Пушките на STEYR

sts1969

Редовен Потребител
Щото цевта е сам 45 см. и вероятно няма 24 дж. вариант. Виждал съм я само в сайта на Щаер, не и да се продава.
Макс, и без това има голяма вероятност да смениш няколко цеви, поръчай си каквото ти харесва на визия...поне да радва окото. :pardon: :D
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Колеги, моята мечта сякаш вече почука на вратата: Steyr изглежда са разрешили проблема с производството на quick fill и има заредена нова партида HFT пушки.
Искам да помоля за мнение и съвет, преди да направя поръчката.
Все още се чудя кой вариант да избера HFT Hunting - с дървен приклад или HFT - синтетичен приклад. Зная, че дървеният приклад не е толкова практичен при дъжд и лоши атм. условия, както е синтетичният, който има и малко повече настройки, но ... дървеният е доста по-красив от откровено ортопедичния вид на синтетичния приклад...
Моля за съвет, преди да се реша и скоча :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, моята мечта сякаш вече почука на вратата: Steyr изглежда са разрешили проблема с производството на quick fill и има заредена нова партида HFT пушки.
Искам да помоля за мнение и съвет, преди да направя поръчката.
Все още се чудя кой вариант да избера HFT Hunting - с дървен приклад или HFT - синтетичен приклад. Зная, че дървеният приклад не е толкова практичен при дъжд и лоши атм. условия, както е синтетичният, който има и малко повече настройки, но ... дървеният е доста по-красив от откровено ортопедичния вид на синтетичния приклад...
Моля за съвет, преди да се реша и скоча :)
Ако дървото поема влага, просто го минаваш със силиконово масло през 2-3 месеца, и не поема даже потта от ръцете.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Не че нещо,ама колко пъти излизаш да стреляш в дъжда?Както и другите колеги да кажем с 16дж плякалки,сега има и такива дето ходят по горите,но там е друга бира.Все пак всеки иска да му е приятно,като стреля.
 

astra

Редовен Потребител
Не че нещо,ама колко пъти излизаш да стреляш в дъжда? .
Не знам, понеже засега нямам пушка. Но ако взема да се престраша и да участвам в състезания, а то вземе два дена да вали... А бе, въртят ми се глупости в главата. Синтетичната пушка е 1200лв по-скъпа от тази с дървения приклад - то си е цяла оптика с монтажите. А дървото е приятно и на гледане и на пипане. Но аз все пак рекох да попитам, защото като се чудя уважавам и чуждото мнение, пък сетне сам решавам :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Влагата идва от потта в горещите летни дни, предимно от ръцете по ръкохватката, и от лицето по подбузника. Ако дървото не е защитено, много бързо поема потта и си променя неприятно цвета.
 

astra

Редовен Потребител
Още един нов Щаер зарадва своя нов стопанин т.е. мен :)
Challenge HFT Hunting 16J, 4.5mm.
И веднага с един въпрос към знаещите: В началото на цевта - около мястото където се слага чашката има една голяма мека шайба от дунапрен. Има ли някаква функция при нормалната стрелба или е само с транспортна функция и следва да я махна?
Ето картинка:

20190417_162817.jpg
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Не я махай.
Може и без нея, но ако ти падне чашка между порта и цевта е кофти.
Ииииииииии честито.
 

astra

Редовен Потребител
Не я махай.
Може и без нея, но ако ти падне чашка между порта и цевта е кофти.
Еха, Щаер си уважават клиентите... Снощи им писах за тази шайба от дунапрен и днес, преди да съм станал още, имах техния отговор :)
Слагат я за удобство при зареждане, за по-лесно намиране на мястото за чашката под оптиката. Може да се махне, а може и да не - по желание.
 

astra

Редовен Потребител
Колеги, моля за съвет относно модериране на Щаера. Засега стрелям на закрито, докато му свикна и докато времето се постопли. Здраво трещи Щаера на закрито и без тапи за уши се не трае. А с тапи не е удобно за дълга работа и има риск от нарушена комуникация и сакатлък...
Гледам, че предлагат оригинален компенсатор, но няма функция на модератор, която ми трябва.
На Асеновградското ФТ преди месец, един колега ми спомена, че правят на 3-Д принтер, но съвсем забравих кой, къде и т.н. :(
Малко помощ относно проблема, моля?...
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Заводския стрипер няма да ти реши проблема. Трябва ти тихо ...
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, моля за съвет относно модериране на Щаера. Засега стрелям на закрито, докато му свикна и докато времето се постопли. Здраво трещи Щаера на закрито и без тапи за уши се не трае. А с тапи не е удобно за дълга работа и има риск от нарушена комуникация и сакатлък...
Гледам, че предлагат оригинален компенсатор, но няма функция на модератор, която ми трябва.
На Асеновградското ФТ преди месец, един колега ми спомена, че правят на 3-Д принтер, но съвсем забравих кой, къде и т.н. :(
Малко помощ относно проблема, моля?...
Сложи модератор на вайраух и си ти. На пазара се предлага преходник за такъв. Дали не беше дори от щаер. Изработката му също не е ракетна наука.
 

astra

Редовен Потребител
Има един тънък момент с модер на друга пушка. На моя Щаер цевта е по-къса от цилиндъра и модератора може да не стигне до цевта. Имам един модератор на Умарекс който точно опира в цилиндъра преди да се нахлузи на цевта.

Знаете ли кой колега правеше компенсатор за Щаер на 3Д принтер? Колко съм залисан, че му забравих името...
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Има един тънък момент с модер на друга пушка. На моя Щаер цевта е по-къса от цилиндъра и модератора може да не стигне до цевта. Имам един модератор на Умарекс който точно опира в цилиндъра преди да се нахлузи на цевта.

Знаете ли кой колега правеше компенсатор за Щаер на 3Д принтер? Колко съм залисан, че му забравих името...
Dominus е твоят човек
 
Нагоре