Feinwerkbau 300s и universal

Api

Новодошъл
Здравейте,

Искам да вдигна мощността на едната пушка, за да стане 11/12 джаула или по мои сметки 200 метра в секунда каква пружина да си взема и от къде моля за помощ.

Или да си взема 16 джаула от официалният сайт и да почна да я режа.

Някои, който е правил такава модификация да каже моля ако има от къде да се вземе готова да не си играя да я режа.
 

6tangata

Редовен Потребител
http://www.waffencenter-gotha.de
Привет. Някой да има желание и потребности от части от сайта, и да знае как да поръча ? ;) Хич ме няма с поръчките по интернет, а бих взел някой части.
 

bleu81

Редовен Потребител
Здравейте,

Искам да вдигна мощността на едната пушка, за да стане 11/12 джаула или по мои сметки 200 метра в секунда каква пружина да си взема и от къде моля за помощ.

Или да си взема 16 джаула от официалният сайт и да почна да я режа.

Някои, който е правил такава модификация да каже моля ако има от къде да се вземе готова да не си играя да я режа.


Само с по-силна пружина няма да стане.

Това може да ти е полезно:

https://shooting-the-breeze.com/threads/feinwerkbau-300-15-9-joule-power-tune.30930/


Идеята е да се махне тресчотъчната система за задръжка на цилиндъра, което ще позволи изработване на цилиндър и бутало с по голям диаметър, съответно по-голям работен обем.
 

bleu81

Редовен Потребител
Т.е. да стане една друга пушка, на която пише Файнвербау :)
Колеги, наслаждавайте се на тази легенда. Тя е такава, каквато е, на 8 дж.

Човека пита, аз а аз му давам идея как може да стане. Дали да тръгне в тая посока или не сам си решава :)

Поздрави
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Т.е. да стане една друга пушка, на която пише Файнвербау :)
Колеги, наслаждавайте се на тази легенда. Тя е такава, каквато е, на 8 дж.
Не е друга просто е засилена и пак и се кефим ама на по-големи дистанции ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Лошо няма, аз също харесвам добре преработени пушки.
Въпросът е, че направата на нов цилиндър и бутало е "задача с повишена трудност".
Определено не е за всеки бай стругар, има си специфични изисквания за закалка и куп други неща.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
да се похваля и аз, след няколко-месечно търсене и аз съм в клуба :) От снимката едва ли се вижда но екземпляра който намерих е в чудесно състояние - точно какъвто търсех. Малко полиране, малко смазване и ще стане почти като "нова".

Поздрави

IMG_20180716_131416.jpg
 

Licho

Редовен Потребител
Гледам,че отдавна не е писано в темата за това т.нар"бижу".Знам,че доста колеги не биха се отказали от такъв подарък на Дядо Мраз/Коледа.Ако някой твърдо реши да си вземе, да знае,че все още се намират по пловдивските стрелкови клубове(към армейско дружество"Тракия")Наистина,цената им се вдигна доста,но не е непосилна.Последно,през лятото вървеше около 380-400(за по-запазените бройки),надявам се да не се е променила.Успех!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Гледам,че отдавна не е писано в темата за това т.нар"бижу".Знам,че доста колеги не биха се отказали от такъв подарък на Дядо Мраз/Коледа.Ако някой твърдо реши да си вземе, да знае,че все още се намират по пловдивските стрелкови клубове(към армейско дружество"Тракия")Наистина,цената им се вдигна доста,но не е непосилна.Последно,през лятото вървеше около 380-400(за по-запазените бройки),надявам се да не се е променила.Успех!
Ако се дадат координати ще е най-добре. Предполагам става въпрос за стрелбището до стадион Ботев на бул. Източен, но ако има и други стрелбища, поясни къде са :cheers:
Иначе за тия пушки освен хубави неща няма какво толкова да се пише то и за това в темата не се пише много.

Само да попитам, някой смята ли да поръчва някакви части от някъде? Аз ще се включа, че имам да поправям един FWB 80 на приятел и ми трябват части :cheers:
 

Licho

Редовен Потребител
Имам предвид клубовете към армейско дружество "Тракия".Стрелбището до стадион"Ботев"е част от тях.Има още 3-4 училищни стрелкови клуба,(между тях и в Спортното училище) и всички те са под шапката на арм.дружество "Тракия."Покупките стават оттам,с издаване на съответния документ и с разрешение на ръководството на дружеството.
 

Licho

Редовен Потребител
Има ли сред притежателите на ФВБ 300 колега от София на име Павел ВелиЧков?Ако има,моля да ми се обади на лични.

Нека бъда по-конкретен:
В пратката с частите,които получих от Германия има и чужд пакет,на който е указано въпросното име и адрес в София.Липсва обаче телефон номер.Знам с какво нетърпение колегите чакат частите,затова реших най-напред да уведомя чрез форума.Ако до ден -два колегата не откликне,ще му се обадя на адреса.
Чудно ми е как точните и педантични немци са допуснали това.
 
Последна промяна от модератор:

bleu81

Редовен Потребител
Да раздвижа малко тая замряла тема.

Тая събота се наложи да пропусна Нови Искър за да свърша малко работа в орешак та реших да взема две пружинки за стрелба в почивките.
IMG_20190629_142716.jpg
Пушките нямат нужда от представяне.
Фани 300 и хайнел312

Фани300 я имам от почти година но не бях стрелял с нея (освен 20чашки на диоптрик в коридора) понеже дойде с не-работеща противоотката система и исках да я стегна на 100% преди да и се насладя. Този ремонт обаче се проточи заради другите 10тина пушки които имам и накрая реших да пострелям с откат.
Сложих и за пробата едно нико с халфмилдот и я прострелях на ~25м.
Измеждо жсб р-ес, експрес и екзакт цевта си хареса експрес. Групите с екзакт не са лоши но пропадането беше значително по-голямо от 0.51 и реших да ги отпиша. С експрес 0.51г пушката стреля с малко над 180m т.е 8дж.

Сложих отначало 3 фт мишени на 14, 25 и ~38м тъй като реших че няма да падат на 50м.
IMG_20190629_190252.jpg

Фани 300 бих казал има чудесен приклад за фт. Поне на мен ми пасна добре в фт-поза плоската ложа и мишенките паднаха до една с корекция милдот по чеъргън. Свалих 10-тина пъти "далечната" мишена и чак ми стана безинтересно.
Сложих гамовска катерица на ~49м и пуснах една чашка с корекция 3.5 дота и щит. Вторият изстрел дадох корекция в дясно и мишената падна.
Продължих да свалям катерицата с успеваемост 8-9/10 около 20 пъти.

Извода е ясен. Фани 300 е невероятна пушка не само за 10м но става и за фт при безветрие. Въпреки "мижавите" си 8 джаула успява да свали далечните мишени и ако и се сложи "мереща" оптика може да изненада всички скептици с възможностите си...

Накратко за хайнела, че все пак темата е за Фани.
След Фани хайнела дава грубо усещане. Пробата на 14м с диоптрик показа добри резултати с експрес и екзакт. На 25м с диоптрика свалях катерицата и качвах висулките на самозареждащата мишена.
Навих докрай диоптрика по вертикал и оцелих 3 от 4 пъти кенче на 50м като се целех в горния му край.

Седмица по рано се оглеждах за фак пружинка в 5.5 за колекцията...
След този уикенд гледам за "ново" Фани в перфектно състояние. Знам ,че моето може да се оправи но 2 Фани винаги е по добре от 1 :-D

Едно Фани300 джуниър..!?
 
Последна промяна:

andro ruskov

Потребител
Здравейте, преди няколко месеца вземах Фани 300 в доста лошо състояние. Счупен преден водач на противооткатната по канала на зегерката, счупена зъбна рейка, ръжда по корпуса и цевта напръскана с боя. Всички тези проблеми вече са отстранени. Диоптрика в момента се стяга с " крилчата" гайка. Някой може ли да ми даде размерите на оригиналната да направя тъкава.
 
Нагоре