МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

llcoolj

Редовен Потребител
Пушката чисто нова, без правени интервенции по нея ли е? Най вероятно пушката ти няма плато. Замери скоростта с която пушката изстрелва чашките и ще разбереш.
 

xpresident

Редовен Потребител
IMG_20190330_094252.jpg
Тази я снимах защото се получи много добре. На открито, 37 метра имаше значителен вятър, но го дебнах когато утихне. Стреляно е с Атамана, оптика Optisan 3-9x42, jsb 0.547, 5 броя
 

xpresident

Редовен Потребител
Малко групи от днес сутринта на 49м, слаб променлив вятър, JSB 0.547 4.53, серия 70.
2222.jpg
Вижда се че Атамана групира прекрасно на тази дистанция, когато отслабне вятъра. Чашките не са от най-подходящите, но имам една кутия за изразходване и за това стрелям с тях. Ето срванение между отделните серии на 45м от маса на закрито (до колкото мога да стрелям от маса):

1111.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Според мен е по-добре тежести отпред на цевта,ще събере още повече групата.
На моята М-ка,не и се нравят 0.547 в 4.53 най добре стреля с 4.52,и Солдатов и той ми каза че цевта е селектирана точно за тия чашки,не знам твоята цев може да е друга,и да си иска 4.53:cheers:
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Мисля, че си е добре цевта.
Групите надписани с №70 и 54 са екстра.
Цев с проблеми няма да събира така чашките, особено №54 е една дупка.
Може и друг стрелец да се пробва с пушката, за да се види дали и стрелеца не е един от факторите :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Тези на Dominus освен,че подобряват групите,непозволявайки въздушният поток да дестабилизира чашката(то Атамана май няма голяма нужда) повишават комфорта и стабилността при изстрел,като неутрализират отката!
Според мен!
 

xpresident

Редовен Потребител
Според мен е по-добре тежести отпред на цевта,ще събере още повече групата.
На моята М-ка,не и се нравят 0.547 в 4.53 най добре стреля с 4.52,и Солдатов и той ми каза че цевта е селектирана точно за тия чашки,не знам твоята цев може да е друга,и да си иска 4.53:cheers:
4.52 са по-добре, особено 54-та серия, просто от 4.53 имам отворена кутия :)
Относно групите, напомням че е стреляно на вятър, макар и слаб, повечето пъти с 1-2см корекция.
А определено стрипер или тежести могат да свият още групата, но има ли смисъл? С 54-та на закрито вярвам че ще е под 10мм, което за ФТ според мен е достатъчно.

Тези на Dominus освен,че подобряват групите,непозволявайки въздушният поток да дестабилизира чашката(то Атамана май няма голяма нужда) повишават комфорта и стабилността при изстрел,като неутрализират отката!
Според мен!
Точно това имам предвид, Атамана е много тих и вярвам че няма преразход на въздух, (200 изстрела за 100бара) така че ефекта от стрипера не очаквам да е много голям. А така си е под метър пушката, което е удобно за пренасяне.
 
Последна промяна от модератор:

ivofox

Редовен Потребител
Колеги не се занимавайте с глупости.Тежести не ви трябват ,на фитнес ли ще ходите?.Един стрипер от на Павката и си решавате всички проблеми.От както имам негов стрипер нямам никакви забележки по пушката си.Hamerlli AR20 хамерлито ми не е класна пушка .От като и сложих стрипера и изхвърлих всякакви тежести по пушката.Започна да стреля като хората.Не се влияе от вятъра по вертикала ,не подскача изобщо.Жорката и Калата от Асеновград са свидетели на 50 метра в зала направих 6мм група и то 2 групи по 6 мм по 4 чашки.Аз изобщо не стрелям за група.Групата е направих от Фт поза(тоест седнал)не от маса.Преди този стрипер постояно имах проблеми по вертикала.На Павката (Доминус) стрипера работи.Балансира чашката при полет и действа и като отсекател не подскача пушката.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Един стрипер от на Павката и си решавате всички проблеми.
Ще послушам съвета ти, но на по-късен етап. Сега още имам да свиквам с пушката, с новата оптика. До сега бях с пружинка и оптика с преден паралакс, има време за стрипер.
 

anibis

Редовен Потребител
Лично за мен няма значение какво ще сложа отпред на цевта,дали ще са тежести или стрипер важното е да се подобри още повече групата.
Но поради тази дълга цев на моята М2R-ка 550мм реших да сложа тежести,и въобще не сбърках. Бях видял Степан Мурчагин в нета/снимка/ да стреля с една М2R-ка, отпред с тежести,и ми хареса доста та заради това моята е направих с тежести, и заради дългата цев.
Между другото Степан стреля с Щаер не знам на кой е бил тая М2R-ka с тия тежести,но стояха страхотно.
Ето го моето бижу с тежести,всичко е правено от нереждавейка на нишкова ерозия.

image.ashx
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги не се занимавайте с глупости.Тежести не ви трябват ,на фитнес ли ще ходите?
Иво, имаш уважението ми и за ФТ може да си спец, но за БР има още доста да учиш. Ако цевта ти няма тежък регулиран баланс от пред (устройството се нарича тунер) си за никъде при прецизна стрелба от рест, там десятката ти е точка 2мм. Миро не случайно ги е наредил тези тежести по цевта си, друг е въпроса Васко дали ще гони 4-5мм разсейване.
 

dberov

Редовен Потребител
Миро видял от Степан, харесало му, направил си и сложил. Той е човек, който трябва да опита всичко и е във вечен експеримент - казвам го в положителен аспект.
Има колеги, когато са доволни от пушката - не пипат.
Аз например не съм видял Алексей Солдатов да слага тежести и моето мнение е че ако една пушка е добре направена, то тежести не са и нужни.
А....ами аз на булпапа, трябва ли да имам тежести бе Светльо че да спечеля БР турнир.
Както и да е, това са си мои размишления и не им обръщайте внимание ако са засегнали някой.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
До колкото аз разбирам тежестите и стрипера имат съвсем различна роля, едното променя резонанса на цевта, другото премахва струята въздух която дестабилизира чашката след като напусне цевта. Забелязвам че на повечето пушки за прецизна стрелба има комбинация от двете, ето пример:
Apurvi_Chan.jpg
Така че който гони споменатите от Светльо 2мм да си слага и от двете.
 
Нагоре