ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Значи да разбирам която и от двете да избера, няма да сбъркам.
Благодаря!
В този случай вземи предвид какъв монтаж имаш или смяташ да закупиш, тъй като височината е въпрос на лично предпочитание и физически характеристики. Това е от гледна точка диаметъра на обектива на оптиката. 50 мм с нисък монтаж има много голяма вероятност да опре. В зависимост от дължината на оптиката може да опре и в механичните мерни прибори на пушката, ако има такива, не съм запознат с Кометите.
Иначе на теория 50 мм би трябвало да събира повече светлина и да даде малко по-хубав образ, макар че едва ли ще усетиш разликата. Малко по-тежка ще е също и ще има разлика във field of view.
 

Murdins

Новодошъл
В този случай вземи предвид какъв монтаж имаш или смяташ да закупиш, тъй като височината е въпрос на лично предпочитание и физически характеристики. Това е от гледна точка диаметъра на обектива на оптиката. 50 мм с нисък монтаж има много голяма вероятност да опре. В зависимост от дължината на оптиката може да опре и в механичните мерни прибори на пушката, ако има такива, не съм запознат с Кометите.
Иначе на теория 50 мм би трябвало да събира повече светлина и да даде малко по-хубав образ, макар че едва ли ще усетиш разликата. Малко по-тежка ще е също и ще има разлика във field of view.
Благодаря за изчерпателния отговор!
Вече поръчах 3-9×40 Монтажа ще го закупя след като ми дойде оптиката.
 

Sen

Редовен Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор!
Вече поръчах 3-9×40 Монтажа ще го закупя след като ми дойде оптиката.
Внимавай ако си решил да вземаш моноблок. Понякога разстоянието между пръстените на моноблока е твърде голямо за дължината на равните повърхности от тубуса на оптиката, където трябва да застанат. Така даденият монтаж става неизползваем за оптиката.
 

Murdins

Новодошъл
Внимавай ако си решил да вземаш моноблок. Понякога разстоянието между пръстените на моноблока е твърде голямо за дължината на равните повърхности от тубуса на оптиката, където трябва да застанат. Така даденият монтаж става неизползваем за оптиката.
Много уместна забележка. Бях решил да взема моноблок. Ще поръчвам монтаж след мерене на разстояния то се е видяло хаха!
Поздрави!
 
7

7842

Гост
В този случай вземи предвид какъв монтаж имаш или смяташ да закупиш, тъй като височината е въпрос на лично предпочитание и физически характеристики. Това е от гледна точка диаметъра на обектива на оптиката. 50 мм с нисък монтаж има много голяма вероятност да опре.
Ако шината на пушката е на малко разстояние от цевта ще си натиска бузата в приклада,ще си извива вратът и няма да вижда хубаво целият кръг през оптиката.Аз имам едни ниски монтажи които много ми харесват и ги сложих.Да ама не.Ще счупя пушката да я натискам и ги махнах.;)
 

Murdins

Новодошъл
Hawke Vantage 3-9×40 отпада. Говорих с представителя на магазина и той ме отказа,не била подходяща за пружинна пушка.
Търсенето продължава. Бюджета ми е до 180 лв. ако някой може да ми препоръча подходяща, ще съм му много благодарен.
 

apapazov

Редовен Потребител
Гледал съм през две оптики от един модел с еднакво варио, но различна големина на предната леща. На теория би трябвало с по голямата леща да пропуска повече светлина, но реално аз разлука не видях. Може и да има, но не я осетих. Затова казах че няма съществено значение коя ще избере.
 

Murdins

Новодошъл
Както писах по горе и двете оптики отпадат. Отворен съм за други предложения. ;-)
 

Васко

Потребител
Както писах по горе и двете оптики отпадат. Отворен съм за други предложения. ;-)
А в магазина продавача дето те отказа не предложи ли нещо подходящо за пружинка. И с риск да се повторя. Навре ето като имах гамо си я бях купил заедно с оптика монтирана и простреляна със същата марка оптика която още си я имам и си е читава за пружинка 4х 32 или 6х40 си е пре достатъчно. Успех в избора
 
Последна промяна:

Murdins

Новодошъл
Предложи ми разбира се- Leapers, но още не съм решил окончателно. Щом 4×32 е достатъчно,изборът се стеснява.Нямам никакъв опит с оптики и това прави избора още по труден.
 

SvilenP

Редовен Потребител
В подписът ми е описан сетъпа ми. Изстрелял съм няколко кутии - JSB, H&N, Gamo (малко) и дори глупави "бронебойни неща". Оптика ми не е мръднала камо ли да се повреди, но моноблокът ми е добър, а пушката слаба.

За мен лично тази оптика ми е слаба, но когато купувах нямаше 6х на Leapers.

Като информация може да се погледнат клиповете на Joe Rhea в тубата, също има и китайски и руски варианти, но всеки решава за себе си. Поздрави.
 

PMitev

Новодошъл
Hawke Vantage 3-9×40 отпада. Говорих с представителя на магазина и той ме отказа,не била подходяща за пружинна пушка.
Търсенето продължава. Бюджета ми е до 180 лв. ако някой може да ми препоръча подходяща, ще съм му много благодарен.
Hawke Vantage 3-9×40 отпада. Говорих с представителя на магазина и той ме отказа,не била подходяща за пружинна пушка.
Търсенето продължава. Бюджета ми е до 180 лв. ако някой може да ми препоръча подходяща, ще съм му много благодарен.

Имам Hawke Vantage 3-9×40 на пружинна пушка .177 на около 3000 изстрела. Засега нямам проблеми с нея.
 

Васко

Потребител

astra

Редовен Потребител
Гледал съм през две оптики от един модел с еднакво варио, но различна големина на предната леща. На теория би трябвало с по голямата леща да пропуска повече светлина, но реално аз разлука не видях. Може и да има, но не я осетих. Затова казах че няма съществено значение коя ще избере.
Окото има логаритмична чувствителност спрямо яркостта на светлината. Затова често при ярка светлина с очи не се забелязват разлики, които могат да бъдат измерени. Ако бе гледал в сумрак, при слабо осветление, щеше да забележиш разликата като много по-осезаема.
То същото е и при звуците и чувствителността на ушите - логаритмична зависимост с основа е т.е. натурален логаритъм, понеже е много разпространен в природата.
 

Murdins

Новодошъл
Благодаря за предложенията!
Насочих се вече основно към 4×32,остава само да избера марка и модел. Ще се похваля като я докопам :)
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря за предложенията!
Насочих се вече основно към 4×32,остава само да избера марка и модел. Ще се похваля като я докопам :)
Ако бюджетът е до 180 лв, според мен нямаш алтернатива освен липърса който съм дал на Свилен, и на трицифрено число колеги със средни и Магнум ПП . При правилен монтаж е доказано здрав. Ако е оригинален де .
Току що отново качих 2 такива на 2 Комети 400 , но нещо не мога да кача снимките
 

Murdins

Новодошъл
Ако бюджетът е до 180 лв, според мен нямаш алтернатива освен липърса който съм дал на Свилен, и на трицифрено число колеги със средни и Магнум ПП . При правилен монтаж е доказано здрав. Ако е оригинален де .
Току що отново качих 2 такива на 2 Комети 400 , но нещо не мога да кача снимките
Ще можеш ли да ми кажеш модела на оптиката, че те не са един и два?
 
Нагоре