ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте,имам COMETA FENIX 400 GP 4.5MM ,и мисля да си взема оптика,но не съм много запознат! Спрял съм се на тази:
https://www.countrywaygunshop.co.uk/product/hawke-fast-mount-3-9x40-ao-mil-dot-rifle-scope-mounts/ но не знам дали е подходяща за тази пушка? Ако може някой по запознат да помогне със съвет,ще съм благодарен.
Не знам какво разбираш под подходяща, но ако пушката е безпроблемна почти всяка оптика ще издържи.
Моята Комета беше с Лийпърс 3-9х40, ама 9 увеличение ми стана малко и я смених с Диана 6-24х42. Но кръста и се извъртя след 2-3000 изстрела - не знам защо. Сега е с някаква китайска оптика 4-16 увеличение и преден паралакс. Вече 1000-1500 чашки няма проблем. След първоначалната прострелка не съм пипал повече туретите.
Лийпърс-а беше и на Хатсан 125 с ГП и си е жив и здрав.

Тоест с моноблок ще е по добре от монтажа който е включен в комплекта,така ли?
Да - при пружинките е така.
 

Васко

Потребител
Здравейте,имам COMETA FENIX 400 GP 4.5MM ,и мисля да си взема оптика,но не съм много запознат! Спрял съм се на тази:
https://www.countrywaygunshop.co.uk/product/hawke-fast-mount-3-9x40-ao-mil-dot-rifle-scope-mounts/ но не знам дали е подходяща за тази пушка? Ако може някой по запознат да помогне със съвет,ще съм благодарен.
Ето това е от значение за пружинките и оптиката да е издръжлива на откат и накат
 

Attachments

  • IMG_20190707_165442.jpg
    IMG_20190707_165442.jpg
    142.6 KB · Прегледи: 54

astra

Редовен Потребител
Колеги, подскажете ми: какъв е този чарк, който се закрепва за зума на оптиката и има стърчаща част за по-лесно и бързо "зумване"?
Как се нарича, от къде се купува?
Съвсем скоро се сдобих с новичък NSD и искам да го комплектовам за пълноценна работа вкл. и състезания...
Благодаря!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, подскажете ми: какъв е този чарк, който се закрепва за зума на оптиката и има стърчаща част за по-лесно и бързо "зумване"?
Как се нарича, от къде се купува?
Съвсем скоро се сдобих с новичък NSD и искам да го комплектовам за пълноценна работа вкл. и състезания...
Благодаря!

Можеш да се разтърсиш и за алтернативен "доставчик" на базата на Reel Coaster
https://www.ebay.com.au/itm/Breakaw...-Universal-Reel-Mounting-Device-/131047369648
 

bass_kick

Потребител
Колега ,поръчаи си да ти направят на 3D принтер такова приспособление за зума на оптиката
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги някой има ли представа това съветско чудо за какво е o_O
IMG_20190712_090424.jpg IMG_20190712_090439.jpg
 

Hidden

Редовен Потребител
Предположения - тенджера под налягане, уред за готвене на пара, стерилизатор на медицински инструменти.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Колеги някой има ли представа това съветско чудо за какво е o_O
View attachment 78321 View attachment 78322
Много ти се е свидила лентата на фотоапарата.
Представено така с тия две снимки, ми прилича на котка в торба.
Ами снимай го от по-различен ъгъл, отвори капака, снимай вътре, че да може малко да се поразсъждава какво може да е.
Изглежда като някакъв парогенератор, но какво му е предназначението!?
 

Dominus

Редовен Потребител
Това е някакъв дестилатор, вероятно за любител мууншайнър :D
 

astra

Редовен Потребител
Имам нужда от малко мотивация и информация, която със сигурност ФТ обществото може да ми даде.
Купих си моя нов голям Нико и се замислих за монтажа върху моя Щаер. Ползвайки световната слава на customer support-a на Щаер, рекох да ги попитам за съвет.
Вярно е, че си уважват клиентелата и отговарят веднага :)
Посъветваха ме, че добър вариант за монтиране на биг Нико е тяхната Steyr Sport Weaver шина 4101090507.
На мен обаче, на първо четене, ми идва малко в повече да трупам желязо върху желязо върху желязо... (естествено от алуминий), за да не мога да си вдигна накрая пушката с една ръка :( Иначе, разбирам чисто геометричните предимства на шината за 50м мишени и позата на прицелване, но … както казах, имам нужда от повече мотивация и информация.
Моля за вашите "ЗА" и "Против" шина под оптиката, че да направя информиран избор.
Благодаря!
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Иво не съм "специалист" по темата,ама ще напиша плюсовете на шината
-повдигаш оптиката с така, че да ти стане по удобно
-повечето шини са с наклон(което помага при големите метри)
-и не на последно място (особено при Щаер) укрепва цевната кутия/шаси
 

astra

Редовен Потребител
МД не успях да намеря, може би лошо търся, инфо колко тежи тази шина на Щаер. А това е най-голямата ми пречка да се реша и приема безспорните й предимства.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Иво с шина е по удобно. Не е тежка. При тази пушка +- 200гр не те бъркат толкова ако баланса е добър. Моята е почти 6кг.
 

astra

Редовен Потребител
Ицо, колко висок трябва да е монтажа върху тази шина? Не мога да съобразя какво точно мога да монтирам върху нея...
 
Нагоре