ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

doctora

Редовен Потребител
Няма ли най-накрая да измислят трасиращи чашки,много скъпо излиза с фосфоресцираща боя...
 

DeadShot

Редовен Потребител
Мат Дъбър от Южна Африка показва отлични резултати с тях. Ако имаше в 6.35 щях да пробвам.
 

cilindura

Редовен Потребител
Имах възможността да тествам калибър 6,35 , но не съм особено впечатлен. Лично аз не бих дал 45 стотинки за проектил и то без да е включена доставката. И сами си направете преценка, като платите транспорта - колко ще ви струва един проектил. Без да си правя реклама, но проектилите Дистройер, които предлагам от време на време с тегло 3,65 гр, изстреляни от тунингована Суматра или тунингован Дейстейт, дават много по-висок балистичен коефицент и точността им е далеч по-безкомпромисна. Но не всеки го устройва цената, разбира се.
Колега от Русе в стремежа си да защити друг Русенлия ме, упрекна, че ги продавам много скъпо - цели 200 броя за 36 лева. Ами това са само 18 стотинки за 3,65 грамов проектил. Ха наздраве!:cheers:

Пропуснах, но напролет ще има и 3 грамов проектил с дължина подходяща за изстрелване от къси барабани, както за моделите на Хатсан така и за Крал и за Еваникс и др.
Поздрави!
 
Последна промяна от модератор:

Sen

Редовен Потребител
Мат Дъбър от Южна Африка показва отлични резултати с тях. Ако имаше в 6.35 щях да пробвам.
Сафата показва отлични реклами на тези проектили, като част от съвместната рекламна кампания на FX и NSA, която се провежда след маса фабрични тунинги на пушки и цеви, които не са достъпни за редовия потребител.
 
7

7842

Гост
Имах възможността да тествам калибър 6,35 , но не съм особено впечатлен. Лично аз не бих дал 45 стотинки за проектил и то без да е включена доставката. И сами си направете преценка, като платите транспорта - колко ще ви струва един проектил. Без да си правя реклама, но проектилите Дистройер, които предлагам от време на време с тегло 3,65 гр, изстреляни от тунингована Суматра или тунингован Дейстейт, дават много по-висок балистичен коефицент и точността им е далеч по-безкомпромисна. Но не всеки го устройва цената, разбира се.
Колега от Русе в стремежа си да защити друг Русенлия ме, упрекна, че ги продавам много скъпо - цели 200 броя за 36 лева. Ами това са само 18 стотинки за 3,65 грамов проектил. Ха наздраве!:cheers:
:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой пробвал ли е тия ?
View attachment 74999
Аз бих но нямам подходящо пушкало 5.5

https://www.krale.shop/en/sport-sho...elsen-5-5-mm-21-grain.html#all_specifications

Имат 21, 23 28 и 30 грейна. Бк 0.75 звучи обещаващо.
Имам някъде останали десетина от тези без дупката на върха. Едва ли и тези с дупката са по-различни като геометрия.
Не летяха добре със Суматра 55 Дж, Суматра 85 ДЖ, БТ65 70 ДЖ, Крикет 45 Дж, ФХ 43 ДЖ, АТ44 -41 Дж, БАМ 65 ДЖ, Дейстейт (Вълк или Рейнджър, не си спомням), АА 510, няколко Еваникса, самоделка 110 ДЖ. На друго не е и тесттвано повече.
Правят се за "специфични" цеви, самите те си го казват, че не стават най-често за нормални пушлета. Не случайно, ФХ са направили лайнер за такива пълнотели проектили за новите цеви.
Знам, че понякога нещата на картинка изглеждат добре, ама не всичко дето фърчи, става за нещо.
Не забравяйте нещо много важно! При проектирането(имам предвид тези производители, които го правят грамотно) на ВО, се започва с това какви проектили ще се използват масово. От там идва избор на цев, енергетика, технология и т.н.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Преди няколко дни колега от форума ми подари една кутия N/N баракуда гризли 6,35 2,02гр
Поисках ги защото бях решил да ги поръчам и пробвам.
Пушката ми е настроена около 280 м /с и прави 18 изстрела беез да се налага да стрелям
на друг дот на оптиката. Стрслях на40 м. и първите 18 истрела вървяха дот и половина нагре
с доста голяма рассейка по хоризонтала. След първите 18 изстрела наляягането падна на 150 бара
и естественно скороста падна . Не съмя мерил но предполагам че е била около 250 м/с .
При тези обстоятелства се образува група с диаметър около 3 см.
Пиша защото се почуствах задължен да докладвам резултатите поради това че ми подариха чашките
с цел проба.Поздрав на всички колеги!!!!!!!!!!!!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

nikolai89

Редовен Потребител
Колеги , някой виждал ли е в България GAMO G-BUFFALO 5.5 , 1.8гр. Онлайн ги има само в GUNS.BG и то в 4.5, а жената каэа ,че скоро няма да пускат нова поръчка.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Някой знаели от къде мога да си закупя тия чашки по нашите магазини?
Благодаря!

PY-P-808_Benjamin-25-Cal-278_1500316434.jpg
 

Sen

Редовен Потребител
И аз отдавна с интерес се заглеждам по тях, заради теглото им от 1.8 грама, нещо като компромисен вариант между тежките и леките JSB в този калибър. Стига да имат точност. И аз смятам да поръчам и да тествам щом ми остане малко време.
 

valentin gorianov

Новодошъл
Онзи ден си поръчах една кутия с чашки BSA Interceptor 5,5mm от Guns.BG.Забелязах,че тиксото намотано на кутийката да не се отваря беше много неграмотно намотано.Премерих кутийката 485гр.а трябва да е над 500гр. преброих ги 446 чашки,а трябваше да са 500.Българска работа.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Тези чашки от Геодар ли ги купи, че мислих да купя от тях Crosman ? Другаде в България май няма или?
 

Sen

Редовен Потребител
Тези чашки от Геодар ли ги купи, че мислих да купя от тях Crosman ? Другаде в България май няма или?
Аз тук другаде не съм видял да продават Кросман чашки, не че не може и да има в други сайтове/магазини, но тези имат асортимент и са заредили някакви количества, ако може да се вярва на посочените бройки към артикула.
 
Нагоре