Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Има ли консенсус по отношение коя е най добрата опора за далечни стрелби за група.
Другия месец искам пак да си опитам късмета в 4.5мм на 100м и искам да се подготвя с възможно най добрата опората.

Досега съм стрелял с добър успех с двунога отпред и без заден рест но всички ми препоръчват да сменя двуногата с пясъчен рест.

За стрелба за група има ли някакво предимство на пясъчния рест спрямо рест за бенч-рест от типа колдуел рок или колдуел файър-контрол.

Поздрави.
 

runi.b

Потребител
С двунога отпред винаги пушката ще мърда.пробвай с чувалче или стенд ще е по добре.
 

dberov

Редовен Потребител
Има ли консенсус по отношение коя е най добрата опора за далечни стрелби за група.
Няма, който както е свикнал. Аз съм опитвал всички варианти и на мен ми е най комфортно при стрелба с двунога и задна упора - заешки уши. Нищо не ти коства да пробваш и с торбички пясък, но най стабилно е с рест за Бенч.
 

staif

Редовен Потребител
Берка кажи' им и за патерицата' и "вълшебното" одеало :D
 

Васко

Потребител
А на тъмно на 50 метра подпрян на парапета на терасата добре ли е 6.35 о магазина пушка без да и баят. Добре ли е групата а от долу е контейнера за смет.
 

Attachments

  • IMG_20190528_231257.jpg
    IMG_20190528_231257.jpg
    127.2 KB · Прегледи: 163

Don

Потребител
Привет,
Има ли консенсус по отношение коя е най добрата опора за далечни стрелби за група.
Другия месец искам пак да си опитам късмета в 4.5мм на 100м и искам да се подготвя с възможно най добрата опората.

Досега съм стрелял с добър успех с двунога отпред и без заден рест но всички ми препоръчват да сменя двуногата с пясъчен рест.

За стрелба за група има ли някакво предимство на пясъчния рест спрямо рест за бенч-рест от типа колдуел рок или колдуел файър-контрол.

Поздрави.

Трябва да надуеш сериозно джаулите за да имаш някаква точност в 4.5. След 6-70 метра скороста пада значително и проектила започва да се движи на спирала. Ако имаш и някакъв вятър вече става доста трудно. С комшията редовно стреляма на стотина метра. Той се мъчи с Дейстейт на 16J и уцелва капачка веднъж на 20 изстрела. Преди когато стреляше на 25J+ и с по-тежки проектили уцелваше веднъж на 5-6 пъти. Но си е забавно при всяко положение.
 

Васко

Потребител
Трябва да надуеш сериозно джаулите за да имаш някаква точност в 4.5. След 6-70 метра скороста пада значително и проектила започва да се движи на спирала. Ако имаш и някакъв вятър вече става доста трудно. С комшията редовно стреляма на стотина метра. Той се мъчи с Дейстейт на 16J и уцелва капачка веднъж на 20 изстрела. Преди когато стреляше на 25J+ и с по-тежки проектили уцелваше веднъж на 5-6 пъти. Но си е забавно при всяко положение.
Капачка ама от кофа за латекс ли))) майтапя се. Но с 4.5 сигурно е трудно на 100 метра
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Капачка ама от кофа за латекс ли))) майтапя се. Но с 4.5 сигурно е трудно на 100 метра
Колега не е проблем да се стреля с кал. 4.5 до 100 метра, да трудно е ама ако се тренира се получават нещата, дори и с 16 джаула ;) Разбира се няма как да се постигнат резултати като с по-мощните пушки, и по-големи калибри!
 

bleu81

Редовен Потребител
Трябва да надуеш сериозно джаулите за да имаш някаква точност в 4.5. След 6-70 метра скороста пада значително и проектила започва да се движи на спирала. Ако имаш и някакъв вятър вече става доста трудно. С комшията редовно стреляма на стотина метра. Той се мъчи с Дейстейт на 16J и уцелва капачка веднъж на 20 изстрела. Преди когато стреляше на 25J+ и с по-тежки проектили уцелваше веднъж на 5-6 пъти. Но си е забавно при всяко положение.

С 24 джаула поне през моята гладка цев цев жсб хеви лети стабилно без никакви наченки на спирали поне до 120м за разлика от екзакта. Целта ми засега е "група" под 40мм на 100м. Мисля да пробвам и монстър но на тях вероятно ще им трябват 30+ джаула а и няма гаранция че цевта ще ги хареса колкото хевито. На миналата стрелба проблемите ми бяха липсата на заден рест и неудобната поза заради високия стол и въпреки това резултата бе обнадеждаващ.

Аз лично загубих интерес към големите калибри като видях потенциала на 4.5мм при около 24дж. А има монстър, биист и твърдотели за които тепърва ще търся подходяща цев и пушка която да ги стреля.

Капак от латекс на 100м е подходяща цел за 7 джаулова пружинка с диоптрик...
При Пцп над 16дж капачка от бира е реалистична цел... Стига разбира се да няма вятър
 

Васко

Потребител
С 24 джаула поне през моята гладка цев цев жсб хеви лети стабилно без никакви наченки на спирали поне до 120м за разлика от екзакта. Целта ми засега е "група" под 40мм на 100м. Мисля да пробвам и монстър но на тях вероятно ще им трябват 30+ джаула а и няма гаранция че цевта ще ги хареса колкото хевито. На миналата стрелба проблемите ми бяха липсата на заден рест и неудобната поза заради високия стол и въпреки това резултата бе обнадеждаващ.

Аз лично загубих интерес към големите калибри като видях потенциала на 4.5мм при около 24дж. А има монстър, биист и твърдотели за които тепърва ще търся подходяща цев и пушка която да ги стреля.

Капак от латекс на 100м е подходяща цел за 7 джаулова пружинка с диоптрик...
При Пцп над 16дж капачка от бира е реалистична цел... Стига разбира се да няма вятър
За капака от латекса се пошегувах надявам се че си ме разбрал. Иначе знам за какво става въпрос. И да те попитам с каква оптика сттеляш че ми предстои да купувам
 

Don

Потребител
Заредих 4 кутии Пайлдрайвър 5.5. Само да се оправи времето и ще ги засиля с 100J на 200 метра. Надявам се да се представят значително по-добре от Бийстовете, които за момента се леко разочароващи в предвид теглото им.
 

bleu81

Редовен Потребител
Заредих 4 кутии Пайлдрайвър 5.5. Само да се оправи времето и ще ги засиля с 100J на 200 метра. Надявам се да се представят значително по-добре от Бийстовете, които за момента се леко разочароващи в предвид теглото им.

Ако мислиш да ги стреляш със стандартна цев не възлагай прекомерни надежди. За тая чашка пневмо-гуротата коментираха туистове около 1:10 -1:12". Не е невъзможно да летяр стабилно и с нормална цев но трябва да ги засилиш до барутни скорости за да имаш стабилност на 200м.
На бииста проблема му е същия малка пола, дълга чашка...

200м са си територия на барутниците.
 
  • Харесвам
Reactions: Don

Don

Потребител
На Кондора цевта му е 1:17.71. Ще бъде интересен експеримент. Американците коментират че добре се справя с пълнотелите. Мисля че ще успее да ги засили до към 300m/s. При балистичен коефициент от порядъка на 0.91+ скороста няма да падне дотолкова че да се дестабилизира проектила.
 
Нагоре