers, вместо немски Walther и доколко е немски?
 
Нагоре