ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм със стандартен бкл, но няма бкл за уйвър шина за съжсление. Нека колегите със щаер да кажат какви монтаци използват. По принцип височината не трябва да те притеснява шом шината е с наклон. Доколкото помня твоя монтаж беше доста скъп. Използвай си него.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Посъветваха ме, че добър вариант за монтиране на биг Нико е тяхната Steyr Sport Weaver шина 4101090507.

Е какво да отговорят ,нали тази шина използват при ФТ вариантите както при LG110 така и при Challenge FT, ето и това е вариант:http://www.rowanengineering.com/products13.htm#lg110riser.И аз не съм специалист,но предполагам,че след освобождаване на осмицата(което рано или късно се прави) не е зле да се "укрепи" цевната кутия(вържи попа да е мирно селото ;)) !Относно височината на монтажите поиграй си с някой балистичен калкулатор да видиш ориентировъчно оптималната височина,която ще ти хареса(този https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hawke.chairgun&hl=bg примерно).До колкото съм запознат,ЕДИнственият проблем при повдигането на оптиката,който възниква е,че не може да се вкарат дистанциите в един оборот на тумблера,но това се разрешава с набито око или редукторна предавка!
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Да, така е, обаче при далечните дистанции правиш по-малки корекции с високия монтаж.
А всички знаем, че оптиките при далечните дистанции мерят най-зле.
Ако мишените бяха до 40 метра, повечето ще си стреляме със Зос-ове и други подобни за по 200-300 лева.
За съжаление не се получава както на нас ни се иска, за да се получат правилно нещата си създаваме някои неудобства. :)
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Може ли малко повече разяснение по тази точка? Какво е особеното при Щаер в този случай?
Елиминираш усукването между предната и задната част на ЦК, чрез което намалява шанса да ти се размести прострелката.
Причините са :
-"качествения" алуминий с който са направени шините на Щаер
-цвета (в твоя случай по-нагряващия се)
-двустранния прорез за сайдлевъра, който допълнително отслабва кутията
А за освободената цев, аз съм твърдо "за"
 

Dominus

Редовен Потребител
Последни новини. Къща падна в изкоп на строеж. Не била укрепена.
 

astra

Редовен Потребител
Елиминираш усукването между предната и задната част на ЦК, чрез което намалява шанса да ти се размести прострелката.
Последни новини. Къща падна в изкоп на строеж. Не била укрепена.
Ако тук има някаква ирония, моля да ми обясните, че нещо не схващам и се чувствам като селския (форумния) идиот.
@Ludjev77 Аз не уточних, че ползвам Щаер Challenge, a не LG110. В Challenge рамата са сложили доста повече "материал" отколкото в рамата на LG110 и честно казано, не си представям как при нормална експлоатация би се усукала.
-"качествения" алуминий с който са направени шините на Щаер
А бе, защо мълчахте и не ги казвахте тези неща, когато питах, разпитвах и избирах пушка? То така е много лесно да се плюе върху всичко, след свършения факт на покупката...
 

Dominus

Редовен Потребител
Иво, ироничен ми беше поста. Ироничен и нищо повече. Рамата на щаер, без значение модела е най-здравата и стабилна. Да й търсиш други кусури разбирам, но това с укрепването беше култово. Толкова за рамата Иво.
 

astra

Редовен Потребител
Рамата на щаер, без значение модела е най-здравата и стабилна.
Павка, ще ми се и на мен това да е така, понеже вече гласувах с портфейла си "за" финансовия резултат на Щаер. От ирония и посочване на кусури с недомлъвки обаче, се чудя кой какво точно иска да каже и каква всъщност е действителната истина по повдигнатия от мен въпрос.
За твоята ирония те разбрах :D
Надявам се и Луджев77 да ми обясни с малко повече подробности своята теза за алуминия и рамата на Щаер.
 

Васко

Потребител
Имам нужда от малко мотивация и информация, която със сигурност ФТ обществото може да ми даде.
Купих си моя нов голям Нико и се замислих за монтажа върху моя Щаер. Ползвайки световната слава на customer support-a на Щаер, рекох да ги попитам за съвет.
Вярно е, че си уважват клиентелата и отговарят веднага :)
Посъветваха ме, че добър вариант за монтиране на биг Нико е тяхната Steyr Sport Weaver шина 4101090507.
На мен обаче, на първо четене, ми идва малко в повече да трупам желязо върху желязо върху желязо... (естествено от алуминий), за да не мога да си вдигна накрая пушката с една ръка :( Иначе, разбирам чисто геометричните предимства на шината за 50м мишени и позата на прицелване, но … както казах, имам нужда от повече мотивация и информация.
Моля за вашите "ЗА" и "Против" шина под оптиката, че да направя информиран избор.
Благодаря!

Както сам каза желязо върху желязо и на мен не ми допада. А геометрично погледнато отдалечаваш оста на цевта от оста на оптиката. А това добре ли е или не някой специалиат да каже аз немога да го коментирам. Успех ти пожелавам както и да я направиш.
 

Dominus

Редовен Потребител
Може и да не ти допада, но мен пък хич не ме бърка, както и много други.
Можеш да отчетеш факта, ме тези повдигачи дори не са правени от професионалисти {не са купешки} , а от мен.
 

Attachments

  • IMG_20190717_194459.jpg
    IMG_20190717_194459.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 65

Васко

Потребител
Може и да не ти допада, но мен пък хич не ме бърка, както и много други.
Можеш да отчетеш факта, ме тези повдигачи дори не са правени от професионалисти {не са купешки} , а от мен.
Колегата търси мнения кво да прави. Аз не съм казал нищо лошо за твойте повдигачи даже ми харесват. Но ако ми се събира оптиката не бих си сложил. Не налагам мнение на никой.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Павка, ще ми се и на мен това да е така, понеже вече гласувах с портфейла си "за" финансовия резултат на Щаер. От ирония и посочване на кусури с недомлъвки обаче, се чудя кой какво точно иска да каже и каква всъщност е действителната истина по повдигнатия от мен въпрос.
За твоята ирония те разбрах :D
Надявам се и Луджев77 да ми обясни с малко повече подробности своята теза за алуминия и рамата на Щаер.
Луджев обяснява (пак ще се повторя като не специалист,а като човек прочел тук и там ,имащ 2 броя от тези с по-малкото ,,матриал,,В ПРЕДНАТА ЧАСТ НА ШАСИТО и мога да ти покажа как се е осукала тая,,ДОГРАМА,,):
Ти не си селския ,,форумен,, идиот,, ТАРИКАТ,,. Друг е селския ТАРИКАТ.Ти си инженер,сигурен съм ,че сам можеш да си направиш сметката ,без селския кръчмар:cheers:
Средствата от портфейла са ти отишли за най-доброто на пазара(според мен).Това ,че искаш ,,перпетуум
пушка,, и се е изпразнил портфейла не означава ,че си се прецакал.
Ако тук има някаква ирония, моля да ми обясните, че нещо не схващам и се чувствам като селския (форумния) идиот.
@Ludjev77 Аз не уточних, че ползвам Щаер Challenge, a не LG110. В Challenge рамата са сложили доста повече "материал" отколкото в рамата на LG110 и честно казано, не си представям как при нормална експлоатация би се усукала.

А бе, защо мълчахте и не ги казвахте тези неща, когато питах, разпитвах и избирах пушка? То така е много лесно да се плюе върху всичко, след свършения факт на покупката...
Може би защото никога нямаше да си купиш:)
Гледам забавлявате се с иронията ......слагаи ,,повдигачите,, и аз ще се включа:D
 

Dominus

Редовен Потребител
Луджев говори глупости и го прави като ФОРУМЕН специалист (задклавиатурен), който не е произвел нищо и не може да отговори какво не й е наред на рамата и какъв точно е проблема с алуминият.
Не е нужно да даваш съвет Луджев, още повече когато не знаеш какво да отговориш.
Достатъчно е да кажеш, че с една шина мже да си зададе нужния наклон, затова предполагам нямаш идея каква целта. Да си докара нужната височина, нещо което и с повдигачи може да постигне същата цел. Ще ти го обяснят други. За разлика от теб мога да си направя всичко по пушката и съм правил и твоя и на много други, но ти не си правил моята пушка, нито можеш да направиш и едно болтче за нея.
Можеш и да му обясниш като си сложи шината и как да си захване оптика без монтажи. Тогава няма да бъде желязо върху желязо, нали?
Но ей тъй, да става вятър що да не метнем някой празна Форумна приказка и да покажем на новия, че сме "на Ти" с материята, а той още показва глава над тревата.
Мълчанието Луджев също е ценно.
Що не отговориш на въпросите на "новия"? вместо прочел тук таме. Надявам се не в ке....а :D
Това е първия форум в който се споменава за слаба рама на щаер :eek:
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Иво извинявай ,че ти усрахме темата.
Луджев говори глупости и го прави като ФОРУМЕН специалист (задклавиатурен), който не е произвел нищо и не може да отговори какво не й е наред на рамата и какъв точно е проблем с алуминият.
Проблема с алуминий ,ще си го видиш сам.
Луджев е произвел една красива мома ,а доминус едни тонове лайна,включително и в моята пушка.
После както казва колегата Вятър,Вятър.........Вятър
И накрая си направи изводите къде се намираме ,щом ......
Ту к е първия форум в който се споменава за слаба рама на щаер
 

astra

Редовен Потребител
Еха, голям "кеф"! :(
Зададох уж "умен" въпрос, който наистина ме интересува, а произлезе форумен въргал :)
Хайде кажете ми, следващият път когато искам пак да попитам нещо дето ми е важно, как да се осмеля да го напиша тук? :(
Луджев, видя ли сега какво направи? До днес бях щастлив, нов собственик на Щаер. Довечера обаче, вероятно ще сънувам усукана "дограма" made by Steyr, от алуминий със свойствата на локум... ;)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм с шина която завършва отгоре с лястовича опашка. Захваната само върху предната част на цевната кутия, където е захваната и цевта. В същата част е и укрепването към приклада посредством бединг. Тоест за да изнегна почти всички възможни усуквания и тем подобни. Ши ата сме я мислили с калата и ния изра отиха във варна. Оше няколко колеги успяха да се до ията стакава и са доволни. За съжаление вече няма как. Като и да е. Теб те касае твоята пушка. Една шина дава необходимата височина и наклон за да можеш да събереш последните метри в по малко кликове( където са и най честите грешки при измерване). Щаера заводки е с уйвър монтаж доклокото знам а БКЛ се прави само за лястовича опашка. За мен това е най добре измисления монтаж. Сваляш слагаш от пушката и никога не се е налаго да правя хоризонтална корекция повече от 2 3 клика. Според мен забрави за усукването(неказвам че го няма), нямам наблюдения над щаер, но една шина произведена за този модел пушка ше ти свърши прекрасна работа. Ако може и отгоре да е с лястовича опашка взимаш си БКЛ и забравяш. Бонус е по удобната поза за стрелба лт всички позиции.
 

Dominus

Редовен Потребител
Иво извинявай ,че ти усрахме темата.

Проблема с алуминий ,ще си го видиш сам.
Луджев е произвел една красива мома ,а доминус едни тонове лайна,включително и в моята пушка.
После както казва колегата Вятър,Вятър.........Вятър
И накрая си направи изводите къде се намираме ,щом ......

"Майсторе", това е "Българският Форум за Въздушно Оръжие", поне така пише.
Това не е форум за роднински връзки. Едва ли са интересни за някого в темата.
Не можеш ли да отговориш на Иво "@astra"? Да дадеш някакъв смислен отговор?
 
Нагоре