ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lynx

Редовен Потребител
Има няколко подобни компресорчета на хора във форума и са доволни.
Този турския е доста скъп, над 900 лева му е обявената цена.
В Али-то са доста по-евтини, но поръчките от Китай на стоки за по-големи суми винаги са донякъде рискови.
Аз лично бих предпочел да си взема от Европа, въпреки че цените са доста по-високи от китайските.
Нещо такова, може би:
https://www.ebay.co.uk/itm/220V-30M...h=item442567e60e:g:J6EAAOSwStJbdoni:rk:3:pf:0
Около 600 лева му е цената и е с безплатна доставка до адрес в Англия, после Габко ще го докарат до БГ.
(моля, някой Модератор да пренесе съдържанието на тази тема в Помпи, бутилки и....)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Миша, това е бустер - демек усилвател. Трябва ти компресор за ниско (10-12 бара) налягане с голям дебит, от който да захраниш после този бустер да го вдигне до 300.
При цени на 300 барови компресори от Китай почти наполовина, това упражнение не си струва.
 

братушка

Редовен Потребител
Аз знам какво е и как работи. Дори мислех да правя сам такова преди време, не е сложно.
И този линк дадох не заради цената. Просто случайно попаднах на това изделие и го дадох за пример, без оглед на цената.
По мое разбиране такова нещо би трябвало да струва 2 пъти по-малко от ръчна помпа, щото е 3 пъти по-лесно за изработка.
А това, че чехите се уляха е отделна приказка...

Явно трябва да потърся друг екземпляр... Да видя на какви цени ги има по света.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако ще стреляш на метан, ще свърши работа.
Ако ще стреляш на въздух, търси с 300 бара работно налягане.
В Цикония имаха доскоро за малко по-висока цена 300 барови бутилки, уж австрийски...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А и с този кран трябва да помислиш предварително за зарядната станция и пълначката за метан(от къде ще намериш или да го смениш)...ако ти е за метан,ако ти е за въздух не е ок, освен проблема със зарядната,ще трябва да я пълниш два пъти по често отколкото ако е 300 барова това и е проблема на 230 баровата .Абе ако не си в час не се занимавай с глупости виж peko дало има налични със зарядна станция и си стреляй вместо да си в размисли
 
Последна промяна:

Паскал

Новодошъл
От Декатлон и без това казаха, че я нямат никъде в Европа в момента, така че размислите рязко отпаднаха за тази бутилка.
Кой е peko и как мога да се свържа с него.
Иначе в момента има една 300 барова в ОЛХ. Човека я дава за 200лв. Което май е прилична цена, но била с изтекла проба и за съжаление вече е продал зарядната станция.
Притеснява ме че ако взема само бутилката после ще се видя в приключение докато намеря зарядна станция с тая резба.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
На теб ти трябва 300бар. работно налягане и да не е по-стара от 10години щото с проба или без могат да ти откажат някъде да ти я пълнят
 

bigfut

Новодошъл
Здравейте,все още нямам ПЦП пушка,но обмислям покупка на необходимите за ползването и неща.Чудя се дали не мога да използвам ,с нещо,което ми е в двора,а именно мобилна метан група.Зареждането и е на 215 бара.На самата нея няма манометър,а в таблото при изпарителя има само разходомер.Може ли да се направи преходник за пълнене на бутилка с метан.Би ми спестило много време от село до метан станция и обратно.Хобито няма да е много интензивно,очакваното облекчение не е най-вече финансовото.
 

Attachments

  • IMG_20190127_142618.jpg
    IMG_20190127_142618.jpg
    349.9 KB · Прегледи: 103
  • IMG_20190127_142634.jpg
    IMG_20190127_142634.jpg
    236.2 KB · Прегледи: 99
  • IMG_20190127_143505.jpg
    IMG_20190127_143505.jpg
    192.5 KB · Прегледи: 98

lynx

Редовен Потребител
По принцип не е невъзможно. Колега от форума си зареждаше пушката от Голфа, твоята задача би трябвало да е по-лесна :)
Това, че нямаш опит с ПЦП не е много добре, защото човек трябва да има минимален опит за да знае кое как да направи за да проработи "системата".
 

bigfut

Новодошъл
Нямам техническите умения и оптимизма за самопомощ по въпроса.Познат от Добричката група ме въвежда в основните понятия,окомплектовка и изисквания,свързани с придобиването и боравенето с ПЦП.Мисля,че в по-късен етап/като собственик на пушка/ще потърся Добричките съфорумци за съвети и помощ.
Все в някой по-късен етап ще успея да върна хаира,който ми правите.
РР Дали ще е удачно отварянето на тема за представяне на съфорумците-кой в какво му е силата да даде рамо на който се нуждае.Това за новобранците де,които искат,иначе сигурно старите кучета се знаете и го правите.
Поздрави!
 

dberov

Редовен Потребител
Дали ще е удачно отварянето на тема за представяне на съфорумците-кой в какво му е силата да даде рамо на който се нуждае.
По добре не отваряй нова тема, живота и ще бъде кратък.
Има писано за почти всичко а ако не можеш да намериш нужното, питай и ще ти се отговори.
Относно колегата от Добрич, не знам кой те въвежда в материята, но си е най добре да дойдеш на една сбирка дето се вика око да види, щото само с питане и четене не става.
Поздрави
 

m42_orion

Потребител
Тези дни ще ходя до Цикония (Варна) да заредя бутилка 12 л. Въпросът ми може да ви се стори глупав, но предпочитам да разбера отговора, отколкото да взривя резервоара на пушката. Доколкото знам, кислородът е доста опасен и в никакъв случай не трябва да се стреля с кислород. Кои други газове са опасни за стрелба? Фирмата предлага пълнене на бутилки още с:

-Въглероден диоксид (СО2),
-Аргон (Аr),
-Ацетилен (С2Н2),
-Хелий (Не),
-Азот (N2),
-Енерген и др.

Какъв газ ще ме посъветвате да заредя?
 

Sen

Редовен Потребител
Аз лично ще те посъветвам да заредиш смесицата от газове известна като "въздух".
Доколкото знам, зависи и каква е бутилката ти, не можеш да заредиш с бутилка за въздух повечето, ако не и всички, от посочените по-горе.
 

m42_orion

Потребител
Зареждай хелий да скриеш шапката на всички.

Да я скрия или да я отвея? Щото четох тук из форума как един образ стреля с кислород. За атмосферният въздух знам, че е най-подходящ, но реших да попитам, понеже не съм зареждал бутилки до сега. Има един израз - "better safe than sorry". Мерси за отговорите, живи и здрави.
 
Нагоре