ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

oppaaa

Новодошъл
Здравейте, след прочетено във форума се спрях на Кометата, но не намерих тема с препоръка за оптика за нея, и за това се обръщам към вас с надежда да ми препоръчате нещо хубаво!
Това ще ми е първа пушка но оптика може да остане и за следващата ако реша след време да се сдобия с някое ПЦП!
Бюджет за оптиката 300 лева но ако си заслужава мога да отпусна още малко!
Кометата още не съм я купил, и приемам оферти и за втора употреба ако някой реши да се раздели с нея!

Макар че Комета не е трошач на оптики по принцип на пружинна пушка се слага нещо с фиксирано увеличение като Leapers 4х32 или Gamo 4х32.
Това значи ли, че ако взема нещо такова, има вероятност да се счупи?
LEAPERS-UTG-3--12x40-25.4
или тази vortexhttps://pushka.eu/product/Оптика_LEAPERS-UTG-3--12x40-25.4-мм-Hunter-AO-Mil--dot-Reticle-със-скоби
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Този Вортекс може да издържи обаче друго ме притеснява, че пише паралакс 60 ярда и не се знае дали под тая дистанция ще виждаш добре или ще е размазано, а с кометата определено ще стреляш предимно на по-близо. Огледай в този ценови клас оптиките на Конус, Лийпърс и Барска имаха подходящи. Ако е добра оптиката не е проблем и да е с варио, и голяма предна леща.
Успех

ПП: забравих да кажа, лошата подръжка на пружинните пушки са в основата да разбиват оптики, и най-вече лакомията да е мощна. За магнум пушките вече е зор да се вземе здрава оптика, но кометата не е в тоя клас пушки.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Маето Niko лежа в такива монтажи,няколко години, и какво искаш да ми кажеш. Абе има едни по 17.50лв. да слагат от тях ато искат.
 

Васко

Потребител
Това значи ли, че ако взема нещо такова, има вероятност да се счупи?
LEAPERS-UTG-3--12x40-25.4
или тази vortex
Вортекс са хубави оптики но със тая скала бдц не е много подходяща за въздушна пушка. Имам такава с тая скала но беше на пцп. Незнам за пружинна дали ще държи за паралакса не е проблем от 20 метра нагоре се вижда перфектно по надолу е мътно при макс увеличение
 

astra

Редовен Потребител
... после си взех BKL. И... отново изненада - коригирах така че да е на център и тумблера показваше точно ДВА клика корекция от заводската нула на оптиката.
Така аз лично с монтажи Липърс приключих.
Вчера си получих моя личен чифт BKL и днес тествах компилацията Щаер-Нико-BKL. При мен също центъра беше на 2 клика по хоризонтала.
Ще излезе сякаш BKL са мааалко по-добри монтажи от Лийпърс ;)
МД поиграх си, след като настроих центъра на оптиката да свалям и качвам мнтажите от шината, за да видя дали държи нулата. След 2-рия път т.е. след като се пообели боята нулата не мърда. Това е вече монтаж!
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Вчера си получих моя личен чифт BKL и днес тествах компилацията Щаер-Нико-BKL. При мен също центъра беше на 2 клика по хоризонтала.
Ще излезе сякаш BKL са мааалко по-добри монтажи от Лийпърс ;)
МД поиграх си, след като настроих центъра на оптиката да свалям и качвам мнтажите от шината, за да видя дали държи нулата. След 2-рия път т.е. след като се пообели боята нулата не мърда. Това е вече монтаж!
Честито.
Дай малко повече инфо
-от къде ги поръча
-за колко време дойдоха
-кой модел са
-кви парички са
 

oppaaa

Новодошъл
Момчета дайте конкретно предложение за оптика със приближение която ще издържи на Кометата?
Искам хубава оптика и мога да вдигна още малко бюджета!
 

xpresident

Редовен Потребител
Момчета дайте конкретно предложение за оптика със приближение която ще издържи на Кометата?
Искам хубава оптика и мога да вдигна още малко бюджета!
Optisan Cobra 3-9x42 издържа и на магнум ПП
https://www.optisanoptics.com/cobra/
" With long eye relief and Magnum Spring Piston, recoil tested on a 50BMG, the Cobra rifle scope is at home with any caliber rifle and application."
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Имам две оптики гамо и двете работят едната е монтирана на хатсан пружинка. Другата не я ползвам беше на едно гамо преди 10 ина години ма се строши пушката
Аха преди не бяха добри мненията май за тези оптики, за това питам.
Иначе ето няколко модела за които колегата може да помисли.
https://www.pushka.eu/product/Оптика_KonusPro-3--12x50-30--30-N7256
https://www.sotisbg.com/products/5124
https://www.sotisbg.com/products/3980
На Лийпърс да си ги разгледа оптиките почти всички стават, тази на Конус само че е с чист кръст ако това не го притеснява е добра според мен. Иначе с мил-дот скала си е по-удобно.
Optisan Cobra 3-9x42 издържа и на магнум ПП
https://www.optisanoptics.com/cobra/
" With long eye relief and Magnum Spring Piston, recoil tested on a 50BMG, the Cobra rifle scope is at home with any caliber rifle and application."
Тази и на мен ми харесва :)
 

andi

Редовен Потребител
Здравейте, след прочетено във форума се спрях на Кометата, но не намерих тема с препоръка за оптика за нея, и за това се обръщам към вас с надежда да ми препоръчате нещо хубаво!
Това ще ми е първа пушка но оптика може да остане и за следващата ако реша след време да се сдобия с някое ПЦП!
Бюджет за оптиката 300 лева но ако си заслужава мога да отпусна още малко!
Кометата още не съм я купил, и приемам оферти и за втора употреба ако някой реши да се раздели с нея!
С това , че търсиш оптика , преди да си купил пушка за нея ме спечели . Навремето , 2006 година, още преди да си купя ПЦП си бях купил хронограф , бутилка и зарядна .
Моя съвет , ако приемаш де , е за разумната достатъчност . На ПП основно слагам един Липърс за 150 лв (направен спец за ПП) . Гледа и работи прекрасно , и е доста лек . През годините съм монтирал стотици от този модел - не знам досега да има нито един развален . Голяма част са точно на Комета 400 . Слагал съм и по скъпи с 9 и 12 увеличение ( 180 лв , 260 лв , 320 лв ) , но там тенденцията е , че това е втора , трета и тн пушка на приятели с доходи над средното , на които основните ВО са ПЦПта и са свикнали с големи ( и скъпи) оптики .
Прави ми впечатление , че всичко що е ВО се слага под един знаменател , което е много грешно . ПП и ПЦП нямат нищо общо като стрелба , разстояния и оттам като изисквания към оптиките .

Затова вземи си сега оптика за ПП , после като дойде време за пцп си вземи оптика за него . Хем тогава вече ти самия ще имаш опит, и ще ще прецениш каква ще пасне на твоята стрелба .
 

Murdins

Новодошъл
Здравейте! Изправен съм пред дилема коя оптика да избера. Hawke Vantage 3-9×40 AO 1" или Hawke Vantage 3-9×50 AO 1" Ще бъде монтирана на Cometa Fenix 400 Compact.
 
Нагоре