WEIHRAUCH

cilindura

Редовен Потребител
Здравей, колега с "Вайраух"-а. Цевите ги чистя по следния начин: напълвам цевта с боров терпентин и я държа така в продължение на 10-12 дни. След това измивам терпентина и започвам да чистя цевта по следния начин: вкарвам бронзов шомпол през дулния срез обратно на посоката на стрелбата. Завивам бронзова четка и тегля по посока на стрелбата. След това изпълнявам няколко пъти тази процедура, като спазвам тегленето на четката само по посока на стрелбата. Не се притеснявай за цевта. Бронзът няма да й причини нищо страшно. Той само ще изчисти нарезите. Все пак неговата твърдост по скалата на Рокуел е далеч под тази на цевта. След тази процедура, преминавам към окончателното изчистване на ръжда и налепи с помощта на дебел синтетичен шнур, напоен с дълбоко проникваща смазка от рода на WD-40 и други.
Горният пластмасов детайл, който си публикувал, е конструиран с цел намаляне на работния ход на буталото , а оттам - и сваляне на мощността. Същият този детайл, само че изработен от стомана,се използва като преход от гьонен към пластмасов маншет. Поздрави!
 

Петър Славов

Новодошъл
Здравей, колега с "Вайраух"-а. Цевите ги чистя по следния начин: напълвам цевта с боров терпентин и я държа така в продължение на 10-12 дни. След това измивам терпентина и започвам да чистя цевта по следния начин: вкарвам бронзов шомпол през дулния срез обратно на посоката на стрелбата. Завивам бронзова четка и тегля по посока на стрелбата. След това изпълнявам няколко пъти тази процедура, като спазвам тегленето на четката само по посока на стрелбата. Не се притеснявай за цевта. Бронзът няма да й причини нищо страшно. Той само ще изчисти нарезите. Все пак неговата твърдост по скалата на Рокуел е далеч под тази на цевта. След тази процедура, преминавам към окончателното изчистване на ръжда и налепи с помощта на дебел синтетичен шнур, напоен с дълбоко проникваща смазка от рода на WD-40 и други.
Горният пластмасов детайл, който си публикувал, е конструиран с цел намаляне на работния ход на буталото , а оттам - и сваляне на мощността. Същият този детайл, само че изработен от стомана,се използва като преход от гьонен към пластмасов маншет. Поздрави!




Благодаря,ще го пробвам това, още утре ще си взема всичко необходимо. Дано я спася, че ако купя и цев, ще стане все едно почти съм купил пушката на части. Аз не разбирам много, от скоро чета и събирам информация за това. Решил съм да я спася,беше в окаяно състояние когато я намерих. Взех и оптика, ама май и идва голяма и ще трябва да и взема някой по-малка. Мерак не ми липсва, знамията ми са малко, но работя по въпроса, все пак ми е първа пушка.

Между другото, остана ми да и намеря предпазитела на спусъка. Може ли да полсвам друг(от друга пушка, и ако може от коя ще пасне) или трябва да търся за конкретния модел? Благодаря
 

Attachments

  • 1564676920626421552145.jpg
    1564676920626421552145.jpg
    354.7 KB · Прегледи: 122
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Може и засега да не го виждаш с просто око, но ползуването на двунога от този тип ти мести попаденията и ти проваля опитите за точност ;)
 

Петър Славов

Новодошъл
Може и засега да не го виждаш с просто око, но ползуването на двунога от този тип ти мести попаденията и ти проваля опитите за точност ;)

Благодаря, ще го имам на предвид. То май и без това става прекалено тежка с нея. Пушката с оптиката си тежи към 5 кг. Теглих я защото я когарах със самолета от Северна Ирландия до тук ,разглобена на основни части и пръсната из багажа :D
 

lynx

Редовен Потребител
Ако ще ползуваш двунога, гледай захващането към пушката да е някъде в предната част на приклада.
Всякакъв допир до цевта по време на изстрел ще ти мести попаденията и от там сбогом точност.
Ако стреляш от маса, също така подпирай пушката по-назад, цевта трябва да е свободна.
По принцип двуногите не са много подходящи за пружинни пушки...
 

Петър Славов

Новодошъл
Е чак пък толкова, ще си стрелям без. Тази ми изскочи мн тънко в ебай, ама тогава не знаех че има значение. Ще гледам да свикна без опори :)

Ако ще ползуваш двунога, гледай захващането към пушката да е някъде в предната част на приклада.
Всякакъв допир до цевта по време на изстрел ще ти мести попаденията и от там сбогом точност.
Ако стреляш от маса, също така подпирай пушката по-назад, цевта трябва да е свободна.
По принцип двуногите не са много подходящи за пружинни пушки...
Направо я откачам, и без това отежнява пушката допълнително.Благодаря за съвета, не го знаех това.
 
Последна промяна от модератор:

Venco

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Благодарение на приятел, живеещ в Англия се сдобих с резервен комплект за HW98. Той включва, пружина(поръчах за 16дж.), маншет, уплътнение за цевта и двете "шайбички", за цевта. Всичко това е на цена 39 паунда, около 86лв., пушката няма нужда от ремонти, но реших да ги имам за всеки случай и да споделя с вас колко струват частите. Не съм плащал за доставка до България, понеже ми ги донесе приятелчето,като си дойде лятото,а само за пощенски разходи в Англия. Поздрави.:)
 

Attachments

  • IMAG0349.jpg
    IMAG0349.jpg
    180.3 KB · Прегледи: 101

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Имам молба към собствениците на Вайраух 35 с механични мерни прибори.

hw35_mernik.jpg
Може ли някой да измери ширината на пластинката около дупката (където са двете стрелки) и разстоянието между двете дупки?
Поздрави!
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравей, колега!
Това е снимката, ако ти върши работа.
Поздрави!
 

Attachments

  • IMG-ce8a89570df9607e58ae0ece27670c1e-V.jpg
    IMG-ce8a89570df9607e58ae0ece27670c1e-V.jpg
    62.4 KB · Прегледи: 94

Хриско

Новодошъл
20200327_104217.jpg 20200330_171912.jpg Здравейте ,казвам се Хрисимир и съм нов тук.На младини имах една Славия с която стрелях по капачки и преди години подарих на сина на един приятел.От едно известно време пак ме загложди да стрелям за удоволствие и покрай карантината си поръчах една 97кт в 4.5мм.от Мундилар.Поръчах си и резервна пружина 22джаула.Никъде не пише колко джаула е пушката(или аз не му разбирам къде да гледам).Затова я разглобих и пружините са със седем сантиметра разлика в полза на резервната.Пробвах да я сменя ,но не успях(нямам достатъчно сила).Ако преживея пандемията така или иначе ще искам да се свържа с някой от Варна за настройка на оптиката, но сега ако може някой да каже дали пушката която са ми пратили е 7 джаула или пружината е грешна ще ви бъда благодарен.
 

Наскоoo

Потребител
Аз си я поръчах ФАК версия, дойде с дългата пружина, но бях поръчал и 16 джаулова, която и при мен дойде доста къса - като гледам горе-долу като при теб (и аз си задавам този въпрос, понеже не съм я замервал). КАто сложа късата с водача (това което води пружината в задната част), влиза изцяло в тялото, т. е. влиза до външната част на резбата. Не мисля, че е 7 дж, но не ми се вярва и да е 16, предполагам е малко по-малко (правя сравнение с гамото, него го мерих, че е 16,5-:cool:.
 

Хриско

Новодошъл
Да до края на резбата е тази с която дойде.Но по- дългата не мога да я навра и да завия резбата.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Screenshot_20200330-191740.png
Пише 16 или20дж,по избор,няма 7,5дж.,честито,във Варна има разбиращи от тези пушки;)
 
Нагоре