ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

roskokn

Потребител
Колеги някои знае ли размера на резбите на маркуча на hatsan- ските помпи?
 

t.marev

Редовен Потребител
Един тъп въпрос....Стар, солиден пожарогасител, може ли да се ползва за бутилка за сгъстен въздух или СО ?
 

astra

Редовен Потребител
Един тъп въпрос....Стар, солиден пожарогасител, може ли да се ползва за бутилка за сгъстен въздух или СО ?
За въздух - не. СО2 при 25 градуса е 59бар. Преди да го напълниш с СО2 обаче, трябва поне да бъде огледана бутилката от вътре, за липса на корозия - течният СО2 е агресивен и корозионен. Този преглед се прави обикновено ог фирма, която прави поддръжка и ремонт на пожаро гасители.
 

5ko

Потребител
Малките бутилки за СО2 съм ги тествал 450 бара не мръдват и тези 88грама също. Ползвал съм ги в мои проекти.
После ги зареждам с въздух 160-170 бара.
 

t.marev

Редовен Потребител
За кола е, не знам, май прахов....Не искали да го зареждат, щото бил стар модел. Мислех ако става за въздух или СО да го подаря на някой да си гърми, ама щом не става, отива на боклука.
 

astra

Редовен Потребител
Малките бутилки за СО2 съм ги тествал 450 бара не мръдват и тези 88грама също. Ползвал съм ги в мои проекти.
После ги зареждам с въздух 160-170 бара.
В руски форум гледах как един тавариш надува 88гр бутилка до 750 бара и тя започва да се радува и се разцепва някъде към 900бар. Това за старо производство на Валтер, които са по-тежки т.е. с по-дебела стена. Новите са по-леки и тънкостенни и по принцип са за еднократно ползване.
 

falke

Новодошъл
Здравейте!
Чудя се дали да не взема компресор за 300 bar.
Неопитен съм и тази материя ми е неясна.
Някой има ли опит? Може ли директно от компресора да зереждам пушката?
Гледам компресорите са на 1800W
Вярвам че с по мощен инвертор мога да го пускам и в мобилен вариант от акумулатора на автомобила.
 

lynx

Редовен Потребител
Продават се евтинки мобилни компресори с които може да зареждаш директно резервоара на пушката, дори и на поляната.
Има и бензинови модели, портативни, предназначени за пушки и/или бутилки.
За съжаление, ако искаш да е нещо евтино ще трябва да го поръчаш от Китай.
В Европа цените са доста по-високи.
 

xpresident

Редовен Потребител
Вярвам че с по мощен инвертор мога да го пускам и в мобилен вариант от акумулатора на автомобила.
Аз не вярвам. Поради 2 причини: стартовия ток на компресора е толкова голям, че ще изключи защитата на инвертора; 1800w на 12 в е 150А, ако добавим и КПД на инвертора ще стане повече. Какъв ти е акумулатора?
 

sts1969

Редовен Потребител
Васко, тези Ват-ове би трябвало да са при 220V, тоест тока ще е около 8,2А на изхода на инвертора. Иначе за 150А ще ви трябва електроженен кабел 35 квадрата :D Ниската му част се изчислява според товара измерен на входа на инвертора, там бирата е съвсем друга. Няма да е малък тока и на първичната страна, но то и инверторите се въртят до около 500W мощност (обречена мисия).:cheers:
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
На 220в проблеми с тока няма. На 12в ще излезе към 180А, няма автомобилен акумулатор който да го понесе дори при запален двигател. Инвертор има и 2000ва, но на лодката съм пробвал хладилник 110 вата, събаря защитата на 400ва инвертор. Ватовете на входа с равни на Ватовете на изхода умножение по 1/кпд на системата.
 
Нагоре