HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Gadnqra

Редовен Потребител
Така си е решил собственикът - така съм направил. Щом той си е решил, че иска да стреля само с оптика, аз съм му изпълнил желанието. Освен това според мен е по-важно пушката да е точна и да уцелва, а това няма как да стане с накъдрената фаска. Поради тази причина, препоръчах да се изреже стърчащата част от надулника и да се направи фаска, каквато трябва. Ти понеже си сигурен, че има и друг начин е добре да го споменеш, за да го знаем и да го използваме в бъдеще. Аз поне не намерих начин да се направи фаска, без да се реже надулникът. И не, производителят не ги смята тези работи. И много други неща не смятат производителите, иначе нямаше да се налага ние да пипаме.
 

t.marev

Редовен Потребител
Така си е решил собственикът - така съм направил. Щом той си е решил, че иска да стреля само с оптика, аз съм му изпълнил желанието. ..................
Ти понеже си сигурен, че има и друг начин е добре да го споменеш, за да го знаем и да го използваме в бъдеще. Аз поне не намерих начин да се направи фаска, без да се реже надулникът. И не, производителят не ги смята тези работи. И много други неща не смятат производителите, иначе нямаше да се налага ние да пипаме.
Окей, никой не те обвинява.....Щом така иска собственикът.....Аз говорех по принцип.
Колкото до другите начини...примерно да се отреже съвсем малка част от надулника, без да се засяга мушката. Ще има по-добър достъп до края на цевта за да се обработи. Друг начин е да се разшири отвора на надулника за да не влияе на газовете и да се обработи фаската. Гледам че така или иначе цевта е качвана на струг мисля че не е невъзможно.
Всичко това обаче се обезсмисля, щом собственикът ще стреля само с оптика, така че твоето решение в случая е правилно.
Не мога да повярвам, че производителите не ги мислят тия работи.....Айде, тук става дума за Хасан, ама вие ръчкате и други железа, дето са произведени от фирми, чиито имена споменавате със страхопочитание.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Никоя фирма не споменавам със страхопочитание. И чакам да ми обясниш, щом си технически грамотен, как без да отстраня пластмасата от цевта, се прави фаска. На 11 градуса. Или на 10. Или на 12. Или на колкото искаш. Или май изобщо не си наясно, за какво точно приказваме?
 

t.marev

Редовен Потребител
Никоя фирма не споменавам със страхопочитание. И чакам да ми обясниш, щом си технически грамотен, как без да отстраня пластмасата от цевта, се прави фаска. На 11 градуса. Или на 10. Или на 12. Или на колкото искаш. Или май изобщо не си наясно, за какво точно приказваме?
Да, на коляно не става - прави се инструмент.

Да ти си прав - изобщо не съм наясно за какво приказваме...или по-точно защо приказваме? Мислех си че обменяме идеи, пък то излиза че пак подронвам нечий авторитет!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
На никого авторитета не подронваш освен своя. Като кажеш А, трябва да можеш да кажеш и Б. А ти не казваш. Има хора, които правят фаска с фрезенк, с молив, с шкурка, с райбер, с дрелка, със съчма, даже и с шабъра. Аз такива фаски не правя и не признавам. Фаска се прави на струг. С нож. На 11 градуса. Или директно на 90. Ако го знаеше, нямаше да правиш изказвания, имало ли е и друг начин или не. Защото няма как да бръкнеш през надулника с ножа и да работиш нормално. Да, може да се направи и такъв нож, но няма да стане нищо, защото металът ще натръпне. Още повече, че говорим за разстояние 42 мм - толкова е кухата част в надулника. Когато не си подготвен да отговориш технически, защо трябва да изказваш предположения или неща, които не са ти ясни? Фаската беше ужасна. Щеше да пречи на точната стрелба на пушката, дори и с мушка. Според теб, кое е по-важно - да стреля точно пушката или да има мушка?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
"Сигурен съм обаче, че има и друг начин."[/QUOTE]
Тоше, извинявам се, ако съм бил по-рязък и груб. Всичко започна от тези думи, които очаквах да продължиш. Затова ще отговоря на тях: Имаше няколко начина, но този ми се стори най-удачен. Причините ги изброих по-горе. Пак ти се извинявам ако съм бил груб и съм те обидил.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Сигурен съм обаче, че има и друг начин.
Тоше, извинявам се, ако съм бил по-рязък и груб. Всичко започна от тези думи, които очаквах да продължиш. Затова ще отговоря на тях: Имаше няколко начина, но този ми се стори най-удачен. Причините ги изброих по-горе. Пак ти се извинявам ако съм бил груб и съм те обидил.[/QUOTE]
Споко, не съм се обидил! Това в червеното е абсолютно вярно, напълно съм съгласен с него! Одобрих решението ти веднага ...."щом собственикът ще стреля само с оптика, така че твоето решение в случая е правилно.".... Радвам се че коментираме тия неща, на мен ми се струва интересно и полезно, на другите надявам се също. Обяснението на човек, опитен в доизкусуряването на тия железа, винаги е интересно.
Приятен и успешен ден!
 

redsox

Редовен Потребител
Добра вечер на всички. След известни размисли и няколко месеца работа по бюджета за Вайраух, взех най-логичното решение и закупих Hatsan 125 TH .22 с ГП. Няма как след китайските чудеса, трябва да мина и през комшийските, за да може кефа от Вайраух да бъде пълен като му дойде времето.
Сравнително съм наясно с възможността да настъпя мотиката, затова след посещението в КОС, пушката беше опакована и изпратена на Гадняра за тунинг. Аз предвидливо вече бях преебал един болт, та човека се вкара в интересен филм близо две седмици, докато я отвори. Както и да е вчера пристигна и качвам малко мишени от днес. Разстояние ок 25 и половина метра. Мерени с ролетка. Чашки HN FTT и липърс 3932 35 ярда фикс. Аз съм доволен като за първи досег с тва животно. Не предполагах колко ще ме изморява зареждането. След 10тина изстрела и сърцето ми беше в ушите и кръста яко подскачаше от пулса. Благодарности на Гадняра за търпението и свършената работа! Фаска, утежнен приклад, вътре е почиствал и полирал, сменен маншет, че оригиналния вече беше нарязан, сигурно и друго е правил но това запомних. Отделно борбата с болтчето, дето законтря големия болт острани на приклада. Полека ще свиквам с пушката, но всичко с времето. Поздрави на форума и на Гадняра специално.
 

Attachments

  • 37DD0DCC-5CBE-4787-8305-C56AC766D985.jpeg
    37DD0DCC-5CBE-4787-8305-C56AC766D985.jpeg
    263.9 KB · Прегледи: 84
  • 72008FA2-7D02-4181-BE2D-89C4BC185D8E.jpeg
    72008FA2-7D02-4181-BE2D-89C4BC185D8E.jpeg
    261.1 KB · Прегледи: 79
  • 72501138-FD0F-4CD7-90C6-86BC9BE0AE4C.jpeg
    72501138-FD0F-4CD7-90C6-86BC9BE0AE4C.jpeg
    232.3 KB · Прегледи: 81

Васил Василев

Потребител
Добра вечер на всички. След известни размисли и няколко месеца работа по бюджета за Вайраух, взех най-логичното решение и закупих Hatsan 125 TH .22 с ГП. Няма как след китайските чудеса, трябва да мина и през комшийските, за да може кефа от Вайраух да бъде пълен като му дойде времето.
Сравнително съм наясно с възможността да настъпя мотиката, затова след посещението в КОС, пушката беше опакована и изпратена на Гадняра за тунинг. Аз предвидливо вече бях преебал един болт, та човека се вкара в интересен филм близо две седмици, докато я отвори. Както и да е вчера пристигна и качвам малко мишени от днес. Разстояние ок 25 и половина метра. Мерени с ролетка. Чашки HN FTT и липърс 3932 35 ярда фикс. Аз съм доволен като за първи досег с тва животно. Не предполагах колко ще ме изморява зареждането. След 10тина изстрела и сърцето ми беше в ушите и кръста яко подскачаше от пулса. Благодарности на Гадняра за търпението и свършената работа! Фаска, утежнен приклад, вътре е почиствал и полирал, сменен маншет, че оригиналния вече беше нарязан, сигурно и друго е правил но това запомних. Отделно борбата с болтчето, дето законтря големия болт острани на приклада. Полека ще свиквам с пушката, но всичко с времето. Поздрави на форума и на Гадняра специално.
А другата сестра която оправя Гадняра ,е при мен. Чакам и моноблока. Като пристигне ще прострелям оптиката и,ще кача снимки на мишените. И на моята х125 6.35 мм е направена фаска ( перфектна ) на дулото и,е почистена от греста. аз,и напълних приклада със съчми,около 2.9 кг. Пушката придоби килограмите на СПГ 9 . Замери ли я на хроно? Ники , ми каза ,че моята с 1.645 гр прави 210 м/с това са 36 дж. И тука е момента да благодаря на Гадняра.
 

redsox

Редовен Потребител
Не съм мерил колега. Нямам хроно. Вероятно не отговаря съвсем на показанията на производителя, но поне се надявам да доближава до рекламираните параметри.
 

Васил Василев

Потребител
Не съм мерил колега. Нямам хроно. Вероятно не отговаря съвсем на показанията на производителя, но поне се надявам да доближава до рекламираните параметри.
На моята отговаря. На пушката пише 34 дж. Аз,имам хроно от Митака,но съм го направил за ате-то и,не ми се разправя да го нагаждам за 125 цата.
 

redsox

Редовен Потребител
Добра вечер. Качвам 3 мишени от днес и снимка на фаската от Гадняра. Одраното е мое дело. Пушка и оптика са същите както в предния пост, с изключение на чашките. От първата мишена до третата, групата полека се събираше. След 5 изстрела на третата мишена спрях, че вече се стъмваше и най-много да си разваля резултата.
 

Attachments

  • 48512533-A189-4507-8387-21AEDA80EFB0.jpeg
    48512533-A189-4507-8387-21AEDA80EFB0.jpeg
    379.4 KB · Прегледи: 96
  • 36E3B7EC-202A-4499-8A2B-F690F57E3148.jpeg
    36E3B7EC-202A-4499-8A2B-F690F57E3148.jpeg
    283.7 KB · Прегледи: 90
  • F2D805CD-6930-4EFB-BC3F-0E9774AE0436.jpeg
    F2D805CD-6930-4EFB-BC3F-0E9774AE0436.jpeg
    402.5 KB · Прегледи: 94
  • F96042C5-951D-4408-8E63-95000360B56E.jpeg
    F96042C5-951D-4408-8E63-95000360B56E.jpeg
    131.8 KB · Прегледи: 98

Васил Василев

Потребител
Добра вечер. Качвам 3 мишени от днес и снимка на фаската от Гадняра. Одраното е мое дело. Пушка и оптика са същите както в предния пост, с изключение на чашките. От първата мишена до третата, групата полека се събираше. След 5 изстрела на третата мишена спрях, че вече се стъмваше и най-много да си разваля резултата.
На 35 м. ще ги събере в центъра. Мисля,че до 40 м. хасана нанася смъртоносни поражения.
 

redsox

Редовен Потребител
Още и свиквам колега и тествам какви чашки харесва. 25 метра ми е максимум за стрелба в момента. Като можеш качи нещо от твои стрелби. Пък дано и друг ентусиаст е останал, който стреля за група с 125ца. Полезно ще ми е да видя аз къде съм.
 

Васил Василев

Потребител
Казваш ,че Хатсан 125 е добра пушка?
След най- много 20 дни ще изкажа мнение за х125 . Трябва да доставят моноблока и след като прострелям оптиката ще имам какво да пиша. Стрелял съм на приятели с х125 . Мишените до 25-30 м ги поразявах. За това което я използвам върши работа. Няма да ходя на олимпияда с нея .
 

nikolela

Потребител

redsox

Редовен Потребител
Това с леко пречупена цев честно казано и аз го правя на метеорите. Само не знам дали така не се държи под излишно напрежение пружинка или нещо от заключващия механизъм...
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
По-добрият вариант, свързан с уплътнението на цевта, е изпработката на ново такова от по-добър материал. То може да бъде изработено от термопластичен полиуретан. Направено от този материал, уплътнението ще бъде вечно. Никога вече няма да имате теч. Разбира се всичко това трябва да бъде направено грамотно и прецизно, като преди неговият монтаж, бъдат обработени участъците, с които то ще влезе в контакт. А именно направа на вътрешна фаска на цевната кутия (леглото) и външна фаска (цевта).
Никакъв смисъл няма пушката да стои с пречупена цев. Все пак голама част от нас, гледат на пушките си като н апроизведения на узкуството.
Аз лично предпочитам пушката ми да стои на стената и да ме радва в "бойния" си вид, а не с увиснала цев.
Другото много важно нещо при Хатсан 125 и Хатсан 135, е заключващият механизъм на цевната кутия. Този механизъм се тунингова така че цевта да се отваря с рязък удар (трудно) и обратно: да се заключва, тоест да се връща в изходно положение с лекота, почти без никакви усилия. Това се постига чрез промяна на конфигурацията на заключващия зъб. Дори с промяна на неговия диаметър. Спрямо шпилката, върху която той заключва.
Така прогоненият заключващ механизъм, съчетан с перфектно, ново, отлично изглеждащо и отлично изпълняващо своята функция уплътнение, превръща пушката в едно истинско бижу.
Поздрави!
 
Последна промяна:
Нагоре