Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

astra

Редовен Потребител
Проблема очевидно е в нивото на комуникация и в очевидно слабия английски, зад който минават разни леки недоразумения в ценообразуването за сметка на клиента, естествено. Точно както и с китайците, които споменаваш.
Той може да е пан, аз пък съм д-р инж. И какво? Да си мерим титлите или кой кого ще надлъже, скривайки се зад келяв английски?
Сори, в такива гяволъци не участвам!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Miki64

Потребител
Здравейте! Нов във форума, нов в стрелбата с газово. Спрял съм се на PCP, кал.6,35. От прочетеното последният месец, пък и не само, съм се спрял на FX Impact(изпуснах една която се продаваше тук), Daystate RED WOLF или ATAMAN M2R.
Въпреки че в тази тема се коментира онлайн пазаруването, бих искал да Ви задам въпроса и чуя мнение по следната възможност:
Мой приятел се намира(по-скоро, често пътува) до Петербург. Ако му поръчам да ми купи пушката АТАМАН, какви подводни камъни очакват него и мен при вноса, превоза и обмитяването, и не само, в България. Пътуването извършва със самолет. Ако е възможен такъв вариант, там пушката е около 1200€, по какъв алгоритъм следва да стане купуването от него, после продаването на мен и тн?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Сайта е примерен за модела:

http://ataman-shop.ru/shop/rifles/тактический-карабин-тип-4-складной-пр/
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Поглеждай тук:
https://armasayala.com/gb/38_ataman-airguns

Аз купих две пушки от там и двете дойдоха.

Понякога намаляват сериозно цената. Атамана който търсиш по едно време беше 1000 евро но в .22

Не знам от русия ако се купи дали няма да е 7j - провери добре.
 

astra

Редовен Потребител
Хер Бенке, за радост отговори и за съжаление ... не изпраща пушки за Бг.

We have long been looking for a forwarding company that can take on an order to Bulgaria.
We did not find any that is affordable.
We do not ship arms with DHL to Bulgaria because it is very risky.
The air rifles usually do not arrive. We are very sorry.

Adam Benke

Какво пък, поне не се опитва да залъгва...
 

Sen

Редовен Потребител
Хер Бенке, за радост отговори и за съжаление ... не изпраща пушки за Бг.

We have long been looking for a forwarding company that can take on an order to Bulgaria.
We did not find any that is affordable.
We do not ship arms with DHL to Bulgaria because it is very risky.
The air rifles usually do not arrive. We are very sorry.

Adam Benke

Какво пък, поне не се опитва да залъгва...
Е, тва пък какво чудо е? ВО обикновено не пристига тук с DHL? :eek::eek:
 

astra

Редовен Потребител
Това може да каже някой, който вече е пазарувал от Бенке...
Аз лично бях изненадан от този отговор!
 

xpresident

Редовен Потребител
Под DHL вероятно има предвид нормалните немски пощи, от които пратките се поемат от Български пощи. Нормално е да изчезне нещо, не един такъв случай съм имал.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В немско има и други законови формалности от страна на купувача, които трябва да са предварително представени/уредени за да вземат пратката, ако не е "F ", а е над 7,5 Дж.
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги,харесал съм си една оптика
ATN X-SIGHT 4K PRO 5-20X
https://www.atncorp.com/x-sight4k-pro-day-night-rifle-scope-5-20x

Там където съм я разглеждал навсякъде е 800$, а тук я намирам за 2100-2300 лв.
Възможно ли е да се внесе за по-малка сума от 2200лв в България?
Колега, и на мен тва ми беше дилема доста време за точно тази оптика... Тръгна ли да я търся някъде в ЕС, цената става "довиждане", както се казва. Мислех да пробвам през някоя фирма за внос на стоки от САЩ, ама като видях какви комисионни си бухат отгоре на цената... А и с тях е доста рисковано по мое мнение, когато става дума за такъв скъп уред, с който трябва да се внимава при преноса. Я дойде, я не, и то в какво състояние ще е, пак за почти същите пари.
Може и за някои колеги да не съм прав, но за мен такъв артикул само чрез приятел, който е там на място и се прибира към Бг. Което е събитие с много малка вероятност, обикновено ;)
Успех, и ако намериш някакъв разумен начин - споделяй.
 

Miki64

Потребител
И аз съм се огледал в нея, но плюс лазерният далекомер https://www.atncorp.com/range-finder-abl-1000. А той още не се продава.
Иначе си правя сондажи с приятели по щатите, да видим кой пръв ще ми го докара. В тази връзка, следва ли нещо да се декларира при износа/вноса?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Опита е разнороден.... Идва ли са и няколко в рамките на месец-два, като се реализираха всичките резервни варианти.
На изходна митница си е субективен фактор, но вече почти всички ги карат да я обявят, когато е в ръчния багаж. На наша митница, също е субективно, дали ще искат ДДС, но ако е обявена, почти винаги искат.
 
7

7842

Гост
Здравейте колеги.За колко време пристига стока закупена от ebay co uk?Благодаря предварително.:cheers:
 

staz

Редовен Потребител
Ако действаш през gabco, стоката идва макс. десетина дни
 

emci74

Редовен Потребител
Зависи продавачът с кой куриер ти шипва стоката. Идвала ми е за 3 дни и за 10 ,като пратката в България идва за 2 и след това е като черна дупка тракинга. Български пощи за компютри още не са чували и си живеят в ерата на комунизма. Пощаджийките са с една дебела тетрадка и каката,ако не я мързи да прелисти 2-3 страници ,за да ти търси пратката,ще те отпрати без да й мигне окото
 
7

7842

Гост
Някой който има регистрация и има намерение нещо да поръчва от ebay co uk да ми поръча една оптика :cheers:
 
Нагоре