Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

Васко

Потребител
В Русия имат богат избор на цеви с различна стъпка на нарезите за подбор на правилната цев за съответният проектил.

В русия има ама нашия пазар не им е интересен. Скоро чрез посредническа фирма пробвах от лобаев армс да си купя цев за мойта пушка. Изпратиха запитване но отговор няма жалко щех да зема една 6.35 цев с 15 туист за около 500 кинта с доставкатаhttp://lobaevbarrels.ru/
Някой ако може да си купи
 

anibis

Редовен Потребител
В русия има ама нашия пазар не им е интересен. Скоро чрез посредническа фирма пробвах от лобаев армс да си купя цев за мойта пушка. Изпратиха запитване но отговор няма жалко щех да зема една 6.35 цев с 15 туист за около 500 кинта с доставкатаhttp://lobaevbarrels.ru/
Някой ако може да си купи
Ако имаш там човек,той може да ти е купи без никакви проблеми,но вече ако тръгне да е изнася,и по-границите го пипнат на тяхната майкооооо
ще му вземат цевта,и ще му плеснат такава глоба че свят ще му се завие,ето за това никоя фирма не иска да праща извън РФ
За тях нямат никакъв проблем но извън РФ работата става много дебела.
То се отнася и за всичко,ти не можеш да изнесеш от РФ една въздухарка,еле пък нещо огнестрелно,много кофти закони имат,иначе няма как доста народ са,и ако тръгне всеки да си прави каквото иска ще стане мазоло.
 

Васко

Потребител
Ако имаш там човек,той може да ти е купи без никакви проблеми,но вече ако тръгне да е изнася,и по-границите го пипнат на тяхната майкооооо
ще му вземат цевта,и ще му плеснат такава глоба че свят ще му се завие,ето за това никоя фирма не иска да праща извън РФ
За тях нямат никакъв проблем но извън РФ работата става много дебела.
То се отнася и за всичко,ти не можеш да изнесеш от РФ една въздухарка,еле пък нещо огнестрелно,много кофти закони имат,иначе няма как доста народ са,и ако тръгне всеки да си прави каквото иска ще стане мазоло.
Е като ми я купи па не може да я донесе файда никаква ще минеме на LW. иначе имам познати в москва
 

anibis

Редовен Потребител
А пък ако не го хванат тогава става сладко нали? Един приятел вкара един Крюгер гън точно от там,но го чаках да не ти кажа колко месеца
ама накрая дойде. Всичко се разглоби и се докара на два пъти в БГ
 

dberov

Редовен Потребител
Митак,гледал съм клипове на един неизвестен стрелец ;),на тях се вижда как падат мишени по на 140 м.,160 м.:cheers:.На мен най добро постижение имам на 162 м. паднала мишена,значи може.А това с пълнотелите и високият БК съм го пробвал във 9 мм.Стрелям на 115 м с чашка 5.25 гр. по бетонна стена когато доближава бетона виждам параболата на чашката преди да удари бетона.Слагам пълнотел 5.3 гр. няма разлика в теглото значи и скоростта е същата.Като натисна спусъка не се вижда проектил и моментално има удар в бетона. Клипчетата си ги гледам за кеф,но вече не ме кефи стрелба на 60-80 м.Преди два дни съборих мишена на 120 м. с тази плюмка Брейкър с 1.175 гр. във вятър.

Има един колега от форума(ако иска да си каже кой е) в .22 с 1.03 съм го виждал да сваля мишена на 130 метра, а ,в .177 с .054 на 120 метра.

Местя последните два цитата тук, за да не цапаме темата за FX.

@joro_ihr, @Гоше, вярвам ви и не е нужно да ме убеждавате, понеже аз съм свалял мишена на 184 метра в .22 с 1.175гр. Даже тогава случайно бях с камера на оптиката и го заснех на видео.

Гоше, там където си стрелял по бетонната стена, и казваш, че виждаш чашката когато доближи стената а пълнотелката не се вижда, за мен е логично да е така и ще ти кажа аз как си го обяснявам. Причината е в различната форма на задната част на чашката и пълнотелния проектил. И чашката и пълнотела не са видими с просто око през оптика докато летят нагоре по параболата а защо ще стане ясно по нататък. Когато започнат да летят надолу по параболата, идва един момент когато чашката попада във фокуса на оптиката и в тоя момент пречипената светлина в стените и дъното на конусовидната пола на чашката се отразява и ти виждаш това отражение. При плоското дъно на пълнотела това отражение пак го има но е за много по кратко време и е не видимо или трудно видимо, понеже ъгъла на пречупване и отразяване на светлина е един, докато при конусовидната конструкция на полата, там има много ъгли които пречупват и отразяват светлината. Така разсъждавам аз и това е моето мнение, пък дали е вярно не знам и не съм си правил труда да чета или да гледам видеа за да доказвам теорията си.

Иначе браво за успеха ти на 162 метра. То веднъж преодоляна една дистанция винаги води до стремеж да покориш по голяма.... и не съм казал че са невъзможни такива попадения, но е изключително трудно да се направят няколко пъти поред, както например Мат показва в клиповете си и то на 250 ярда. Аз затова ти казах да не се захласваш толкова по тия клипове, щото (ще се повторя) при показани 10 точни попадения има стотици неуспешни, които се спестяват на зрителя.
Моя максимален успех е крушка от улична лампа на 300 метра с 1.175 поразена на 4 или 5-тия изстрел, не помня вече.

Ти нали беше залитнал да си правиш преходник за камера към оптиката, какво стана или се отказа?
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Ти нали беше залитнал да си правиш преходник за камера към оптиката, какво стана или се отказа?
Работя по въпроса,но ще заминавам за Англия и нещата ще се разминат засега.Там ще имам време за размисъл каква да е следващата пушка,ще е 6.35 мм. да видим коя ще надделее:Huben,Uragan,FX.
при показани 10 точни попадения има стотици неуспешни, които се спестяват на зрителя.
Това ми е пределно ясно че е така.Неуспешните ги има,но когато направиш успешен на такова разстояние удоволствието е голямо.:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
следващата пушка,ще е 6.35 мм. да видим коя ще надделее:Huben,Uragan,FX.
Ако ще стреляш на далечни разстояния,това не са твоите пушки/това е мое мнение/ това е пушката за далечни разстояния.
Туиста,калибъра вече ти си го избираш.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/horhe-jager.7601/
 
7

7842

Гост
Ако ще стреляш на далечни разстояния,това не са твоите пушки/това е мое мнение/ това е пушката за далечни разстояния.
Туиста,калибъра вече ти си го избираш.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/horhe-jager.7601/
Като не мога да я купя.........Аз и някои САЩ изпълнения гледам,но само гледам няма как да купя от там.:cheers:

Клаудио какви ги върши...;).Страхотни пушки тази EVOL и SLAYER в .30 калибър,но само в САЩ.
 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
То, от гонг до гонг разлика да искаш. Ако е закачил някое гюле 10 кила, чакай да мръдне.
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Какви са тия проектили, които отскачат като пейнболни пластмасови топчета? Проектил в 7,62 носи достатъчно енергия на 100 метра, която да не го остави да остане цял, камо ли да отскача с дебалансираща форма.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Здравейте, нов съм във форума, имам пцп hatsan bullboss в 6.35. Предимно стрелям на дълги дистанции с пълнотелни проектили hn grizzly.Днес стрелях на 250м за сефте.Бяхме с един приятел , и двамата стреляхме по мишена с размери два листа А2 един под друг
.Около 25 попадения от 50 изстрела.

Имаше вятър със средна стойност 2.3 м/с. По някое време засилваше на 3 м/ с. Оптиката е дискавъри 5-25x50.
Искам да увеличавам постепенно дистанциите , примерно до към 400м и затова ще трябва херкулес (на това съм се спрял) , но се чудя трябва ли да минавам на 7.62...Има достатъчно тежки пълнотели и в 6. 35 .Какво ще ме посъветвате...?
 

Attachments

  • 20191011_185836.jpg
    20191011_185836.jpg
    148.5 KB · Прегледи: 80
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
И 6.35 и 7.62 са подходящи за далечни дистанции. Интересно ми е какво ще се получи на такива разстояния. Помисли за маса и рест. Пушката си я избрал правилно.
 

Васко

Потребител
Имаше вятър със средна стойност 2.3 м/с. По някое време засилваше на 3 м/ с. Оптиката е дискавъри 5-25x50.
Искам да увеличавам постепенно дистанциите , примерно до към 400м и затова ще трябва херкулес (на това съм се спрял) , но се чудя трябва ли да минавам на 7.62...Има достатъчно тежки пълнотели и в 6. 35 .Какво ще ме посъветвате...?

За 400 метра по подходящо е 223 ремингтон иначе с въздушна ще требва да подлагаш на оптиката отзад или друг монтаж с наклон. Много е голяма параболата ако въобще откара до 400 метра. На мойта оптика ки докарах до 310 метра. Теоретически. Не съм пробвал да стрелям на толкова
 

Attachments

  • Screenshot_20191011_221614_com.borisov.strelokpro.jpg
    Screenshot_20191011_221614_com.borisov.strelokpro.jpg
    94.9 KB · Прегледи: 70
  • Screenshot_20191011_222943.jpg
    Screenshot_20191011_222943.jpg
    150.8 KB · Прегледи: 61
Последна промяна от модератор:

DimitarV

Редовен Потребител
Аз и в момента съм с 3мм подложка на задния ринг.Но чакам една китайска релса с регулируем наклон , за да разкарам подложките и да си стане както трябва.Иначе гледам колеги от Турция си стрелят с Херкулес 6.35 на тия дистанции
 

lynx

Редовен Потребител
Турците обичат да послъгват в клиповете, не им се хващай на номерата.
400 метра е доста сериозна дистанция за въздухарки, а и на открито...
 

Васко

Потребител
Аз и в момента съм с 3мм подложка на задния ринг.Но чакам една китайска релса с регулируем наклон , за да разкарам подложките и да си стане както трябва.Иначе гледам колеги от Турция си стрелят с Херкулес 6.35 на тия дистанции
Колегите от турция обичат да послъгват. Иначе по темата за 400те метра бк показва 28 метра нагоре как ще регулираш оптиката незнам. Трудна работа. И тая релса дето чакаш колко и е хода за реглаж 5-10 моа колко.
 
Нагоре