ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

6

6.35

Гост
Здрасти колеги.Може ли да попитам защо оптиката ми си губи прострелката по вертикала.Пак групира но 30см. надолу.Настройваш я ,но след 100 съчми наобратно.Изведнъж се случва.Липарс4×40.Благодаря предварително.
 
6

6.35

Гост
Пружинна.Хатсан 100х.Почти не усещам откат.
 
Последна промяна от модератор:

roskokn

Потребител
Ако не си променял дистанцията може и пушката да променя скороста на изстрелите а от там и прострелката.
 

staz

Редовен Потребител
Погледнах . Малко на ръба са с височина от малко над 2 м , но изглеждат обещаващо . Приличат на тази , която беше използвал онзи в клипа първоначално . Ще поразгледам и по-подробно . Благодаря ! :)
Търси фонтанна или каскадна помпа. Преди години Гардена имаше такива и бяха много добри. (GARDENA)
За потопяема с поплавък - Ебара Италия са едни от най-добрите и задължително инокс.
 

xpresident

Редовен Потребител
Здрасти колеги.Може ли да попитам защо оптиката ми си губи прострелката по вертикала.Пак групира но 30см. надолу.Настройваш я ,но след 100 съчми наобратно.Изведнъж се случва.Липарс4×40.Благодаря предварително.
Защото тази оптика с този монтаж не е пригодена да издържи на отката на хасана и изтърва резбата на тумблера за вертикална корекция. Вероятно си прецакал вече оптиката.
 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
Аз принципно имам със същата оптика над 10000изстрела с метеор ar 1000magnum която не е по слабо ритаща пушка и корекции са се налагало много рядко и в рамките на 2-3клика като не съм сигурен дали оптиката е била причина за отклоненията.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Разлика 30 см по вертикала е едно, 3 см е друго. Първото говори или за сериозна разлика в скорoстта или за проблем с оптиката. Второто може да е от какво ли не.
Дори и да няма мерни прибори, пробвай без оптика, разликата да бие в долния край на лист А4, ако е простреляна в горния ще дойде от пушката.
Аз също на такава комбинация от пружинка и оптика не бих се доверил.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Търси фонтанна или каскадна помпа. Преди години Гардена имаше такива и бяха много добри. (GARDENA)
За потопяема с поплавък - Ебара Италия са едни от най-добрите и задължително инокс.
Просто повечето фонтанни които виждах бяха слаби . Намерих няколко удачни модела . Благодаря !
https://praktis.bg/vodna-pompa-font...D5uDhTZS5Usy2_tFE0bNeanze32Ktfps9qrKm24Xnh8VM

http://www.onlinepets.eu/АКВАРИСТИК...зера-3600л-ч-3-2m-max-воден-стълб-50W-WP-4550
 

anibis

Редовен Потребител
Може ли да попитам защо оптиката ми си губи прострелката по вертикала.Пак групира но 30см. надолу.Настройваш я ,но след 100 съчми наобратно.Изведнъж се случва.Липарс4×40.Благодаря предварително.

Това няма как да е от спад на скоростта на пушката ти. Щом казваш,че почва също да групирва пушката ти,30см надолу от първоначалната прострелка,и след отново наместеното, прострелването на оптиката в предишното и състояние, ти имаш около 100-на чашки в център-а/кръста/ и след това пак групата ти е на 30см надолу от първоначалната прострелка на оптиката ти. Няма как да имаш спад на скоростта, 1- Защото чашките си искат определена скорост ЗА да групирват. 2- с такъв спад на скоростта на чашката за да е 30см надолу от първоначалната прострелка,чашките нямаше да летят както трябва,а да не говорим че пушката щеше да не групирва,с такъв спад на скоростта няма как да се случи това,както казах чашките си искат своята скорост за да почнат да групирват.

Това ме навежда на мисълта, че или монтажите са ти пълен кенеф, и изтърват от големия откат, и наткат,или оптиката е пиши бегала.
Виж колега,не знам дали си с монтажи,или с моноблок,ако си с монтажи веднага си вземи някой по-хубав моноблок,но ако си с моноблок и ти прави пушката така, както ти казваш попаденията са ти 30см надолу от кръста,това е от оптиката пиши е бегала.
 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
Щом казваш,че почва също да групирва пушката ти,30см надолу от първоначалната прострелка,и след отново наместеното, прострелването на оптиката в предишното и състояние, ти имаш около 100-на чашки в център-а/кръста/ и след това пак групата ти е на 30см надолу от първоначалната прострелка
А дали ги групира или просто спадат надолу-нека сподели колегата.Пушката с телена или с газова пружина е?
 
6

6.35

Гост
Благодаря за отговорите колеги.Аз мисля че и от двете може да е.За по сигурно сложих една друга оптика но видях че имам малък пропуск на въздух между плаващата цев и цилиндъра.Уплатнението там е ново така че незнам.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това ме навежда на мисълта, че или монтажите са ти пълен кенеф, и изтърват от големия откат, и наткат,или оптиката е пиши бегала.
Виж колега,не знам дали си с монтажи,или с моноблок,ако си с монтажи веднага си вземи някой по-хубав моноблок
Никой не му каза нищо за пушката.
Според мен, ако иска да прави що годе групи, трябва първо да почете, после да смени пушката и ако реши пак да е пружинка, да наблегне на монтажите и евентуално нова оптика, защото тази вероятно си е отишла.
Ако не ... да стрела на механични, но с тази пушка ... толкова.
 

roskokn

Потребител
Аз навремето имаше един момент когато стрелях като психично болен с една пружинна пушка и от радост че уцелвам дъската ламинат на 80м. изстрелях със скорост 20ист/мин около 40-50чашки като резултата беше спад на попаденията с около 50см и последвало скъсване на пружината.Та мисълта му е че пушката ако е с телена пружина то тя не обича бързата стрелба и при такава свойствата и определено се променят.
 
6

6.35

Гост
На 80 метра с тази пушка си е късмет.Но 30-40 метра групата е около 40мм.Може би пружината да се умаря но тя ще е ги пилее навсякаде по мишената ако вобще я уцелиш.Може би ще сложа газова пружина .Чао засега и много групи.
 
Последна промяна от модератор:
6

6.35

Гост
Може би да.Скоро ще отида на стрелбището и ще ви снема какъв съм снайперист.Ако не ме е срам.
 

roskokn

Потребител
Няма никакъв срам в това...всеки е с различна пушка различен стаж,оборудване,опит и тнт.Затова е нормално да има и различни резултати.
 
Нагоре