Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Gadnqra

Редовен Потребител
Хатсан-Гладиус 6,35 мм. Счупена вилката на ударника, против вторични удари. Случило се е поради неправилен монтаж и изплюта пружинка на вилката. Пружинката беше на мармалад, изпаднала в корпуса на цевната кутия. Подмених я с пружинка от химикал, която пасна идеално и вилката започна да работи, както трябва. Това с вилката го виждам и при 3 други пушки, в рамките на 2 седмици. Моделите са различни. Вероятно по стара турска традиция, поне 2-ма от монтажниците в завода са идиоти или пияни. Регулаторът е така направен, че дори на най-силната 6-та степен, закрива наполовина трансферпорта и задушава пушката. След издълбаване на 6-та степен всичко си идва на мястото. Иглата на дотиквача се изтънява с 1 мм. Клапанното тяло се челосва с 2 мм, там където излиза щокът на клапана, за да излезе щокът 4 мм навън. Фабрично се показва 2 мм, което е недостатъчно - ударникът блъска по клапанното тяло. Пружината на бойния клапан ме изненада - беше твърда и клапанът не беше лигав, а корав и стегнат. Фаската е от Иводок, естествено.
 

Attachments

  • 20190323_151007.jpg
    20190323_151007.jpg
    546.1 KB · Прегледи: 132
  • 20190323_151048.jpg
    20190323_151048.jpg
    753.3 KB · Прегледи: 134
  • 20190323_151223.jpg
    20190323_151223.jpg
    319.8 KB · Прегледи: 125
  • 20190323_151303.jpg
    20190323_151303.jpg
    712.4 KB · Прегледи: 129
  • 20190327_122406.jpg
    20190327_122406.jpg
    349.9 KB · Прегледи: 128
  • 20190327_122425.jpg
    20190327_122425.jpg
    508.1 KB · Прегледи: 124
  • 20190330_130145.jpg
    20190330_130145.jpg
    152.6 KB · Прегледи: 133
  • 20190330_130242.jpg
    20190330_130242.jpg
    475.4 KB · Прегледи: 130

staif

Редовен Потребител
леле..тази е от стария модел..аз отдавна съм го решил тоя проблем с тея вилки..впрочем без вилка или с вилка разликата на моята е минимална 3-5 изтрела..подсилил съм и леглото на оста на вилката а щока ми е изтънен от фабричните 4мм на 3 мм за да не потъва" иглата прекалено в клапана според хода на ударника ..между другото туй си е живо БТ брат ,пипне ли се- прави чудеса- а ти можеш :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
Хатсан-Гладиус 6,35 мм. Счупена вилката на ударника, против вторични удари.

Тия вилки само на ат-то ли могат да се разкарат , на тези новите модели не може ли ? Аз на моето ат откакто съм му разкарал вилката и съм му сменило пружината на ударника с по яка , ми прави много ясни и отсечени истрели , няма вторични удари по иглата и платото е 4-5 м коридор.
 
Последна промяна:

jony

Потребител
колега, размера на о-прьстена е 7х1, ако нямаш в комплекта резервен полиамид ,аз предлагам такива.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега ТБ Рандийски, имах модел Джъмбо, но...го разкарах (все пак въпрос на вкус). В момента имам Крал Пънчър Питбул с 2 алуминиеви резервоара.Перфектно балансиран, изключително добра изработка, като изключим, разбира се, тук таме оставените остри ръбове по цевната кутия и някой друг незачистен заосенък, а и калпаво нарязаната цев. Пушката иска много здрав тунинг. Моята е с радикален тунинг, с цев Карл Валтер 640 мм. Мощността, която вади в момента Питбула, е 115 Дж. с 2,4- грамов проектил. Но пак казвам, това е постигнато след много промени, и то радикални.
Така че аз избирам между Крал Армс и Хатсан - първата. Поздрави!
 

Emp

Редовен Потребител
IMG_20190507_095740.jpg Колеги , купих си нов цилиндър за ат-то , само че ми го донесоха от турция , ами какво да ви кажа ,аз съм си купувал от тук за 90 лева когато бяха , за една седмица ръждяса, манометъра му оригинално показва 15-20 бара повече , куикфила го пилих защото беше целия в ръбове .Този сега е съвсем друга история ,качествено матово покритие ,куикфила изпипан без грам ръб , цветен манометър със капачка с резба на клапана , и цялата работа струва 159 турски лири смятайте курса е около 0,30 стотинки .Не стига че нашите ганьовци внасят само брак , ами и искат и тройна цена , някой сигурно ще се възмутят от критиките тук ,понеже има доста ушички на оръжейните магазини във форума. Истината е тази че в България не останаха читави хора. п.п. Цилиндъра не е купуван директно от завода а от интернет магазин в турция , където хората са си заложили процент печалба https://www.temin.com.tr/hatsan-pcp-tufek-hava-tupu
 

Attachments

  • IMG_20190507_095807.jpg
    IMG_20190507_095807.jpg
    648 KB · Прегледи: 124
  • IMG_20190507_103909.jpg
    IMG_20190507_103909.jpg
    770.6 KB · Прегледи: 129
  • IMG_20190507_095718.jpg
    IMG_20190507_095718.jpg
    465.3 KB · Прегледи: 130
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
View attachment 77438 Колеги , купих си нов цилиндър за ат-то , само че ми го донесоха от турция , ами какво да ви кажа ,аз съм си купувал от тук за 90 лева когато бяха , за една седмица ръждяса, манометъра му оригинално показва 15-20 бара повече , куикфила го пилих защото беше целия в ръбове .Този сега е съвсем друга история ,качествено матово покритие ,куикфила изпипан без грам ръб , цветен манометър със капачка с резба на клапана , и цялата работа струва 159 турски лири смятайте курса е около 0,30 стотинки .Не стига че нашите ганьовци внасят само брак , ами и искат и тройна цена , някой сигурно ще се възмутят от критиките тук ,понеже има доста ушички на оръжейните магазини във форума. Истината е тази че в България не останаха читави хора. п.п. Цилиндъра не е купуван директно от завода а от интернет магазин в турция , където хората са си заложили процент печалба https://www.temin.com.tr/hatsan-pcp-tufek-hava-tupu
Асаня 125 с гб 175 лв. А нашите тук,вчера купих един опръстен за затвоpа на cfx 4 лв. с доставката 10.40 лв. щото не ебават да идат до офиса,а от адрес до офис.
 

Emp

Редовен Потребител
Асаня 125 с гб 175 лв. А нашите тук,вчера купих един опръстен за затвоpа на cfx 4 лв. с доставката 10.40 лв. щото не ебават да идат до офиса,а от адрес до офис.
И аз съм вземал о-пръстен за цевта на хатсан 125 като имах такава пушка , не стига че със куриер ми го пратиха тогава и ми излезе към 12 лева ами и ми пратили за друг модел пушка , много зянища имам с нашите оръжейни магазини , да са живи и здрави .На мен Одрин ми е на 30 километра , но ти трябва и човек турчин познат да имаш , защото там са 6 волтови , пратих един приятел за цилиндър , със снимки , модел , всички данни и продавача му викал комшу донеси пушката за юрнек , луда работа . Добре че имам комшия турчин , та той ми свърши работа човека .
 

Васил Василев

Редовен Потребител
И аз съм вземал о-пръстен за цевта на хатсан 125 като имах такава пушка , не стига че със куриер ми го пратиха тогава и ми излезе към 12 лева ами и ми пратили за друг модел пушка , много зянища имам с нашите оръжейни магазини , да са живи и здрави .На мен Одрин ми е на 30 километра , но ти трябва и човек турчин познат да имаш , защото там са 6 волтови , пратих един приятел за цилиндър , със снимки , модел , всички данни и продавача му викал комшу донеси пушката за юрнек , луда работа . Добре че имам комшия турчин , та той ми свърши работа човека .
А границата как се минава с това чифте. Ако си купиш от там.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Чифте не е точната дума. Чифте е пушка с две цеви, тоест ловна. А тези са с една цев. ;). Според мен думата чифте трябва да е в кавички.:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
По последни данни, засега няма проблеми на границата.
Минаваш си и никой не те пита нищо. :)
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Чифте не е точната дума. Чифте е пушка с две цеви, тоест ловна. А тези са с една цев. ;). Според мен думата чифте трябва да е в кавички.:cheers:
Чифт или тек имах предвид за пцп като гледам цените е по евтино от нашите .Хем може да спретнем некое суаре с кадънаекспрес..
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
По последни данни, засега няма проблеми на границата.
Минаваш си и никой не те пита нищо. :)
На пункта Лесово българският митничар ми каза че въздушните пушки не ги обмитяват.Когато минавахме бяхме с 3 пушки и 1 пистолет.Нямаш никакви грижи.:cheers:
 

Васил Василев

Редовен Потребител
View attachment 77438 Колеги , купих си нов цилиндър за ат-то , само че ми го донесоха от турция , ами какво да ви кажа ,аз съм си купувал от тук за 90 лева когато бяха , за една седмица ръждяса, манометъра му оригинално показва 15-20 бара повече , куикфила го пилих защото беше целия в ръбове .Този сега е съвсем друга история ,качествено матово покритие ,куикфила изпипан без грам ръб , цветен манометър със капачка с резба на клапана , и цялата работа струва 159 турски лири смятайте курса е около 0,30 стотинки .Не стига че нашите ганьовци внасят само брак , ами и искат и тройна цена , някой сигурно ще се възмутят от критиките тук ,понеже има доста ушички на оръжейните магазини във форума. Истината е тази че в България не останаха читави хора. п.п. Цилиндъра не е купуван директно от завода а от интернет магазин в турция , където хората са си заложили процент печалба https://www.temin.com.tr/hatsan-pcp-tufek-hava-tupu
От Турския сайт може ли да поръчваме от България.. И плаща ли се мито.
ПП. Харесах си тая пушка излиза 485 лв
https://www.temin.com.tr/hatsan-turkbull-bullmaster-pcp-havali-tufek-5-5-mm
 
Последна промяна:

Emp

Редовен Потребител
От Турския сайт може ли да поръчваме от България.. И плаща ли се мито.
ПП. Харесах си тая пушка излиза 485 лв
https://www.temin.com.tr/hatsan-turkbull-bullmaster-pcp-havali-tufek-5-5-mm [/QUOTНе става , то ако беше така ,нашите оръжейни магазини щяха да фалират . Трябва да се поръча от адрес в турция , или да я купиш от магазин там . Има една такава колегата ТиНКа я продава от доста време , провери в купува продава .
 
Нагоре