ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

llcoolj

Редовен Потребител
Един познат ми звъня преди малко да ме пита, дали се смазвала пцп помпата. Аз ползвам бутилка и не съм запознат с това чудо на чудесата :) Неговата била Хасанска от последните модели и при помпене от най горно положение не можел да я смъкне до най долно. Разглобил я да види за какво иде реч, но не установил никакъв проблем и сега се чуди дали да я смазва с нещо преди отново да я затвори.
 

lynx

Редовен Потребител
...при помпене от най горно положение не можел да я смъкне до най долно.
Много е вероятно, да е необходим ремонт на третата степен и/или има едно клапанче, да се прегледа и оправи.
И да, смазва се за да не прегрява.
Желателно е, през 20-30 помпи да се изчаква половин минута.
Иначе прегрява и отваряш за ремонт.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Много е вероятно, да е необходим ремонт на третата степен и/или има едно клапанче, да се прегледа и оправи.
И да, смазва се за да не прегрява.
Желателно е, през 20-30 помпи да се изчаква половин минута.
Иначе прегрява и отваряш за ремонт.
Ще му ги предам тези подробности. А с какво точно масло трябва да се смазва?
 

lynx

Редовен Потребител
Хубавите масла, които почти не горят няма да ги намериш.
Затова вземи примерно това по-долу от линка, доста колеги го ползуват и са доволни.
https://bazar.bg/obiava-17440194/ba...isokotemperaturno-do-250-c-sm1000-flakon-50ml
Но първо оправете помпата, само със смазване няма да се самопоправи. :)
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Силиконово масло, най добре да си поръча комплект Опръстени от пушка еу.
 

jony

Потребител
колега, ако притежателя на помпата тежи около 60кг,тази помпа няма да му вьрши работа ,за работа с помпата трябва да си здравеняк над 80кг и като помпаш трябва да използваш тежеста на тялото си ,ако си решил да смазваш по- добре използвай силиконова грес, тя ще издьржи по дьлго и ако не сработва помпата се обади на 0885083606.
 

Nikola

Потребител
колега, ако притежателя на помпата тежи около 60кг,тази помпа няма да му вьрши работа ,за работа с помпата трябва да си здравеняк над 80кг и като помпаш трябва да използваш тежеста на тялото си ,ако си решил да смазваш по- добре използвай силиконова грес, тя ще издьржи по дьлго и ако не сработва помпата се обади на 0885083606.
Аз съм на 17, 90 кил, 1,80м. Помпя си пистолета по 20на пъти на ден и не ми е абсолютно никакъв проблем. Бях го дал на едно приятелче (живее във фитнеса) и ми го върна още на първия ден, защото помпата била развалена :D
 

pushka1

Потребител
Здравейте,
някой може ли да каже какви са точните размери на о-пръстена за третата степен на помпа хатсан(тази с цветния манометър). Досега вземах едни, които са със значително по-дебела стена и като го нанижа на пръчката изрязвам с макетен нож част от него за да го изтъня и да влезе, но последния път нешо не се получи. Иначе и не изкават мног така, явно заради неравномерното изрязване. Имали ги някъде онлайн за да ги поръчам?
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Тук има комплекти пръстени, но излиза много по-скъпо. Тук има дадени размери на повечето пръстени в помпата. Ако не се лъжа - става дума за номер 63.
 

pushka1

Потребител
Не знам дали е 63 или 50. Макар че, като се замисля, имам само един о-пръстен там, нещо не се сещам да има втори на буталото.
Иначе го дават 1.5мм дебела стена на номер 63, но все ми се струва, че е 50 за третата степен, но размер не пише.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Здравейте,
някой може ли да каже какви са точните размери на о-пръстена за третата степен на помпа хатсан(тази с цветния манометър). Досега вземах едни, които са със значително по-дебела стена и като го нанижа на пръчката изрязвам с макетен нож част от него за да го изтъня и да влезе, но последния път нешо не се получи. Иначе и не изкават мног така, явно заради неравномерното изрязване. Имали ги някъде онлайн за да ги поръчам?

Върни назад в темата го има, и аз не го памня. Точния размер е важен, за по дългата експлоатация.
 

pushka1

Потребител
Ами работата е там, че има 136стр. Намерих го в едн апубликация от 2010 на st_beer, но помпата е друг модел, т.е. хатсан е, но явно не е тази с цветния манометър, защото третата степен изглежда по-различно. Имаш ли представа горе-долу кога е писано, за да знам от коя страница да търся.
 

pushka1

Потребител
Ще го направя. Иначе само в един пост намерих, и пише 4,48х1,78. Явно стената трябва да е 1,78. Сега като премеря да видя шублера дали малко под 4мм или под 5мм ще покаже, и ще знам.
 

jony

Потребител
колега; прочети темата ,купува продава всичко останало стр2 Продава полиамид за АТ-44 и ще намериш каквото ти тябва .Прьстена за 3 та степен е 4x1.5 но само с него няма да си решиш проблема защото буталото на 3 та степен ти е фабрично дефектно или е с луфт 0.1мм което е много и ще ти изяде о -прьстена за 1 м за консултация тел 0885083606
 

m42_orion

Потребител
Колеги, някой пълнил ли е бутилка скоро във Варна? Офисът на Цикония не е на посочения в сайта им адрес, а доколкото видях, базата им е чак в Девня?
 

xpresident

Редовен Потребител
Миналата седмица питах по телефона, казаха да занеса бутилката на ул. Подвис
 
Нагоре