FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За съжаление такава ни е орисията "да живеем в тиквен свят". Лошото е, че нямаме избор, ще трябват още 45 години за да осъзнаят поколенията, че посоката е грешна.
 

4a4o

Новодошъл
Получих мейл от продавача с текст, който е пратил към производителя, че в тяхната оферта пушката е с куфар, и да го пратят. Аз също съм подготвил мейл и сега незнам дали да го пращам. Реших да изчакам отговора на неговия до петък, и тогава да пращам и аз.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Всичките пушки на FX в евтиният клас са без куфар,но в офертата ти ако има ,не е добре!,Явно е копи пейст
 

petkof

Редовен Потребител
Офертите се правят от ФХ и се спускат на представителите, които просто ги копират в сайтовете си, заедно със снимките даже. Грешката със сигурност е в Швеция.
 

4a4o

Новодошъл
Здравейте, днес излязохме с един приятел да изпробваме пушката, да нагласим оптиката горе долу, заради условията(вятър).Но пушката буквално плюваше чашките на няколко метра, при 200 бара. Приятеля ми свали приклада и натегна бойната пружина докрай, но резултата беше също незадоволителен. Пушката стреля доста по-слабо от неговата при положение , че неговата е 18 джаула, а моята 40.Проблема е че нямаме хронограф с който да измерим скороста.Другият проблем е че съм абсолютно начинаещ и незнам какво да предприема. Има ли колега към когото мога да се обърна за помощ, който разбира от FX и може да я погледне. Незнам дали фабрично е настроена на по слаба мощност, дали е някакъв дефект или нещо друго. Мислех, че пушката идва и почваш да си стреляш. Сега хем съм притеснен да не е повредена нещо хем разочарован, защото струва сума ти пари и незнам какво да правя. Готов съм да заплатя каквото трябва. Благодаря!
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля че има болт ограничаващ мощноста на пушката като нова....на босса и на рояла се намира под барабана и трябва да се отсрани да стреля нормално.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Какъв модел е пушката? В цевната кутия под барабана има има дупка в която е навит 1,5 мм. мисля беше имбус, който ограничава хода на ударника. Трябва просто да се отвие и извади напълно.
 

4a4o

Новодошъл
Колеги, благодара ви, наистина има болт там. Направо се бях изприщил. Само незнам защо това не ми беше казано от вносителя.
 

staz

Редовен Потребител
Малко тъпи въпроси и от мен:
1. Пушката не е била сглобена?
2. Пушката е била скопена?
3. Ти не взе ли пушката от магазина на продавача?
4. Ти си му превел 100% капаро?
5. Абе ти за един куфар ли си!? :lol: Шегичка...

п.п.
именно от такива вносители, специалисти и разбирачи нормалната търговия не върви...
 

Sen

Редовен Потребител
Обещаващо изглежда, само се чудя дали ще мери точно. Ако отговорът на този въпрос е положителен, то тогава браво на шведите:

 

SvilenP

Редовен Потребител
Вчера гледах един клип на един руснак и той каза, че има хроно от Алито. Понякога показвал точно, но винаги първо трябва да сравни данните с друг "еталонен" хронограф...че то тогава да си мери с еталонът. Този на FX малко ми прилича на този случай...
 

Sen

Редовен Потребител
Вчера гледах един клип на един руснак и той каза, че има хроно от Алито. Понякога показвал точно, но винаги първо трябва да сравни данните с друг "еталонен" хронограф...че то тогава да си мери с еталонът. Този на FX малко ми прилича на този случай...
За съжаление трябва да се съглася с теб. Изгледах видеото докрай и видях как поредното рекламно лице на FX "уточни", че трябвало да се нагласи този хронограф според конкретната пушка и показа как мести устройството напред-назад спрямо дулото на оръжието. Как така да се нагласи? Спрямо какво да се нагласи? Както каза Свилен - по какъв еталон и защо да не ползвам еталона тогава? Излиза, че местиш насам-натам, докато резултатите не ти харесат, може би? :D Така че, колеги, съвсем откровено си самокоригирам поста - май ще ни трябва малко повече убеждение и по-категорични данни за това нововъведение. Което няма да закъснее, триото ТСМ съвсем скоро ще ни обясни колко е яко хроното. Тед-Стивън-Мат имам предвид, не Turner Classic Movies :D
 

Sen

Редовен Потребител
Продължавам да получавам реклами:

IMG-20190307-WA0001.jpg

Токущо научих, че всичките 20 бройки, които ще се предлагат на IWA 2019, вече са продадени предварително
 

lynx

Редовен Потребител
Винаги съм бил малко скептично настроен към подобните "бутафорни" хронографи. :)
За 200 долара може да се купи истински хронограф.
Въпреки, че носи логото на FX.... o_O
 
Нагоре