Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

astra

Редовен Потребител
Около 450 Дж е gunpower texan .357
Избирай мн.внимателно местата на които ще стреляш с това...чудо! Хора щъкат навсякъде и с толкова енергия лесно стават сериозни сакатлъци.
Извинете за офтопика...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, до сега съм продавал все уведомени пушки и не знам мога ли да продам нова пушка преди да съм я уведомил в КОС, понеже на човека не му се чака 1 седмица докато се издаде уведомлението от косаджиите? От момента на покупката на пушката от мен до момента на продажбата и на клиента, няма да са минали повече от 7-8 дена. Предварително искам да проуча, как стоят нещата, че да не отнеса някоя глоба от Кос.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Единственият вариант е фактурата да е на неговото име. Ако е на твоето, ще поискат първо ти да я уведомиш.
 

barbaron

Редовен Потребител
Ako продажбата се направи в гратисния период - удостоверение за придобиване (ако е от бг) + договора са достатъчни за уведомяване. Ако не е - договор + касова бележка или товарителница(ако по куриер е пристигнала). Педи месец имах и аз такава дилема (купих неуведомена пушка с договор). Не съм имал пречки.Като ми излезе уведомлението - веднага я продадох, но това не е интересно...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Пушката е нова, от чужбина, а фактурата е на моето име. Значи последно, мога да я продам пушката на клиента, без аз да я уведомявам в КОС. Фактурата има 2 екземпляра. Едната бланка давам на клиента и с договора за покупко продажба, който ще си направим между нас, той си я уведомява в КОС.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стоката(пушката) може да бъде препродадена няколко пъти, без да е уведомена, стига да е в рамките на законовия срок за уведомяване(ако подлежи на такова). Договор за Покупко Продажба е достатъчен на последният притежател за уведомяването, фактура не е нужна ако продавача е физическо лице. Ако минава през фирма, вече е друга работа.
Фактура(документ) за първоначално придобиване, ти трябва евентуално за Гаранция.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Във Русе, поискаха първо Тексанът да се уведоми на името, на което е фактурата, а след това с договор за покупко-продажба на мое име. Поискаха и превод на български на фактурата. Решихме въпроса, с нова фактура на моето име и приложен към нея превод от холандски. Пушката е купена от Крале.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Явно русенските косаджии си тълкуват Закона както си искат.
Никога до сега не съм имал проблеми за Уведомяване на нови пушки само с Договор между физически или юридически лица.
 

nikolai89

Редовен Потребител
аэ пък имам следната ситуация: купих пушка 2-ра ръка, предишния собственик я е купувал по времето, когато не са искали да ги обявяваш и не го е правил. Аэ съм с видинска лична карта и ги обявявам там, имах поэнат в кос, който ме пращаше эа фактура при паэарския оръжейник, но сега и поэнатия вече не е в кос и оръжейника са го хванали с неэаконни пиратки и не смее да дава фактури. Новият в кос гледал пушката в гугъл и каэал на баща ми : ааа той с тая пушка може да убие човек, не мога да я обявя..... или фактура или предишно удостоверение с договор, та сега чакам предишния собственик да си дойде от Гърция и да пробва в Русе да я обяви и после с договор и удостоверение да ходя в КОС Видин.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Клиента за пушката е по лична карта от Враца и там ще я уведомява. На мен до сега от Кос Русе не са ми искали да им правя превод на фактурата на български. С две думи на косаджиите каквото им дойде на акъла това правят.
 

toni_tv

Потребител
Колеги колко е нормалното време да издадат от служба КОС удостоверението за уведомление ? Закупих си въздушната рушка на 9 февруари /събота/ и на 11-ти сутринта бях в полицията попълних всичко казаха ми до седмица-две ще го издадат. Минаха, отидох да питам оказа се че има вече нов косаджия който направо ми се скара че съм дошъл да питам. Имало време и не било готово. Уж щял ми се обади по телефона и все още си чакам. Вече минаха месец и 10 дена от както подадох документите и нищо. Както се казва пълна бюрокрация.
 

llcoolj

Редовен Потребител
В кой град уведомяваш пушката? Мен лично повече от 1 седмица не са ме бавили в КОС. За мен не е нормално да те бавят толкова време, но в БГ географските ширини, нищо няма да ме учуди.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
При нас е месец,но щом са се сменили КОС-аджиите със сигурност е станало забавяне,нормално!Нали си пазиш входящият номер,носиш си го в теб и си пуцаш(съобразно закона)!
 

toni_tv

Потребител
В гр.Белоградчик, а входящ номер не са ми дали. Просто първия ми каза че до седмица, две ще го издадат и толкова. Все пак тук сме северозападнала България явно във всяко отношение.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги колко е нормалното време да издадат от служба КОС удостоверението за уведомление ? Закупих си въздушната рушка на 9 февруари /събота/ и на 11-ти сутринта бях в полицията попълних всичко казаха ми до седмица-две ще го издадат. Минаха, отидох да питам оказа се че има вече нов косаджия който направо ми се скара че съм дошъл да питам. Имало време и не било готово. Уж щял ми се обади по телефона и все още си чакам. Вече минаха месец и 10 дена от както подадох документите и нищо. Както се казва пълна бюрокрация.
И при мен отиде един месец, щом си подал уведомление на време, не си в нарушение...стой и си чакай (не ти пречи да ползваш пушката според мен). Представям си каква лудница е, когато се сдава - приема такава документация за оръжия от нов служител. ???
 

nikolai89

Редовен Потребител
И във Видин се чака около месец, но тези от кос казаха, че щом съм подал документите мога да си я ползвам, ако има нещо да им звънят да проверят, все пак са едно учреждение.
 

SvilenP

Редовен Потребител
И в Габрово е около месец и аз мисля, че няма проблем да си стреляш. Колкото до отношението на косаджията...много хайлази = държавни служители забравят, че ние им изкарваме заплатите :mad:
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре