Пушките на STEYR

astra

Редовен Потребител
Първи впечатления от моята нова австрийска принцеса.
Баба ми някога ме караше да й вдявам конеца в иглата като шиеше, понеже сама не можеше. Е, с моята принцеса, без преувеличение, може да се вдява игла. Остава да се науча как да се съобразявам с вятъра...
Колкото до прословутата цев - с две различни серии JSB не прави никаква разлика в СЦП.
Единствено, декларираните 140 изстрела ми изглеждат преувеличени. Не съм броил колко точно са изстрелите с един цилиндър, но ми изглежда, че нямат и 100...
 

Licho

Редовен Потребител
Щаери - пищови...
 

Attachments

  • Щаер1.jpg
    Щаер1.jpg
    123.9 KB · Прегледи: 94
  • Щаер2.jpg
    Щаер2.jpg
    105.2 KB · Прегледи: 94
  • Щаер3.jpg
    Щаер3.jpg
    127.8 KB · Прегледи: 86
  • Щаер4.jpg
    Щаер4.jpg
    154.5 KB · Прегледи: 90
  • Щаер5.jpg
    Щаер5.jpg
    118.1 KB · Прегледи: 89
  • Щаер6.jpg
    Щаер6.jpg
    130.9 KB · Прегледи: 89

astra

Редовен Потребител
Файда никаква Иво, така или иначе ще искаш да я смениш цевта с друга и тогава ще си сложиш каквато искаш дължина.............
От Щаер ми отговориха, че на техните пушки използват само цеви на Лотар Валтер. Интересно, с какво ли бих искал да сменя такава цев? ;)
МД, моля за малко инфо от практически опит - колко изстрела с нужни, за да се разработи цев на Лотар Валтер /Щаер/, за да си достигне оптималните параметри? (Нарочно не пиша само точност :) )
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
колко изстрела с нужни, за да се разработи цев на Лотар Валтер /Щаер/, за да си достигне оптималните параметри?
Интересно. Много интересно...
Хер Марко Майер от Щаер, на този мой въпрос отговаря:

After the first shot you have the best shooting results.

Сър Джон обаче, твърди следното:
Около 10-20 бр. за оловяване и между 300-500 за първоначална разработка.

Изглежда тези две твърдения си противоречат. Кое от тях е вярно обаче?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Опита с цевите на Щаер е доооста различен, каквито са и самите цеви.
Не може да сравняваш старите със новите, късите с дългите. Уж са подобрени, но е въпрос пак на шанс, каква цев ще ти се падне. Не търси еднакво поведение или емпирични отговори в една система от уравнения със 7-8 променливи.
 

Licho

Редовен Потребител
Мислех,че високата цена поне ще ги кара да прецизират нещата.. Излиза,че дори и при Щаер няма гаранция?
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Интересно. Много интересно...
Хер Марко Майер от Щаер, на този мой въпрос отговаря:

After the first shot you have the best shooting results.

Сър Джон обаче, твърди следното:


Изглежда тези две твърдения си противоречат. Кое от тях е вярно обаче?
Третото...
Споделям персонален опит от една цев.
Аналогично е при всички пушки, които съм имал през годините (не че са много) .
А на кого ще вярваш е въпрос на личен избор.
 

lynx

Редовен Потребител
Астра, учудвам се, че не си изчел преди покупката тази тема в която сега пишем.
Писано е из форума, че някои цеви на Щаер са капризни, цапат се лесно и прочие...
Погледни примерно на страница №5, колегата Стели обяснява, че неговата цев иска чистене през около 200 чашки.
Той дори неговата я замени отново с LW, но полигонална която почти не иска чистене.
Има и колеги с Щаер, които не се оплакват от подобни проблеми.
Из чуждите форуми има доста изписано по темата, може да се информираш и от там.
 

astra

Редовен Потребител
Астра, учудвам се, че не си изчел преди покупката тази тема в която сега пишем.
Напротив - изчетох я темата, даже писах и задавах въпроси в нея. ;)

Може ли да уточним: Какво наричате "някои цеви на Щаер" (са капризни, цапат се лесно и прочие...)?
Ако цевта е сложена на пушка Щаер и това вече я прави цев на Щаер, която по дефолт е капризна и се цапа лесно, ли?
Или хромираните цеви на Щаер са същия каприз както и черните цеви на LW, понеже и те са сложени на Щаер т.е. слагаме ги под общ знаменател - капризни, цапащи се цеви на Щаер?
И с какво ги заменят такива "капризни цеви на Щаер"? Не ли с LW, като най-добра алтернатива?
 

lynx

Редовен Потребител
Повечето от марковите пушки са с цеви LW, но самите цеви не са съвсем еднакви.
Всеки производител сам си прави задание, с какви параметри да са цевите, които да му произведат и доставят.
Не желая да навлизам в подробности, защото някои фенове на марката не обичат да четат критики за Щаер.
Личното ми мнение е, че Щаер правят едни от най-добрите пушки на пазара, но(според мен) и при тях има нужда да се пипне леко тук и там, за да се изкара пълния максимум.
 

astra

Редовен Потребител
Не желая да навлизам в подробности, защото някои фенове на марката не обичат да четат критики за Щаер.
Аз не съм чак такъв заклет фен. Това, че съм дал пари за техния продукт, никак не ме обвързва само да ги хваля и да не им намирам кусури!
Даже напротив - гледам под лупа какво са ми продали. Въпрос на психология :)
Всеки производител сам си прави задание, с какви параметри да са цевите, които да му произведат и доставят.
Подозирах, че има таква работа и затова не е лишено от смисъл "Щaерова цев", макар да е направена от LW.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
LW бълват цеви за всеки който поиска. Но и брака и отклоненията в допуските са им по-големи.
При еднакви бройки доставени цеви от CZ и от LW, по едно и също задание, брака на чехите е бил 0,5% (3 бр. от 600) а немските са били 37 бр. от 600 (над 6%). Това е наклонило и везните на един друг производител, да работи с чешки цеви.
Предполагам, че при немските, като има доста излезнали от допуска, ще има и от тези които са в допуска, голям брой близко до горна или долна граница. Затова казвам, че рядко ще уцелиш две цеви с еднакво поведение, дори и при Щаер.
 

astra

Редовен Потребител
LW бълват цеви за всеки който поиска.
Да се съберем и ние да си поискаме тогава :) Но ще заложим много строги допуски, за да ги изпотим :)

За мен обаче, остава загадка кога цевта е с най-добра точност:
- веднага след 1-вия изстрел или
- след определен брой изстрели за разработването й
това би трябвало да е принципно положение, независимо от името на производителя...
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Имал ли някакви притеснения за твоята цев или просто ти е интересно
 

astra

Редовен Потребител
Имал ли някакви притеснения за твоята цев или просто ти е интересно
И двете.
Засега имам само една серия JSB, която групира в една дупка на 50м. и пазя кутийките като семейно съкровище. Всъщност, имам повече неподходящи за цевта кутийки с чашки и само една подходяща. Затова ми е и любопитно и болно. Такива работи...
А бе, къде освен в Пазарджик, човек може да си тества чашките на 50метра без да го лъже вятъра?
Че се уморих да пътувам, че и по 20лв всеки път да оставям, пък то - пак лоша серия съм уцелил....
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
В пмовдив на даикс незнам дали не направиба 50м коридор
 
Нагоре