Въздушна пушка Hatsan striker edge 5.5 мнения

ATO

Редовен Потребител
След около 150 изстрела общо от мен и синът ми мога да кажа, че пушката се представя добре. Определено си има откат, малко повечко като за въдушна пушка, но на мен не ми пречи. Незнам от сачмите или нещо друго, но при мен мерника на 25 м. е в крайно долно положение. Сачмите са JSB EXACT Jumbo Diabolo 1.03 гр. Незнам дали с по-тежка сачма няма да е по-добре, но нямам такива за проба. Ако някой има идея ще бъда благодарен.
Прилагам мишена от днешната стрелба. Разстояние - 25 м., мишена - 14 см., Диаметър на черното кръгче - 4,5 см. Стрелба и по кенчета 10 от 10, като се има предвид, че не съм добър стрелец.

IMG_20190707_203013947.jpg
 

ATO

Редовен Потребител
Като се има предвид, че съм стрелял от коляно мисля, че с малко повече тренировки все пак ще се подбрят нещата. Замислям се вече за 4.5 мм., но като гледам избора не е голям. Не ми се харчат повече от 300 лв., хайде да речем малко отгоре.
Освен Метеора други предложения? Не искам твърд спусък.
 

t.marev

Редовен Потребител
Нали нямаше да ставаш майстор на спорта?!:)
Колега, нали знаеш, че пушката е само инструмент, а постиженията ги прави стрелецът. В този смисъл, бих те посъветвал, преди да почнеш да сменяш пушки и чашки, да подобриш малко уменията си. Щом си се занимавал на времето, знаеш че има разни правила и препоръки за стойка, за държане на пушката, за дишане, за прицелване и още други такива. Опитай там да подобриш малко уменията си, преди да обвиняваш пушката. По-горе някой спомена, че който и да стреля с такава пушка, няма да се представи по-добре.....Ами не е вярно! В ръцете на опитен стрелец, ВСЯКА пушка стреля добре. По-скоро е вярно обратното - ако ти вземеш пушка от 500, 1000, 2000 или дори 5000 лева, мишената ти ще изглежда по същия начин.
Казвам всичко това съвсем добронамерено, преди да си се завъртял в спиралата на безсмислените занимания и да си затънал в тресавището на излишните разходи. Ако мислиш, че само с купуването на по-скъпа пушка, ще прескочиш стотиците часове стрелби, хилядите изстреляни сачми, изграждането на навици и умения.....мисля че си тръгнал по грешен път.
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

emci74

Редовен Потребител
. ...Абе не бих се съгласил съвсем с теб ,колега. Дъщеря ми за първи път докосва пушка,даже не знаеше как да я хване и мишената й на 50 м изглеждаше по подобен начин.
Да уточня,пушката не беше Хасан
Щом от сега взе да се замисляш за друга,ясна е работата. Въпросът е,колко още ще смениш,докато намериш твоята!
 

ATO

Редовен Потребител
t.marev, аз не обясних може би идеята ми за нова пушка не, че ще продам сегашната. Замислям се за друга пушка и искам да е с дървен приклад, защото искам да го гравирам. На тази е полимерен и не става, мога да му сложа вложки, но пак ще си остане пластмаса.
Нещо такова. Това е на мой приятел майстор гравьор, който се надявам да ми помогне в начинанието, защото нямам опит с приклади.

Blaser8.jpg
 

batnan

Редовен Потребител
След около 150 изстрела общо от мен и синът ми мога да кажа, че пушката се представя добре. Определено си има откат, малко повечко като за въдушна пушка, но на мен не ми пречи. Незнам от сачмите или нещо друго, но при мен мерника на 25 м. е в крайно долно положение. Сачмите са JSB EXACT Jumbo Diabolo 1.03 гр. Незнам дали с по-тежка сачма няма да е по-добре, но нямам такива за проба. Ако някой има идея ще бъда благодарен.
Прилагам мишена от днешната стрелба. Разстояние - 25 м., мишена - 14 см., Диаметър на черното кръгче - 4,5 см. Стрелба и по кенчета 10 от 10, като се има предвид, че не съм добър стрелец.

View attachment 78263
С какви съчми стреля на предните две мишени които си качил /прострелката/? Групите ми се виждат по събрани?
Грешка сега видях че си писал по надолу. Възможно ли е след разконсервирането да се развали групата ?
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: ATO

xpresident

Редовен Потребител
Прилагам мишена от днешната стрелба. Разстояние - 25 м., мишена - 14 см., Диаметър на черното кръгче - 4,5 см. Стрелба и по кенчета 10 от 10, като се има предвид, че не съм добър стрелец.

Хубаво е да напишеш от каква позиция си стрелял - прав, легнал, седнал, коляно или от маса.
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

ATO

Редовен Потребител
Прострелката e с JSB Jumbo Diabolo 1.03 гр., от упора, а последната мишена е с RWS Superfield 1.03 гр. от коляно. Имаше и малко ветрец, но не мисля, че е фактор за расзсеяната стрелба. Последната мишена е малко по-малка от първите. Явно ще трябва да внимавам повече и повече тренировки, но сега нямам много време.
Благодаря на всички за коментарите!
 

anibis

Редовен Потребител
За мен лично е непоравдано да се харчат 1000+ лева за стреба по капачки и мишени.
95% от форума сме почнали с пушки от порядъка на 200-300лв нооооо после като те пипни тая ми краста....
Не 1000лв а 2-3000 ще дадеш,и нагоре въобще няма да те интересуват парите. Питай някой от форума, те момчетата ще ти обяснят най добре,
за какъв сърбеж става на въпрос!:) Има време за всичко,и аз бях така отначало, ама какво да се прави сърбежа никога не спира,може лееееко
да намалее,но след това идва с такава сила че.....:wall:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Щом си доволен от Страйкъра има и с дървен приклад :https://zarimex.eu/orajie/vazdushno/air-rifles/hatsan-air-rifle/air-rifle-1000x. и други модели на Хасан са с дърво и то добро!Може и това https://zarimex.eu/orajie/vazdushno/air-rifles/umarex-air-rifles/ruger-air-hawk мисля,че беше к-т с оптика,пушката е клонинг на Диана 38!Разбира се ако ще правиш шедьоври ,като на снимката то балансирай форма със съдържание
https://www.mundilar.net/pt/carabin...ira_telescopica-nenhuma/calibre-4_50mm_177,но ти си знаеш де :cheers:!Все пак на този Страйкър ресурса му изтича вече... и :rambo:спести си 180лв+200лв+300лв+....
 

Nikola

Потребител
Такааа! Още един новак със Страйкър, като преди мен до преди няколко години.
Та писал съм на много места за това какво може да се направи по пушката, какви пари излиза, проблемите и плюсовете на тази сопа и мн. други. Та ако си решил да имаш що годе прилична пушка, на базата на Страйкър, ще налееш безбожно време, пари и нерви, за нещо което, според мен, не си заслужава.
Имам 2 Страйкъра, единия максимално изцеден откъм точност, та им знам и кътните зъби. До сега не съм срещал колега, който да се е занимавал до такава степен със Страйкър. По-добре не се занимавай, защото не е добра база за надграждане.
 

xpresident

Редовен Потребител
Той е писал-от коляно
Писал е от коляно за мишените от пост #27, а аз коментирах #41.

А за тези за които "е неоправдано да се харчат 1000+ лева за стрелба по мишени", предлагам много бюджетен вариант -
вместо да правиш пушката да уцелва по-малки мишени, прави си по-големи мишените, хартията и тенекията са евтини!
 

ATO

Редовен Потребител
Nikola, не мисля да се занимавам с подобрения, колкото изкара, толкова, после нова.
За втората пушка COMETA Fenix 400 GP, но не я намирам никъде с дървен приклад. Ако мислите, че не е удачно поправете ме.
xpresident, Товае вариант и то интересен, ще помисля по въпроса. ;)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
На думите и опита зад тях...Не става въпрос за конкретният случай а по принцип,тази тема с избор на ВО винаги започва и свършва по един начин,но натрупването на опит(във всяка област) е най-скъпото а и понякога приятно нещо... :):cheers:!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нека да обобщим и опростим това, което колегите искаха да ти кажат - това, че не харесваме тази пушка си има 2 причини: здравина и точност. Никола го е казал най-точно, описвайки проблемните зони в детайлите и как той е преминал през тях. Относно точността - с много други пушки щеше да събереш попаденията в центъра на мишената, а групата да е колкото 20 ст. Лично моето мнение е, че мишената е много зле, както казваха и колегите, че ще се случи и затова бяхме против покупката. При положение, че в същия ценови клас има много по-добри пушки е нормално да те насочваме към тях и да не сме съгласни с такъв избор.
 

Nikola

Потребител
Ако си решил да стреляш само по мишени до 40-50 метра най-добре се насочи към Хаенел 312. До бюджет 500-600 лева няма по-добро. Единствените минуси на пушката са че е над 3 килограма, около 9-10 джаула макс, лястовичата опашка е 9 мм, с диоптрици е (хем е хубаво, че имат безпощадна точност до 15на метра по разпечатани мишени, но след това става малко зор и трудно се прицелваш по други мишени), имат малък проблем с лоста за зареждане ако се сложи по-силна пружина, но и това се оправя и най-големия - не се произвежда от много години. Плюсовете и са безпочадна точност, незабележим откат, удобна за стрелба, въпреки високото тегло, противооткатна система, спусък мечта, добра изработка и здрави материали и много други, които се откриват със стрелбата. Да не говорим, че от време на време излизат добри бройки на цената на подарък.
 
Нагоре