METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

Господин

Новодошъл
Здравейте, колеги имам метеор ар 1000 4.5mm, на около 5000 изстрела. Търся пружина и маншет. Ако някой знае къде мога да намеря, или от коя пушка става нека ми каже. Четох по назад в темата, но не намерих информация. Знам, че метеора е копие на Марвик голта и съответно частите са взаимно заменяеми, но не намерих никъде маншет и пружина за двете пушки.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колега!
Частите на Марвик Голд и АР 1000 Магнум не са съвсем взаимозаменяеми. Буталото на АР 1000 Магнум, е по-дълго от това на Марвик голд. Също така корпусът (цилиндъра) на АР 1000 Магнум е по-дълъг от този на Марвик Голд. Разлика има и в ригелите. Ригела на АР 1000 Магнум е по-дълъг от този на Марвик Голд. Тези части не са взаимозаменяеми. Не може да бъде сменена и цевта с цевната кутия (без нужната преработка). За да бъде поставена цев от Марвик Голд на АР 1000 Магнум, трансферпорта на АР 1000 Магнум трябва да бъде преместен с близо един милиметър надолу, за да влезе в съосие с цевта на Марвик Голд. Прикладите също не са взаимозаменяеми.
От всичко споменато дотук, става ясно, че АР 1000 Магнум не е копие на Марвик Голд. За да бъде копие, всички детайли по двете пушки, трябва да са абсолютно еднакви и взаимозаменяеми, но тук не е така.
Единствените компоненти, които можеш да ползваш от Марвик Голд, са маншет, пружина и спусков механизъм.
Надявам се информацията, да ти е от полза!
Поздрави! :cheers:
 

Господин

Новодошъл
Благодаря, колега за информацията беше ми от полза. Ще пиша в темата за Марвик голта, от къде взимат маншети и пружини. А оригинални маншет и пружина за метеора от къде могат да се намерят.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей колега!
Не ти трябват оригинални китайски пружина и маншет, при положение, че на пазара има много по-качествени испански на Марвик Голд. Провери при вносителя на Норика. Чичко Гугъл ще ти помогне :cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
от къде взимат маншети и пружини
https://www.oragie.net/category/37_vazdushno_orazhie
https://www.bularms.com/
Обади се на някой от двата магазина и ги питай,аз си взех от първият преди време,имаха и газова пружина,но ако не си в час не си прави експерименти.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/meteor-ar-1000-magnuМ-qb-и-т-н.40/page-32

ето това клипче е полезно,правено е от наш колега(евала за ,което :) )
 
Последна промяна:

eddy

Новодошъл
И аз съм дългогодишен притежател на въпросната пушка, след като беше забравена за малко повече от месец с натегната пружина(която най-вероятно си е отишла), започна да "пляка" без да изстрелва чашките(най-вероятно скъсан маншет) и започна да се зарежда трудно съм се ориентирал и аз към ремонт. Въпреки че не знам дали си заслужава тъй като при зареждане един познат изпусна цевта и от пружината самата цев се върна в изходна позиция толкова бързо, че последната се изкриви.. та мисълта ми е, че намерих този сайт: http://calibr-spring.com/gazovye-pr...ya/shanghai/gazovaya-pruzhina-shanghai-ar1000 който предлага и международна доставка за 10$ доколкото разбрах... Мисля в най-скоро време да ги "преслушам". Ако сметките ми са вярни газова пружина с маншети трябва да дойде на под 50 лв..
 

redsox

Редовен Потребител
Как е колеги. Надявам се всичко е наред и пушките ви слушат. Открих сезона, ползвайки за първи път резервния ми Метеор също с ГП от Норика. Сложих лийпърс 3-9 32 и ако резултатите се задържат като на снимките за известно време, хилядарката заделена за вайраух ще си я спестя за сега. Пупу да не му е уроки на китайчето.
 

Attachments

  • 31C2F94E-7DFD-4BF2-950B-935A877D3BDD.jpeg
    31C2F94E-7DFD-4BF2-950B-935A877D3BDD.jpeg
    260.3 KB · Прегледи: 112
  • 12CF5FB2-A89F-48AC-BCD8-FE4DF2734BE3.jpeg
    12CF5FB2-A89F-48AC-BCD8-FE4DF2734BE3.jpeg
    292.2 KB · Прегледи: 115
  • 6B300C0D-6752-40F1-BD59-FE8A29768870.jpeg
    6B300C0D-6752-40F1-BD59-FE8A29768870.jpeg
    265.8 KB · Прегледи: 114

redsox

Редовен Потребител
Факт, колега, ама нямам време да ходя по поляните за 50метра стрелби, а за 20-25 метра на вилата просто е нещо като обида за Вайха да я принизявам за такава дистанция :) живот и здраве да е, ще се обзаведа, решил съм го. една 77ца ще взема пък квото ще да става. дано имам времето да мога да я ползвам на разстояния според качествата.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Факт, колега, ама нямам време да ходя по поляните за 50метра стрелби, а за 20-25 метра на вилата просто е нещо като обида за Вайха да я принизявам за такава дистанция :) живот и здраве да е, ще се обзаведа, решил съм го. една 77ца ще взема пък квото ще да става. дано имам времето да мога да я ползвам на разстояния според качествата.
Сигурно има и още какво да се желае от Метеора. Имаш разсейване по височина което може и да е от различна сила на преследване. На колко джаула е пушката между другото?
Иначе с Вайха сравнение трудно може да се прави, научиш ли се с него ще се кефиш на 25 метра на доста по-малки цели да уцелваш, и групи около 1 см ще са нещо реално постижимо. Успех :cheers:
 

ivooo11

Новодошъл
Имам питане относно Метеор АР 1000,има ли разлика в качеството на пушката от тези с метални мерни прибори и тези с фибро-оптични?
 

redsox

Редовен Потребител
Колега soundmax, не съм мерил джаули. На бележката от ВИПа дават 23 и нещо. Но сега с ГП вероятно е по-различна. Има какво още да се желае главно от стрелеца:) съгласен съм.

До ivooo11 не мога да съм сигурен, въпреки че ме съмнява да има разлика в карантиите. имам два метеора от ВИПа в Дървеница и двата са с пластмасови мерни прибори. Единия метеор групира горе в дясно независимо от настройката, затова само с оптика може да се стреля. Втория с който стрелях вчера функционира добре и на механични и с оптика. Поне засега след само една стрелба ок 50 чашки. Лотария си е с тези пушки но за тея пари си струва риска ако още ги има за 120 лева.
 

Hidden

Редовен Потребител
...Единия метеор групира горе в дясно независимо от настройката, затова само с оптика може да се стреля. Втория с който стрелях вчера функционира добре и на механични и с оптика. ...
Хм, вероятно проблема е в мерните прибори. Чудя се дали не могат да се сложат такива от Норика Марвик Голд. Колега, би ли сложил снимка на мерните прибори на Метеора, както и на мястото на прикрепяне на мерника към цевната кутия?
 

redsox

Редовен Потребител
Ето фотоси на мерника.
 

Attachments

  • 003969FF-D5CB-4892-BF67-DBC264BB0950.png
    003969FF-D5CB-4892-BF67-DBC264BB0950.png
    2 MB · Прегледи: 105
  • 989E8CB5-9F6D-4CDE-9ABB-0922E8D256B7.jpeg
    989E8CB5-9F6D-4CDE-9ABB-0922E8D256B7.jpeg
    296.2 KB · Прегледи: 103
  • 6A71FE94-879A-451C-AE3F-B21897E64BA5.jpeg
    6A71FE94-879A-451C-AE3F-B21897E64BA5.jpeg
    282.2 KB · Прегледи: 102
  • 728181A6-B354-4984-B31D-4F6147BC94D1.jpeg
    728181A6-B354-4984-B31D-4F6147BC94D1.jpeg
    231.9 KB · Прегледи: 103

ivooo11

Новодошъл
Днес закупих метеор ар 1000 и имам същият проблем описан по горе,групира попаденията нагоре 5см и вдясно7-8 при мерене в средата на мишената от 10-15 метра,мерника е най долу и в центъра на разделенията,калибара е 5,5,дали се дължи на крива цев и имали начин да реша проблема или да си закупя оптика
 

lynx

Редовен Потребител
На някои пружинни пушки мерните прибори могат да се коригират, подложки, изпилване ако е нужно някъде или нещо друго...
 

ivooo11

Новодошъл
С фиброоптични мерни прибори е,чашки jsb exact 1.175g,отклонението при стрелба от 15 метра ми се вижда ненормално при равна мушка в основата на центъра на мишената
 

redsox

Редовен Потребител
Колега ако забелязваш на снимките даже личи че съм пилил мерника в ляво, за да мога да корегирам допълнително. Така и не “прибра” групата достатъчно в ляво. Накрая сложих оптика и с това се приключи. После купих още един метеор и при него засега нямам подобен проблем. Явно с тези пушки е малко лотария. Ако продавача се навие опитай да я смениш, в случай че не ти се инвестира в оптика. Успех
 
Нагоре